Igo8 na route66???

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik Matjaz2 pravi:
...zdaj pa ne najdem nobene mape, ki bi vsebovala .KML datoteke.

Če bi malo bolje prebral moj post, bi vedel kam je treba shranit .kml
rolleyes-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zgubili se niso samo šumniki ampak tudi ikone. Default ikona za kml je globus, je pa Janch pred časom dal rešitev za tole, ampak predlagam, da tisti, ki ne ločijo med Garminom in iGO-m ne "prčkajo" po datotekah.
wink-1.gif
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Da ne odpiram nove teme bom vprašal kar tukaj!

Kolega mi je prinesel Tomtom One na kateri ni drugih kart kot Iberia in bi na tej napravi želel iGo8.
Ali je to sploh mogoče in kako(približen opis postopka) saj mi zadeva Tomtom ne leži preveč dobro(beri nimam pojma) in mi ne rata priti v winse, da bi videl kaj sploh je tam in kaj spreminjati ter preimenovati, da bi potem iGo potencialno deloval?

Če kdo pozna rešitev, se lepo priporočam!
 

sekundarc

Pripravnik
13. nov 2010
62
0
6
Celje
Pozdravljeni!

Bom kar to temo izkoristil za moje vprašanje.

Imam navigacijsko napravo Navon N480 z WinCE 6.0. Iz SD kartice kamor sem instaliral program iGO Primo dela vse brez problema. Ker pa ima ta naprava tudi 2GB integriranega spomina na katerem je naložen že iz trgovine iGO8, sem se odločil, da bi tiste karte obnovil z novejšimi kartami lokalnih proizvajalcev (predvsem bližnji Balkan). Ko sem te karte obnovil in ko sem želel pogledat kako delujejo sem opazil da več kot polovico držav katere so naložene sploh ni v meniju za izbrati državo v katero bi rad potoval. Sem že poskusil z menjavanjem kart drugih proizvajalcev za isto državo, pa vseeno ista zgodba.
Po tem dogodku sedaj še nisem da notri SD kartice na kateri je Primo. Bi lahko imel težave tudi Primo z zaznavanjem držav katere so na spominski kartici?
PS: Veliko odgovorov v zvezi z navigacijo sem našel na tem forumu, vendar takšne težave še nisem zasledil.

Najlepša hvala za morebiten odgovor.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Nisi navedel verzije, verjetno pa je stara verzija, ki ne podpira R3 kart, ali pa je problem v licenci. V vsakem primeru priporočam nadgradnjo na novejšo verzijo iGO8.

Mimogrede, ni potrebe, da nalagaš karte za iGO, saj program lahko uporabi kar karte od Prima, ki ga imaš na SD. V sys.txt samo navedeš pot do teh kart, pa jih bo iGO brez problema uporabljal.
 

sekundarc

Pripravnik
13. nov 2010
62
0
6
Celje
Hvala za odgovor, vendar težava žal še ni rešena. Kot možnost sem dal na napravo tudi stare karte iz leta 2008, vendar sem tiste katere je že prej naprava prepoznala pustil, kajti ne želim izgubiti še tistih, pa je problem še vedno enak. Zazna manj kot polovico želenih držav.
Sys sem pustil enak kakor je bil privzet po napravi. Isti sys sem dal na SD kartico kjer je Primo in tam dela vse OK (secer po tem neljubem dogodku, ki ga opisujem v prejšnjem postu še nisem SD kartice s Primom poskusil kajti se bojim da bi se še tam kaj sfižilo).

Sem pa na novo SD kartico dal novejši iGO8 in je problem identičen, kot na naprvi, tj. da zazna manj kot polovico držav.

Mi lahko kdo prosim predlaga kakšno sys kodo, katera bi rešila problem, če se le ta skriva tam.

Se že v naprej zahvaljujem za morebiten odgovor.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ni problem v sys saj ta nima veze s samimi kartami. Dokler ne boš podal ključne informacije, lahko samo ugibamo. Torej zanima me katere karte (verzija kart) želiš na kateri verziji iGO8.
 

sekundarc

Pripravnik
13. nov 2010
62
0
6
Celje
V programu sem pod nastavitvami in rubriko o programu našel sledeče (mislim da je to verzija programa): NavOn Navigation 8.3.2.154320 Aug 3 2010
Ta program je že bil gor od takrat ko sem kupil napravo.

Želel bi imeti iste karte kot je naprimer tale od Slovenije od Monolita: Slovenia_83_Monolit_2010.07_100811+ostale države letošnje verzije.

Upam da sem sedaj podal dovolj informacij, da bi lahko rešili to težavo.

Hvala
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Čeprav prvič slišim za to verzijo, po datumu verzije domnevam, da ni problem v neprepoznavanju R3 (novješih) kart ampak sumim, da ti
gre kaj navzkriž z licencami, saj gre za original navigacijo na Navon napravi. Lahko poizkusiš z drugimi licencami ali pa menjaš verzijo iGO8 - najnovejša je Nav N Go iGO8 8.3.4.142975 (May 11 2010), kar pa je zanimivo po datumu starejša od trenutne, ki jo imaš na napravi.
 

sekundarc

Pripravnik
13. nov 2010
62
0
6
Celje
Ja navigacijski program je praktično nov kakor sem tudi jaz sklepal s podatkov. Kaj naj naredim z licencami sedaj? Kje bi jih lahko dobil?
Na SD kartici imam program Nav N Go iGo 8.3.2.64029 pa je zgodba ista kot s programom na napravi.

Kakršnikoli predlog še, da se rešim iz zagate, prosim?

Kaj Primo mi bo delal ko bom dal notri SD kartico na katerem je instaliran?
 

Podobne teme