Inkasanti na delu - LJ obvoznica, izvoz Brdo

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Če se ne motim, je na vrhu klanca tabla z omejitvijo na 60 km/h. Včasih so večkrat ustavljali tam spodaj (blizu živim in se velikokrat vozim tam), sedaj pa jih res že dolgo nisem videl.

mislim, da je kar 40, blizu pa je tudi tabla za naselje...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Žalostno je da se lahko človek kadarkoli pelje 150 mimo šole ali vrtca in ga ne bo nihče meril ali ustavil, na takih brezveznih cestah imaš pa veliko možnost da boš kasiral.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ni imel veljavnega vozniskega dovoljenja. Seveda, nepomemben prekrsek.
Točno.
Vožnja z neveljavnim vozniškim dovoljenjem je zame povsem nepomemben prekršek, ki ne vpliva na prometno varnost.
Ko so ga meni začasno vzeli, sem med odvzemom znal vozit točno toliko, kot potem, ko so mi ga vrnili. in toliko kot pred odvzemom.
Še toliko bolj je to nepomemben prekršek, če je postalo neveljavno, če ga je samo pozabil podaljšat. Saj od le nekaj manjših prekrškov ga ni izgubil ali pač?
Če si enkrat izpit (šolo) naredil, ti tega znanja nihče nebi smel vzet.
Citat:
Tudi kot osumljenec kaznivih dejanj po Kotnikovih besedah ni bil zanimiv, saj je imel le nekaj manjših prometnih prekrškov.
http://www.rtvslo.si/crna-kronika/pred-ocmi-policije-si-je-sodil-sam/89390
Žal imamo priložnost prebrat samo policijsko plat zgodbe, ki ji jaz osebno v celoti ne verjamem.
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
to je pa tvoj problem...

papirju, ki ga dobiš po opraljenem vozniškem izpitu se reče vozniško dovoljenje, s tem ko ga prevzameš, se zavedaš, da ti ga lahko tisti, ki ti ga je dal, tudi vzame

srečen bodi, da je še vedno ponovna možnost opravljanja vozniškega izpita, ki ti da novo vozniško dovoljenje
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
to je pa tvoj problem...

papirju, ki ga dobiš po opraljenem vozniškem izpitu se reče vozniško dovoljenje, s tem ko ga prevzameš, se zavedaš, da ti ga lahko tisti, ki ti ga je dal, tudi vzame

srečen bodi, da je še vedno ponovna možnost opravljanja vozniškega izpita, ki ti da novo vozniško dovoljenje
Zakaj pa potem še zdravnika (odvetnika, politika, električarja, kuharja.......) ne pošljejo ponovno v osnovno šolo, če se ugotovi da je storil napako med opravljanjem svojega poklica?
Avtošola = Šola

Bi se z odvzemi mogoče še strinjal, če bi izpite jemali zaradi neznanja. Torej da nekdo nebi vedel, da je treba ustavit pred stop znakom, da ni dovoljeno vozit 150 mimo šole, da ni vedel, da ni dovoljeno vozit pijan....pa ga pošljejo v šolo zato, da bi se naučil.
Ampak prav vsi točno vemo, da ni dovoljeno vozit pijan, ni dovoljno divjat skoz naselje, ni dovoljeno prevozit stop znaka.....in pravila vseeno kršimo. Izpit pa nam država vzame samo zato, ker bi nam rada še enkrat kasirala potem, ko bi nas dobila brez.
 
Nazadnje urejeno:

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Ma zdej ste zlezli off-topic s temi izpiti. Sej ne, da nimam svojega mnenja pri tem (itak, anede
evil.gif
), ampak naj gre to v kak drug post.

Meni je le žal, da imamo ob obilici korektnih policistov tudi ljudi, ki so inkasanti in lažnivci... Sicer je pa tako pri vseh poklicih.

Meni se zdi bistveno bolj resno to, da jim naši najljubši parlamentarci tako pogumno talajo večja in večja pooblastila, skupaj z rdečekapičnimi in DARSovci. Poleg tega jim dajo v roke še orodje za malverzacije in šikaniranje, kot je člen, kjer policist odloča o tem, če si sposoben za vožnjo naprej, brez da bi za to imel resno OBJEKTIVNO merilo. Za alkohol so te stvari urejene, za mamila delno... če pa se nekemu policistu dvigne, pa lahko VSAKOGAR zjebe in mu odvzame vozniško za 24 ur na podlagi svojega "mnenja"... Naj me kdo popravi, če temu ni tako, ampak moja lastna izkušnja z močjo lažnivega policista (drug kao prekršek) je žal drugačna. Ko potem od njegovih policijskih kolegov zveš, da je "psiho", potem gre zaupanje v pravičnost države in represije hitro po gobe.

