Igo8 na route66???

milan55

Zelenc'
26. jun 2009
11
0
1
Ojla!
Je mogoče tu kdo kateri obvlada postopek, kako daš omenjeni program na route66 maxi.
Bil bi mu zelooo hvaležen, če mi ga kak stručko opiše ker meni ne rata.
Lepo se mejte še naprej , pa velikoo sreče, veselja in evrčkov v prihajajočem letu vam želim.
Lp, Milan
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Pozdravljen!

Hja, malo sem počekiral različne forume, kjer sem opazil, da ima veliko uporabnikov te naprave, težave z inštalacijo iGO 8. Poskusil ti bom opisat postopek, ki naj bi deloval.

1.Torej, najprej ti predlagam, da si nabaviš novo SD kartico, na katero boš naložil program iGO 8. Predlagam 4 Gb SD ( cca 10 eur), staro pa pustiš nedotaknjeno, v primeru, da gre kaj narobe, da imaš še vedno na razpolago originalno zadevo.
2. Formatiraj novo kartico (fat32) in jo poimenuj ROUTE66 (velike črke!!)
3. Kopiraj IGO 8 mapo na novo kartico in mapo preimenuj iz IGO 8 v Route66
4. Iz originalne kartice skopiraj datoteko R66Navigate8.exe in jo skopiraj na novo kartico v mapo Route66 in datoteko preimenuj v R66N8.exe
5. Preimenuj IGO8.exe v R66Navigate8.exe
6. Iz stare kartice skopiraj datoteko sys in jo prilepi na novo kartico v mapo Route66. Odpri datoteko sys in pobriši vso vsebino, nato shrani.
7. Vstavi novo kartico v napravo, jo resetiraj in zaženi program.
8. Pomembno je, da si v nastavitvah (ko prideš v program igo 8 ) nastaviš še GPS konfiguracijo na PORT 7, BAUD RATE 57600. Če ne najde signala, poizkusi PORT2, BAUD RATE 38400.

To je to, upam da ti uspe. Še prej pa apreveri, ali imaš sploh verzijo iGO 8, ki podpira tvojo resolucijo, torej 480x272. *Podprte resolucije vidiš v mapi iGO8\data.zip\ui_igo8

lp, J.
 

milan55

Zelenc'
26. jun 2009
11
0
1
Ojla Janch, najlepša ti hvala. Res si mi pomagal. Dela super.
Do sedaj sm zmeri naredu napako, ko sem datoteko sys. pri igotu pobrisu v celoti, ne pa sam vsebine v njej.
Res hvala ti ker sem že zgubu živce.
Zej je route66 dobra napravca za mal dnarja..
Upam, da si še komu polepšal dan.
Lp, Milan
 

Matjaz2

Pripravnik
18. sep 2008
210
0
16
To je pa moja težava.
Kolega ima na route66 kartografijo iGO8 in normalno dela. Sem prekopiral njegovo kartico na mojo novo prazno in zagnal gps. Ko se je desno spodaj pojavil napis INITIALIZATION DATA se je zadeva ustavila. Resetiral sem gps in s tem verjetno naredil napako. Ko se je spet zaganjal, se je spet ustavil na tem napisu, tokrat sem tako pustil in po daljšem času je začela zadeva delovat.
Prišel do nastavitev časa, ki je bil pravilno nastavljen in v ozadju me je začel glasovno vodit po enem prejšnjem načrtu poti. Ko sem hotel izbirat zemljevide, je pa napisal:
Fatal aplication error: aplication R66Navigate8.exe has performed an ilegal operationn and will be shut down.
Program: R66Navigate8.exe Exeption0xC0000005 Adress: 0014977C
Se mi je tudi prej to kdaj zgodilo samo je po resetiranju normalno delal.

Če poskušam resetirat, zdaj napiše naj vstavim kartico že na začetku, ali pa ponovi o fatalni napaki.

Če zdaj vstavim orginalno kartico mi napiše:
Error: Engine initialization error. Error code 0x6 reinstall the aplication.
Enkrat mi je med zaganjanjem napisal, da inicializacija ni bila pravilno izvedena. Zgleda, da so nastale težave pri inicializaciji sistema.

