Influenferke - Generacija JAZ in nategovanje

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.505
6.247
113
ne... logika je, da se zrihta lastništvo najprej. Pozdravljam vse, ki gredo v zakon z idejo "dokler naju smrt ne loči" in tako je edino prav, ampak včasih gredo stvari nizbrdo že prej. Ali pa, če prvi napačen umre. So tudi zgodbe, ko so tamlado/mladega ven metali tast in tašča, še raje pa svak/svakinja po tem, ko je sin/hči umrl, priženjen je pa sam z otroci ostal gor v mansardi. Če ne prej pa potem, ko bi človek mogoče spet živeti začel, pa spoznal novega partnerja. Ni treba vedno imeti v glavi ločitev, ki sploh ni možna za zaljubljenca, scenarijev je mnogo, ko neurejene zadeve lahko pomenijo velik glavobol in krhanje odnosov v družini, ki teh scenarijev niso naslavljali, ko bi jih še lahko trezno. Pa gre vse skupaj v maloro, račun pa pobere... se ve, kdo...
 

dask

Majstr
21. sep 2023
412
453
63
No ja, poznam tudi primer, ko je sin šel od bajte, pa je bivša z otroci v mansardi :cheer: tam mi pa sploh ni jasno, kako so se zmenil
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.213
1.353
113
Gre za to, da ce imas bajto vredno 400, je cisto vseeno ali si delil prej ali naknadno. Ker navadno prodaja ne disi drugi strani, pa otroci bi raje ostali v bajti kot sli v luknjo za 200jurjev. Ni problema v primerih, kjer imata zakonca v stumfu vsak svojih 200 za izplacat drugega. Navadno tega ni, kvecjemu se kak kredit od bajte....
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.443
9.377
113
ne... logika je, da se zrihta lastništvo najprej. Pozdravljam vse, ki gredo v zakon z idejo "dokler naju smrt ne loči" in tako je edino prav, ampak včasih gredo stvari nizbrdo že prej. Ali pa, če prvi napačen umre. So tudi zgodbe, ko so tamlado/mladega ven metali tast in tašča, še raje pa svak/svakinja po tem, ko je sin/hči umrl, priženjen je pa sam z otroci ostal gor v mansardi. Če ne prej pa potem, ko bi človek mogoče spet živeti začel, pa spoznal novega partnerja. Ni treba vedno imeti v glavi ločitev, ki sploh ni možna za zaljubljenca, scenarijev je mnogo, ko neurejene zadeve lahko pomenijo velik glavobol in krhanje odnosov v družini, ki teh scenarijev niso naslavljali, ko bi jih še lahko trezno. Pa gre vse skupaj v maloro, račun pa pobere... se ve, kdo...
Jap, tko je to in nič drugače, mlad pa blesav in zaljubljen pa si, ko se odločiš za take neumnosti, ja to so neumnosti. Sam takrat ne misliš na to.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.443
9.377
113
Kaj pa če tastar vse skupaj prepišejo na otroka in mirna bosna ?
Jeba je, če ego ne da tega in se to pol odlaša naprej v starost, ko je pa ego še večji, pameti pa zmer manj, in so stvari še težje. Pa dokler grejo stvari po naravni poti je še OK, se nekak vse pogliha, problem lahko nastane, če pride do izvenrednih in tragičnih dogodkov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.443
9.377
113
Poznam par. Ko sta to predlagala, sta dobila odgovor: "Potem pa naju bosta ven vrgla. Prepisa ne bo, dokler ne umreva."
Glej, po mojih izkušnjah se itak vsi tastari tega bojijo, v resnici se da pa tam pri notarju vse napisat, ko smo bli v zadnjem, ne prvem poizkusu tam, jima je notarka vse razložila. No na konc je zaglavil svak in to je bil zadnji poizkus, ker je škoda živcev od nas vseh, ki živimo v bajti, svak bo pa že dobil svoje ko bo čas za to. Mi pač živimo dalje in se s tem ne obremenjujemo več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.447
366
83
v času inflacije so se, kdor je bil priden, z delavsko plačo zidale (pre)velike hiše
glede na stanje nepremičnin na trgu in izkušnjah kolegov/znancev je moja opisana zgodba precej pogosta - samemu mi pa na misel ne pride, da bi gledal moje ali njene starše dnevno v istem objektu - sem raje "blokar" na svoje, kot v hiši, kjer etažno in lastniško zadeve niso najine, ker ma nekdo od staršev miselnost iz leta 1985
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.443
9.377
113
Kak ne, seveda se ve... tisti denar vložiš v nekaj čisto svojega, ali je flat ali bajta, ni važno. Tvoje je in samo tvoje
Ja glej, so različne situacije in različni vhodni podatki, ko se odločaš za nekaj takega. Na prvo žogo je res tako kot praviš, če pa pogledam nazaj je pa definitivno več plusov kot minusov, tko za nas kot stara dva. Za njiju jih bo plusov vedno več in zadnje leto to še kako ugotavljata. Bi blo pa definitivno bolje, če bi stvar uredili kot je bilo dogovorjeno že prej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.513
1.063
113
Titograd
To je res ja. Kjer se modro dogovorijo vsi med sabo so lahko samo koristi.. v tem "kjer" je pa dosti keča. Za obe strani je ceneje tako. Jaz sem raje začel v 25m² garsonjeri, pa se mi je izplačalo. Čeprav nekaj časa ni tako kazalo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi
27. jan 2022
5.802
2.281
113
Glej, po mojih izkušnjah se itak vsi tastari tega bojijo, v resnici se da pa tam pri notarju vse napisat, ko smo bli v zadnjem, ne prvem poizkusu tam, jima je notarka vse razložila. No na konc je zaglavil svak in to je bil zadnji poizkus, ker je škoda živcev od nas vseh, ki živimo v bajti, svak bo pa že dobil svoje ko bo čas za to. Mi pač živimo dalje in se s tem ne obremenjujemo več.
Zakaj je bil svak sploh faktor?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.946
10.359
113
žena sestra svaku, bajta od ženinih staršev, potem pa sestra in brat sovražnika. potem je to to. Kalbo, pa od dalč lahk sam gleda.
 
