Inkasanti na delu - LJ obvoznica, izvoz Brdo

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Danes ob 11:15 so bili na delu inkasanti v najboljši obliki.

Gre za izvoz Brdo v smeri Vič proti Šiški. Po izločitvi z obvoznice dolg raven klanec dol, rezerviran samo za vozila in samo za vožnjo v eno smer. Omejitev? 40, seveda! (se mi zdi, naj me kdo popravi, če je drugače, videl sem od spodaj). Modri inkasant je bil naslonjen na Škodo in ciljal na vrh klanca.

Na koncu izvoza je nepregledno križišče s stop znakom, kjer tudi pri 20 km/h lahko narediš pi*darijo, če ne pogledaš levo in desno. Ampak to nima nobene povezave s hitrostjo na vrhu klanca.

Koga je kdo tam lahko ogrožal, mi ni jasno. Me prav zanima, če si inkastanta, ki sta tam merila, lahko izmislita kak razlog razen inkasanstva?? Za izvedbo svojega cilja sta avto zapeljala v enosmerno cesto, stala sta med obema znakoma "enosmerna cesta" in bila v bistvu popolnoma edina stvar, ki je tam ogrožala promet.

Ah ja... Slovenija se spreminja v fašistoidno državo, če se hočeš premaknit iz točke A v točko B.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
mene je najbolj strah, da me talike dobijo ... pa ne zato, ker bi me ujel na prekršku, daleč od tega, ampak zato, ker sem zmožen takim pezdetom razčefukat glavo.

bemumilo mater, varnost v prometu my ass.

bi se močno potrudil, da bi jim dokazal, da ne gre za varnost v prometu, temveč za navadno polnjenje blagajne ... pa mogoče še kako korupcijo zraven ... aja, sej res, v Sloveniji to enostavno ni možno ...

samo čakam, da se bo enemu strgalo in bo naredil konknretno peezdarijo ... sam upam, da to ne bom jaz.

tam je pa jasno, črno na belem, da je z vožnjo v napačno smer ubil tri ljudi, se pa cincajo al je al ni. pa faaaak, sej nis(m)o več normalni ...
 
Nazadnje urejeno:

elth

Pripravnik
20. avg 2007
417
24
18
Kavčke
Kresalka ne leti več z avijonom-preveč na očeh,njen gliser za v Trst pa žre ko nor.
evil.gif
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Itak, super donosna inkasantska točka par 100m stran od policijske postaje prometnikov. Kaj češ lepšega, če želiš z minimalnim vložkom ustvariti čim več profita?
cheer.gif
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Pa kaj se pizdite...Če je omejitev 40 se pač vozi 40. Pa kdaj bomo končno začel spoštovat omejitve. Vem da so na nekaterih mestih prav nečloveške, vendar so in jih je treba spoštovati. Od mene inkasantje ne bodo dobili niti centa.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.484
756
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Pa kaj se pizdite...Če je omejitev 40 se pač vozi 40. Pa kdaj bomo končno začel spoštovat omejitve. Vem da so na nekaterih mestih prav nečloveške, vendar so in jih je treba spoštovati. Od mene inkasantje ne bodo dobili niti centa.

Ce na izvozu iz AC vozis 40, je zelo velika verjetnost, da te kdo od zadaj nabase ... zato je to lahko zelo nevarno pocetje...
grims-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Se vozim tam vsak dan. Smrtno nevarno bi bilo že na vrhu klanca zavreti na 40km/h, saj bi ti takoj kdo priletel v rit (cesta se tako spusti da ni pregledno). Pa tudi če bi hotel zavreti na teh 40 km/h bi moral bremzati na polno, tako da bi skoraj skuril zavore, saj je poleg tega da moraš zavreti na kratki razdalji iz 130 na 40 tam še hud klanec. Nesreče tam ni bilo še nobene (bo pa verjetno zdaj, če bodo ljudje začeli tako močno zavirati), najbližji vrtec in šola sta kilometre stran, prav tako ni nikjer blizu nobenih hiš, priključkov na cesto itd..

Ima pa lokacijo eno veliko prednost: je neposredno zraven postaje prometne policije in omogoča visoko učinkovitost dela (beri: vsak ki pripelje gre čez omejitev). Policista lahko tako v zalo majhni razdalji in zelo kratkem času naredita normo in gresta potem na "usklajevanje mnenj" v kakšno gostilno.

Slovenija res postaja policijska država, kjer se lahko edino ministrica za notranje zadev in minister za promet vozita brez upoštevanja predpisov, ostali pa plačujemo rigorozne kazni za banalne prekrške.

P.S.: preden bo kdo pameten: nsreče se res dogajajo na spodnjem koncu tega dovoza, a to nima nobene zveze z merjenjem hitrosti na vrhu klanca (če bi merili spodaj bi bil seveda izplen mnogo manjši, saj tam praktično vsi zmanjšajo hitrost še pod 40 km/h). Kar sem videl nesreč tudi niso bile posledica tega da je kdo prehitro pripeljal pač pa tega da so se, po tem ko so že ustavili, nepravilno vključili na glavno cesto oziroma izsilili avto na tej cesti (ti vsaj iz smeri izpod avtoceste redno pripeljejo vsaj 20-30 kmh prehitro in tam bi morali policisti meriti hitrost)
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
43
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
(ti vsaj iz smeri izpod avtoceste redno pripeljejo vsaj 20-30 kmh prehitro in tam bi morali policisti meriti hitrost)
Ne klič hudiča.
jezen.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Pa kaj se pizdite...Če je omejitev 40 se pač vozi 40. Pa kdaj bomo končno začel spoštovat omejitve. Vem da so na nekaterih mestih prav nečloveške, vendar so in jih je treba spoštovati. Od mene inkasantje ne bodo dobili niti centa.