Ker imam kar nekaj SD kartic od fotoaparata, sem naredil kopijo orginalne kartice takoj, ko sem navigator kupil, mi je normalno delala, zdaj tudi ta ne dela. Imam še kopijo kartice na CD, ki sem ga dobil z navigatorjem. Če primerjam dat. na CD in karticah, so videti enake.
Kako naprej?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Sklepam, da imaš tudi ti omenjeno napravo - Route66, vendar nisi omenil katero (mini, maxi?). Naprej v mapi IGO8\Save\ pobriši vse kar je v tej mapi. Ker če si prekopiral iz njegove kartice, si hkrati prenesel tudi njegove nastavitve. Če še to ne bo pomagalo, imaš v mapi IGO8 tudi datoteko sys. Odpri jo, in pobriši vso vsebino v njej, nato shrani. Potem resetiraj napravo.

Napis INITIALIZATION DATA pomeni, da ti procesira radarje in normalno je, da ti ob prvem zagonu navigacije procesira dlje časa (cca 5 min), odvisno od količine podatkov - velikosti radar datoteke, oz. zmogljivosti tvoje naprave. Povsem možno je tudi, da ti ravno radarji delajo preglavice, in da tvoj mlinček ni zmožen sprocesirati take količine podatkov. V tem primeru pobriši še vse kar se nahaja v mapi IGO8\content\speedcam. Radarje lahko kasneje še vedno dodaš po svoji izbiri.

lp
 

Matjaz2

Pripravnik
18. sep 2008
210
0
16
Naprava je Route66 mini.
Na kartici je ena mapa Route66 v njej pa mape:
backup, content, custom, licence, save, branding, data.
Mape custom in backup so prazne, v mapi save je pa veliko datotek, npr. _SLO_VISUALCONFIG_SHIELDVISUALDESC.PRL in tako za vse vzhodnoevropske države, te dat so velike 1 kb.
V tej mapi je tudi dat system - Configurating settings, je tudi ta za zbrisat?
V tej mapi so tudi mape route, ki je prazna in mapa track, v kateri je ena 10 kb velika dat. DAT file.
dat sys je v glavni mapi Route66, pri meni je verjetno tako imenovana namesto IGO8. sys sem odprl v notepad in je prazna, velikost dat je 1 kb.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Kot že rečeno, pobriši vse kar je v mapi SAVE in ne oziraj se kaj je za kaj. Te datoteke znotraj so zate nerelevantne, ker so od druge naprave - kolegove. Mapa save se ti bo itak ob prvem uspešnem zagonu sama zapolnila z ustreznimi datotekami, glede na tvojo konfiguracijo. Pobriši še datoteko sys in jo zamenjaj s to ki sem ti jo pripel. Nato resetiraj napravo in zmoli en rožni venec
smile-1.gif
 

Priponke

  • 860565-sys.txt
    1,6 KB · Ogledi: 574
Nazadnje urejeno:

Matjaz2

Pripravnik
18. sep 2008
210
0
16
dat. sys je prazna, Kar si poslal se odpre kot tekst v brskalniku, je kak način, da ga snamem kot dokument ali prekopiram v mojo prazno sys dat. tekst, ki si mi ga poslal?
 

Matjaz2

Pripravnik
18. sep 2008
210
0
16
Že molim rožni venec . . .
Spet isto, napiše:
Fatal aplication error: aplication R66Navigate8.exe has performed an ilegal operationn and will be shut down.
Program: R66Navigate8.exe Exeption0xC0000005 Adress: 0014977C
Če na okvirju s tem napisom kl. OK, ostane na ekranu slika, ki kaže naj vstavim kartico.

Zgleda da je narobe že nekaj na začetku zagona, glede na dat ki ne dela.

Mapa save je prazna, v dat. sys pa to, kar sem vanjo skopiral.