  • Haha
Reactions: Hondi

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.443
9.377
113
Zakaj je bil svak sploh faktor?
Ker se ga je po sestanku, prisoten je bil na njuno željo, šel nalit v svoj redni punkt in so ga modro prepričal "prjatli" da ga bo sestra nategnila in je prišel nažgan ko afna še isti večer vpit na tastare in sestro. Naslednji dan mu je blo sicer žal, sam za stara dva je blo zadost, da sta lohk zadevo spet preložila. Gre pa seveda za prepis najinega dela na hčerko, ki ga brez naju sploh bilo ne bi. Zanimivo pri vsem je pa to, da noben vključno z njim ne zanika, da nama ta del pripada, saj sva ga ustvarla, kot midva ne zanikava njegovega dela ki mu pripada po tastarih. Ko pa pridemo do uradnjih zadev pride pa starokopitnost na plano.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.443
9.377
113
žena sestra svaku, bajta od ženinih staršev, potem pa sestra in brat sovražnika. potem je to to. Kalbo, pa od dalč lahk sam gleda.
Lahko bi prišlo do tega, pa ni in ne bo, ker je moja žena, njuna hčerka, njegova sestra predobra duša za kaj takega. Jest gledam od daleč vse dokler ne ratajo prehudi do nje.
Pišem pa to izključno zato, da še kdo ne bo naredil podobne neumnosti, kot sva jo midva. Zadevo je treba uredit na papirju, čeprav ustni dogovori, ki jih potrdijo priče tudi nekaj veljajo. Sam za to se morajo napajat odvetniki.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.417
15.393
113
Poznam par. Ko sta to predlagala, sta dobila odgovor: "Potem pa naju bosta ven vrgla. Prepisa ne bo, dokler ne umreva."
No saj nekateri kaj takega žal dejansko tudi storijo tako da ta strah (na splošno) ni ravno iz trte izvit :confused:
Kar pa seveda še ne pomeni, da bo to naredil vsak in da je preventivno najbolj smiselno čakati na smrt lastnika nepremičnine.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.443
9.377
113
No saj nekateri kaj takega žal dejansko tudi storijo tako da ta strah (na splošno) ni ravno iz trte izvit :confused:
Kar pa seveda še ne pomeni, da bo to naredil vsak in da je preventivno najbolj smiselno čakati na smrt lastnika nepremičnine.
Ta scenarij ni možen, če se zadeva napiše pravilno pri notarju in je potem v zemljiški knjigi napisano to. Pa ne da ti tega ne veš. Še posebno pa če tastari ostanejo lastniki svojega dela hiše, kot bi bilo v našem primeru.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.417
15.393
113
Ta scenarij ni možen, če se zadeva napiše pravilno pri notarju in je potem v zemljiški knjigi napisano to. Pa ne da ti tega ne veš. Še posebno pa če tastari ostanejo lastniki svojega dela hiše, kot bi bilo v našem primeru.
Meni je že jasno kako in kaj saj sem v zelo podobni situaciji kot ti ampak pri vseh pa žal ni tako in deejansko obstajajo prav grozni primeri izigravanja starih ljudi potem pa saj veš kako se širijo take info - dober glas seže v deveto vas, slab pa še dlje...
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo