igralne konzole

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Ojla,
mularija želi igralno konzolo,.. PS3,.. žal se na te zadeve ne spoznam zato bi mi bilo kul če mi kdo navede prednosti in slabosti vseh treh konzul:
-xbox360
-wii
-ps3
kje se da zadeve kupiti najceneje, koliko stane odklep, kaj nujno potrebuješ pri vsaki od konzol,..

hvala za info

b
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
PS3:
Podpira FullHD, BluRay, pač, filme lahko gledas gor, muziko poslušaš. Povežeš brezzično z računalnikom.
Odkleneš oz JailBrake-aš jo lahk sam, ni težko, pazit je treba le kateri Firmware kupiš (da ni preveč nov, ker pol ne morš JB).
Dokupiš pa še lahk oni move (način kot pri wii-ju), vendar hitrejši in natančnejši.
Če je mularija vsaj v dvojini, bi še moral en kontroler kupit (okol 50 evrov) za kako fifo pa to.
Odvisno pa je tudi od starosti mularije, za preveč mlade ni najbolj primeren, čeprav imaš tudi takšne igre.
Igre imas na fartisu (free) al pa v trgovini, vsegaboga dobiš.
Pride pa okol 300evrov, s 320GB diskom.

Slabost pa je, da je najdražji.

Mogoč to ni bil najbolj objektiven post, ampak na druga dva se ne spoznam nevemkak.
Fajn pa je, če že imaš en FullHD TV doma, da izkoristiš do konca.

LP
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Jaz uporabljam PS3 Slim, prej sem imel Xbox 360 in se mi PS3 bolj dopade. Zadeva predvaja BluRay-e in je po HW-ju močnejši od Xboxa.

Pri PS3 Slim verzijah ni razlike med konzola, samo kapaciteta vgrajenega diska je različna, to je pa to
smile-1.gif
Prodajam pa svoj PS3 Slim 250GB s Se Zgodi garancijo in 9 - imi originalnimi igrami za 350€, ker ga ne uporabljam.
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Ni slabosti, samo razlika v spominu - itak pa lahko sam vgradis vecji disk in to v 2min. Ital pa ce hoces spilati pirata, lahko dajes igre na zunanji disk..
Moras pa gledati da je gor software maximum 3.55(najnovejsi je 3.73), saj imajo hackerji za "odklep" le te kljuce za 1x. Ce se zajebes in kupis konzolo z novejsim softwarjem, jo lahko downgradas edino z flasherjem, pri cemer pa odpres konzolo(e3 flasher recimo)..
Komot kupis tudi rabljen ps3 na bolhi, ker se ne kvarijo veliko.

Vseeno pa razmisli o xboxu. Kinect je dosti zanimimivejsi od Move-a, nekaj je cenejsi, je pa res da je odklep drazji(ce hoces igrati igre z trdega diska tako kot pri ps3, ga je treba jtaggati).

Kaj moras dokupit?pri vsakem hdmi kabel in se kaksen kontroler, ce zelis pa move oz. kinect. To je to. Igre so na obeh vec ali mani iste, se mi zdi da je imel xbox vcasih vec dobrih ekskluziv, zdaj jih ima pa plejstejsn.
 
22. jul 2007
13.270
1.575
113
124
zdaj imaš tudi wii-ja ugodno v mullerju za 190€ zraven v škatli je tudi balancebord-obvezna oprema, ne vem pa kako je z odklepanjem novejših verzij
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Tako ja, mare je dobro napisal. Malo preglej katere igre so ti bolj zanimive, če so slučajno ekskluzive za katero od konzol. V računico pa tudi dodaj Kinect ali Move, če ti je to seveda v interesu, je pa res da je Xboxov Kinect bolj napreden
smile-1.gif


Če misliš igrati multiplayer igre peko neta, potem imej original nemodificirano konzolo, ker so igre zelo zelo poceni, počakaš kakšen mesec po izzidu željene igre in jo že dobiš zelo ugodno, recimo rabljeno na bolhi. Jaz sem prej imel odklenjen Xbox 360 in sem iz želje po multiplayerju Xbox menjal za PS3, igre sem pa kupoval iz anglije ali pa rabljene na bolhi. Za top igre nisem nikoli odštel več kot 20€.

Wii je pa tako, kar se igralnosti tiče je zadeva zelo v redu, v ostalih pogledih pa pogrne v primerjavi z Xboxom in PS3.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
otroci so 2x 11 in 1x 7,..

trenutno sta pri kolegih navdušena nad fifo in little big planet,..
b
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Predvivevam da Xbox 360 ali PS3. Malo se mi zdi brez veze kupovati Wii, ker bo zunaj kmalu nova verzija.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

če bi imel rabljeno (a brezhibno) zadevo, kolega prodaja xbox360 z kinect (v garanciji) senzorjem, dvema brezžičnima kontrolerjema,... za 260 eur.
 
22. jul 2007
13.270
1.575
113
124
potem pa tisto kar jim je bolj všeč, v vsakem primeru če si ne boš hotel dodatnih stroškov z igrami nakopati boš moral konzolo odkleniti, vsaka konzola ima svoje prednosti in slabosti, ampak v začetni ceni je wii v prednosti
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Nimam pojma, kakšna stara zaloga je mogoče še na kakšnem starejšem FW-ju, novejše ala Resistance 3 pack, ali pa pack s Fifo 12 pa so pomoje na višjih FW-jih.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
ne sekiraj se,..
fanta 2x tedensko trenirata nogomet in 2x tedensko odbojko in sta člana skupine, ki je bila lani državni podprvak v svoji skupini
punca hodi2x tedensko na nogomet :) in je aktivna tudi na drugih področjih,..

potrebno je poskrbeti tudi za sprostiteb,..

b