Vprašanje je tudi, zakaj ne dela več tudi orginalna kartica.
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Potem pa probaj najti drugo verzijo IGO8 in naredi po navodilih, ki sem jih napisal v drugem postu te teme. In uporabi sys iz zgornje priponke. Dejstvo je, da igo8 preverjeno deluje na napravi Route66 (mini\maxi) le malo igračkanja je potrebno. Zanimivo pa je to, da ti sedaj ne dela niti iz original kartice. Če ne deluje po soft resetu, probaj še hard reset tvoje naprave.
 

Matjaz2

Pripravnik
18. sep 2008
210
0
16
Kaj so soft in hard reset? Resetiram ga s tipko na dnu naprave.

Mogoče bi moral napravo prvo usposobit, da bi delala z orginalno kartico.
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ja, to je soft reset, ki (naj bi) postavi napravo v default nastavitve. Hard reset pa je odvisen od naprave same in ponavadi gre za določeno kombinacijo gumbov. Vprašaj strica googla če mogoče ve, kako se resetira tvoja naprava.
 

Matjaz2

Pripravnik
18. sep 2008
210
0
16
Sem vprašal strica, pravi, da o tem dosti sprašujejo, uporabnih odgovorov pa ni kaj dosti. Ne moreš pritisniti kombinacije tipk, če se ekran ne odziva. Zgleda, da bo treba na servis, je tako še garancija. Se bom kliceval tudi na to, da mi je že od začetka zmrzoval.

Tole sem nekje prebral:
Na Route 66 Mini se da instalirati tudi garmin mobile xt in adria route, oziroma kateri drug zemljevid, samo procesor je pri Route66 mini podhranjen in zna zadeva malo počasneje delat.

Pravzaprav me najbolj zanima čim bolj natančen zemljevid slo, domnevam, da je to AR. V moji žlahti jih ima kar nekaj licenčne.

Je mogoče imet na karticah več sistemov in uporabit tistega, ki trenutno najbolj odgovarja?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Seveda! Vendar ti vseeno bolj kot garmina in vse ostalo predlagam raje igo Amigo, ki ima nizke sistemske zahteve, uporablja pa enake karte kot igo 8.3. Je tudi enostaven za uporabo a vendar ime vse pomembne funkcije, ki jih ima tudi igo 8. Če pa si bolj nov na področju navigacij in softwerov, ti ne priporočam uporabljat več sistemov naenkrat, saj je potrebno vsako posebej prilagodit vsaki PNA napravi, kar pa zna včasih bit precej komplicirana zadeva. Še enkrat, moje mnenje; Amigo + zadnje evropske karte TA (2009.09) in slovensko Monolit 2009.09, pa si zmagal.
 

Matjaz2

Pripravnik
18. sep 2008
210
0
16
Bom poskusil tako naredit, samo moj know how bom moral še apdejtat.

 
Nazadnje urejeno:

Matjaz2

Pripravnik
18. sep 2008
210
0
16
Mi je uspelo usposobit gps, ponavljanje zagon in takoj reset. Zdaj mi dela iGO8 in org. kartica.

Zdaj je na vrsti raziskovanje iGO8, najti kak manual, kaj od zemljevidov se da dobit in podobno.

Za Amigo pa ne vem kako naprej, še nisem slišal zanjo, sem bolj nov na tem področju.

 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Sicer ne razumem tvojega prvega stavka ampak vseeno, če rabiš pomoč okoli kart se javi na ZS, da boš mel vse up-to date, če si že vložil veliko truda, da si zadevo usposobil! Tudi Amiga lahko preizkusiš in se odločiš kaj ti bolj odgovarja. "Know where" lahko dobiš pri meni
smile-1.gif
 

Matjaz2

Pripravnik
18. sep 2008
210
0
16
Sem nekje prebral, da je lahko hard reset dosežen tudi tako, da resetiraš hitro po vklopu naprave in dostikrat ponoviš, da enkrat uspe.
Sem pa res imel dela tudi z datotekami, tako da imam zdaj nekaj predstave, kako vse skupaj deluje. Bom še kaj poskušal, ko sem ravno malo bolj v teh stvareh.
 

Podobne teme