Torej... kdaj bo referendum o kretensko visokih kaznih in neprimernih pooblastilih?
evil.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik joejoe pravi:
Meni je le žal, da imamo ob obilici korektnih policistov tudi ljudi, ki so inkasanti in lažnivci... Sicer je pa tako pri vseh poklicih.
Ni korektno da primerjaš poklic policaja/redarja/darsovca z ostalimi poklici. Prej navedeni imajo posebna pooblastila, kar drugi poklici nimajo.
Zato se njim verjame že po defaultu, pa če se zlaže ali pa ne.

Citat:
Uporabnik joejoe pravi:
Torej... kdaj bo referendum o kretensko visokih kaznih in neprimernih pooblastilih?
evil.gif
Nikoli. Tisti ki siromašijo folk z pobiranjem visokih kazni so tudi tisti, ki ta denar spravljajo v svoje žepe, ter tisti, ki odločajo ali referendum bo ali ne bo.
Poslanci so zadnji prometni zakon, ki ponovno dviga kazni sprejeli skoraj soglasno.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
korekten policist v sloveniji je redkost;-) in zelo nerodno si napisal "ob obilici korektnih policistov..." večinoma je to arogantna mularija ki je končala poklicno srednjo šolo in ker so lenuharji se jim gosposko delo v uniformi zdi zelo kul. pa še glavni hebač v vasi je...
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
Citat:
Uporabnik joejoe pravi:
Torej... kdaj bo referendum o kretensko visokih kaznih in neprimernih pooblastilih?
evil.gif

Ma kdo kaj izkušenj na tem področju. Lahko na PM. Hvala.
wink-1.gif
Referenduma ni in ga nikoli ne bo.
A misliš da bodo oligarhi kar mirno pustili, da jim bo en lulæek zjebal stomiljonski posel?
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Lih o tem bi rad malo več podebatiral, kako pa kaj, če že pride do 40.000 podpisov. Sem mnenja, da bi se potem končalo, ker tak biznis sem prepričan, da nebi ukinili. Se strinjam.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.102
6.912
113
Point je, da bi z referendumom uspel ce bi podpise zbral pred uveljavitvijo zakona. Zdej bo bolj treba gledat v smislu da kot skupina drzavljanov predlagamo novelo zakona oz. da se izkoristi cas pred volitvami in eno stranko prepricas da se zavzame za spremembo. In da ta stranka nabira glasove skozi propagiranje spremembe zakona. Mislim da je to kar trzna nisa pri trenutni visini kazni.
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
korekten policist v sloveniji je redkost;-) in zelo nerodno si napisal "ob obilici korektnih policistov..." večinoma je to arogantna mularija ki je končala poklicno srednjo šolo in ker so lenuharji se jim gosposko delo v uniformi zdi zelo kul. pa še glavni hebač v vasi je...

Ja koliko policistov pa dejansko poznaš oz. s koliko policisti si imel opravka da lahko govoriš o večini? očitno več kot 4000.
smile-1.gif
Pa kot vidim se na samo delo policije tudi ne spoznaš, da temu rečeš gosposko delo.
 

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
41
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ni imel veljavnega vozniskega dovoljenja. Seveda, nepomemben prekrsek.
Točno.
Vožnja z neveljavnim vozniškim dovoljenjem je zame povsem nepomemben prekršek, ki ne vpliva na prometno varnost.
Ko so ga meni začasno vzeli, sem med odvzemom znal vozit točno toliko, kot potem, ko so mi ga vrnili. in toliko kot pred odvzemom.
Še toliko bolj je to nepomemben prekršek, če je postalo neveljavno, če ga je samo pozabil podaljšat. Saj od le nekaj manjših prekrškov ga ni izgubil ali pač?
Če si enkrat izpit (šolo) naredil, ti tega znanja nihče nebi smel vzet.
Citat:
Tudi kot osumljenec kaznivih dejanj po Kotnikovih besedah ni bil zanimiv, saj je imel le nekaj manjših prometnih prekrškov.
http://www.rtvslo.si/crna-kronika/pred-ocmi-policije-si-je-sodil-sam/89390
Žal imamo priložnost prebrat samo policijsko plat zgodbe, ki ji jaz osebno v celoti ne verjamem.

No zdaj vemo (vsaj jaz, drugi so mogoče to vedeli prej) zakaj tako preziraš naše vrle fante (in dekleta) v modrem, izpit ti je šel. Naj uganem, prevečkrat si šel v rdečo luč, pa so ti ga nesramni policisti vzeli
grims-1.gif



Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
to je pa tvoj problem...

papirju, ki ga dobiš po opraljenem vozniškem izpitu se reče vozniško dovoljenje, s tem ko ga prevzameš, se zavedaš, da ti ga lahko tisti, ki ti ga je dal, tudi vzame

srečen bodi, da je še vedno ponovna možnost opravljanja vozniškega izpita, ki ti da novo vozniško dovoljenje
Zakaj pa potem še zdravnika (odvetnika, politika, električarja, kuharja.......) ne pošljejo ponovno v osnovno šolo, če se ugotovi da je storil napako med opravljanjem svojega poklica?


Saj tebe tudi ne pošljejo v osnovno šolo, pošljejo te nazaj v avto šolo. Torej bi bila bolj umestna primerjava, da se zdravnika pošlje nazaj na medicino, ampak kaj govorim, ko pa vem bolje, kot od tebe pričakovati dobre primerjave.


Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Bi se z odvzemi mogoče še strinjal, če bi izpite jemali zaradi neznanja. Torej da nekdo nebi vedel, da je treba ustavit pred stop znakom, da ni dovoljeno vozit 150 mimo šole, da ni vedel, da ni dovoljeno vozit pijan....pa ga pošljejo v šolo zato, da bi se naučil.
Ampak prav vsi točno vemo, da ni dovoljeno vozit pijan, ni dovoljno divjat skoz naselje, ni dovoljeno prevozit stop znaka.....in pravila vseeno kršimo. Izpit pa nam država vzame samo zato, ker bi nam rada še enkrat kasirala potem, ko bi nas dobila brez.

Če si že dal primerjavo s zdravniki. Vsi vemo, da recimo kirurg ne sme operirat pijan, ampak bo najbrž ob licenco če se primaje do operacijske tako kot bo ob izpit nekdo, ki je tako pijan, da se primaje do avta in gre vseeno vozit. Vsi vemo, da se to ne sme, v vprašaju ni neznanje, ampak neupoštevanje pravil. Če bi ti kirurg nalašč, namesto slepiča odstranil ledvico, kljub temu, da dobro ve kaj je kaj, ampak samo ni upošteval pravil, bi tudi predvidevam kaj hitro iskal novo službo, tako kot si ti bil pešeč (kot praviš zgoraj), kljub temu, da si dobro vedel, da ne smeš vozit čez rdečo (predvidevam, glede na to, a si precej glasen da se je skoraj nemogoče ustaviti pre njo)
grims-1.gif
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.706
71
48
Mislim da se to ne bo zgodilo. Kdo bi si upal zavzeti za z nižanje kazni, če se pa potem lahko zgodi da bo na cestah več mrtvih kot do sedaj. Očitki bi padali iz vseh strani - tudi iz tiste, ki je bila za nižje kazni.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Moongoose pravi:

Saj tebe tudi ne pošljejo v osnovno šolo, pošljejo te nazaj v avto šolo. Torej bi bila bolj umestna primerjava, da se zdravnika pošlje nazaj na medicino, ampak kaj govorim, ko pa vem bolje, kot od tebe pričakovati dobre primerjave.
Vzamejo ti vse šolanje tako da začneš čisto od dna. Osnovna šola namreč ni predpogoj za vpis v avtošolo, Je pa osnova in srednja šola predpogoj za medicinsko fakulteto.


Citat:
Uporabnik Moongoose pravi:
Če si že dal primerjavo s zdravniki. Vsi vemo, da recimo kirurg ne sme operirat pijan, ampak bo najbrž ob licenco če se primaje do operacijske tako kot bo ob izpit nekdo, ki je tako pijan, da se primaje do avta in gre vseeno vozit. Vsi vemo, da se to ne sme, v vprašaju ni neznanje, ampak neupoštevanje pravil. Če bi ti kirurg nalašč, namesto slepiča odstranil ledvico, kljub temu, da dobro ve kaj je kaj, ampak samo ni upošteval pravil, bi tudi predvidevam kaj hitro iskal novo službo, tako kot si ti bil pešeč (kot praviš zgoraj), kljub temu, da si dobro vedel, da ne smeš vozit čez rdečo (predvidevam, glede na to, a si precej glasen da se je skoraj nemogoče ustaviti pre njo)
grims-1.gif
Še noben kirurg ni izugubil licence zato, ker se je primajal do operacijske mize. Pa tudi odvzem licence ni odvzem šolanja, za ponovno pridobitev ni potrebno nazaj v osnovno šolo, tako kot šoferju v avtošolo.

Izpit izgubiš še preden si kaj škode povzročil, ampak samo kaj če bi.....
Pri zdravnikih je pa takole :
http://www.delo.si/novice/kron...vniku-umrl.html