velikokrat se tam peljem in ti povem, da je nemogoče tam zavreti normalno na 40 km/h. je pa, za moje pojme, skrajno nevarno zaradi table 40 na polno zavirati ...

da bi pa gledali na varnost spodaj v križišču in talali kazni za neuporabo smerokazov, to pa ne!! pa je kazen 300€ za neuporabo smerokazov ...
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
mene je najbolj strah, da me talike dobijo ... pa ne zato, ker bi me ujel na prekršku, daleč od tega, ampak zato, ker sem zmožen takim pezdetom razčefukat glavo.

bemumilo mater, varnost v prometu my ass.

bi se močno potrudil, da bi jim dokazal, da ne gre za varnost v prometu, temveč za navadno polnjenje blagajne ... pa mogoče še kako korupcijo zraven ... aja, sej res, v Sloveniji to enostavno ni možno ...

samo čakam, da se bo enemu strgalo in bo naredil konknretno peezdarijo ... sam upam, da to ne bom jaz.

tam je pa jasno, črno na belem, da je z vožnjo v napačno smer ubil tri ljudi, se pa cincajo al je al ni. pa faaaak, sej nis(m)o več normalni ...

Ti ne boš nikomur nič naredil, ker si pezdetek.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Še slika:

Tole je situacija:

Pri točki 1 je znak 40, pri točki 2 te izmerijo, pri točki 3 pa ustavijo (pomoje, jaz jih nisem videl)
1257168-Brdo2.jpg
 

Priponke

  • 1257168-Brdo2.jpg
    1257168-Brdo2.jpg
    126,5 KB · Ogledi: 252
Nazadnje urejeno:

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Pa še pogled, ko se pripelješ. Ker se cesta zalomi je zelo nepregledno.
1257170-Brdo1.jpg
 

Priponke

  • 1257170-Brdo1.jpg
    1257170-Brdo1.jpg
    70 KB · Ogledi: 256

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
hvala bogu, da se jaz iz nasprotne smeri peljem tja... ker tam je tako, vedno gužva, po klancu se pelješ od Viča pač toliko kot kolona, potem pa je izjemno kratek izvoz in tabla 40, dol pa še cela večnost do mesta, kjer moraš dejansko zmanjšat hitrost...
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Saj pravim, da so nekatere omejitve postavljene nečloveško, samo žal jih je treba spoštovati ali pa plačevati v proračun. Jaz osebno jih bom raje spoštoval, ker mi ni do extra polnjenja proračuna.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Če se ne motim, ne be držat za besedo....

Je ceneje (mislim da je kazen 500 EUR) če jim pobegneš. Seveda te morejo dobilt. Enkrat se bo v takem primeru nekomu odpelo, morda tudi meni in bom nekoga povozil... Prokleta država.
 
Nazadnje urejeno:

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.278
191
63
Če se ne motim, je na vrhu klanca tabla z omejitvijo na 60 km/h. Včasih so večkrat ustavljali tam spodaj (blizu živim in se velikokrat vozim tam), sedaj pa jih res že dolgo nisem videl.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Ne bo se nobenmu odpelu brez skrbi, smo prevelike riti. Smo močni in glasni pri gobcanju na netu, za šankom ipd....v realnem svetu smo pa polizani ko ovčke, naša oblast lahko dela z nami kar hoče, mi bomo tiho. In tudi pri tem CPP zakonu bomo tiho, razen tu gor bomo pametovali pa bili pametni. Žal je tako
shocked-1.gif
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Ne bo se nobenmu odpelu brez skrbi, smo prevelike riti. Smo močni in glasni pri gobcanju na netu, za šankom ipd....v realnem svetu smo pa polizani ko ovčke, naša oblast lahko dela z nami kar hoče, mi bomo tiho. In tudi pri tem CPP zakonu bomo tiho, razen tu gor bomo pametovali pa bili pametni. Žal je tako
shocked-1.gif

Se strinjam s teboj... Čeprav ti povem, da sem jaz čisto na meji. ZAdnji DASR -u nisem vstavil iz principa, pa imam vse plačano. Kar naprej te nekdo preverja in jebe. Prokleta banka hudičeva. Hilda & Co se pa mirno prehaja...
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Ne bo se nobenmu odpelu brez skrbi, smo prevelike riti. Smo močni in glasni pri gobcanju na netu, za šankom ipd....v realnem svetu smo pa polizani ko ovčke, naša oblast lahko dela z nami kar hoče, mi bomo tiho. In tudi pri tem CPP zakonu bomo tiho, razen tu gor bomo pametovali pa bili pametni. Žal je tako
shocked-1.gif
Pa tud če se komu odpelje, a misliš da se bo kdo kaj sekiral? Toliko bolje za državo, samo še več bodo pokasirali. Zgodbo bodo pa že tako priredili, da boste ploskali policiji in obsojali tistega, ki se mu je odpeljalo in zahtevali še višje kazni. Že videno.

Čak, a ni ravno na tem izvozu pred 3 leti že prišlo do streljanja in smrtne žrtve po tistem, ko sta policaja ustavila voznika zaradi nepomembnega prekrška? A ste takrat kaj žalovali? Pa so takrat policaja tako hitro spravili na varno, da še izjav za medije nista utegnila dati? potem se je pa hitro vse pozabilo, policija jasno nič kriva, kako ste takrat komentirali si pa najbrž še lahko preberete kje v arhivu.