Influenferke - Generacija JAZ in nategovanje

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.737
14.487
113
Nad zneskom, ki ga bo plačala Darsu in posledično državi, je bila zgrožena. Ob tem je spomnila na visoke davke, ki jih podjetja plačujejo državi, in nestimulativno gospodarsko okolje, zaradi česar razmišlja o selitvi podjetja v tujino. "Ne gre za vinjeto in globo, ampak ti poberejo vse, kar ti lahko. Zvišam plačo, dvignejo davke. Samo še en davek naj se zviša in potem 'čau'. Samo še toliko malo manjka in odprem podjetje v tujini," je bila neposredna lastnica blagovne znamke s športnimi oblačili SWY.

A to je tole? Težka firma, res težka. SAlovenija bi ogromno izgubila v primeru njenega odhoda v tujino :aplauz:
https://www.companywall.si/podjetje/swy-brand-doo/MM9Eh0GY
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Me prav zanima koliko prihodkov in kaka podjetja imate vi tukaj :fredi:
Ajde vinjeto pa je le treba plačat!!
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.737
14.487
113
Me prav zanima koliko prihodkov in kaka podjetja imate vi tukaj :fredi:
Kako je to povezano z ugotavljanjem smiselnosti pametovanju državi kot da si tako velik, da bo država skozi (ne)pobrame davke ogromno izgubila v primeru registracije podjetja v tujini? Samo v tem je catch kar se mene tiče, drugače pa vse spoštovanje za lastno dobrostoječo firmo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Mislim, da bi lahko vsak grozil državi ker vsak plačuje davke itd... (sicer pa ni tukaj grožnja smotrna ker pač če ne kupiš vinjete je prav da dobiš kazen).
Vsaka izguba ta tako majhno državo kot našo je velika izguba.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.737
14.487
113
Ja, vsaka izguba je izguba, kakopak ampak ni pa vsaka izguba takšna, da boš zaradi izogiba le-tej dobil kakšno posebno obravnavo oziroma imel direkten vpliv na davkarijo.
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.696
1.427
113
Notranjska
Mislim, da bi lahko vsak grozil državi ker vsak plačuje davke itd... (sicer pa ni tukaj grožnja smotrna ker pač če ne kupiš vinjete je prav da dobiš kazen).
Vsaka izguba ta tako majhno državo kot našo je velika izguba.
Jaz bi rekel, da je kar ena avša. Kod da ji mama ni kupila lizike zdej pa v jok. Imamo gotovo 100 podjetji katerim se zgodi 100 nebuloz v interakciji z državo pa ne gredo na Siol jokat da bodo spoznali kufre. No dotična gospodična to lažje naredi, če se ne motim ima proizvodnjo v Turčiji. Ima, je sicer zelo skozi prste rečeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.737
14.487
113
Zakaj se ti zdi, da ni težka firma? 7 zaposlenih in 3,4mil€ ni slabo. Plače ima pa bolj boge za to realizacijo.
Saj nisem rekel, da so to slabe številke ampak da se mi to ne zdijo številke na podlagi katerih bi lahko izsilil boljše davke oz. dosegel ne-dvig le-teh.
Osebno se drugače sploh ne bi branil imeti takšnih številk in bi bil prav vesel, če bi se nanašale na moje podjetje.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.244
2.475
113
v lokalni ostariji
Saj nisem rekel, da so to slabe številke ampak da se mi to ne zdijo številke na podlagi katerih bi lahko izsilil boljše davke oz. dosegel ne-dvig le-teh.
Osebno se drugače sploh ne bi branil imeti takšnih številk in bi bil prav vesel, če bi se nanašale na moje podjetje.
Za preprodajo ima dobre številke. Tudi dobiček je kar lep. Dejansko dobro laufajontele pajkice (kar jaz podpiram)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.778
262
83
Največja slovenska vas
Upam, da ta mega podjetnica ne pozabi, da je potrebno vsako leto izplacati regres, ce ne spremlja FB. Pri vsem influencerstvu je pa ja ze slisala za opomnik na racunalniku/telefonu.