iGO Primo, Nextgen SKINS [Android]

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
Ja tudi jaz imam željo...

a obstaja kak skin, kjer bi se VEČJE videli podatki hitrosti (omejitev), pa koliko je še do cilja, opozorila... sama mapa ni problematična ker je tako čez večino zaslona

uporabljam Nextgen ... pa me moja očala za daljavo močno "zajebavajo" ko gledam na navigacijo... in si jih potem med vožnjo dvigam ter imam tako pogled umaknjen za lep čas s ceste... ampak drugače ne gre

ali kako rešiti problem dioptrije
wink-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če si nalagal Nextgen z znanih prostranstev imaš v sys.txt datoteki (osnovna mapa) navodila za povečanje fontov. Te pa opozarjam, da je največji dpi prevelik eno manjši pa meni za dlako premajhen.
frown-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Lahko povečaš vse v kompletu, torej fonte, ikone itd z ustreznim vnosom v sys. Sedaj imaš dpi nastavljeno na "auto" torej se ti samodejno prilagodi, ki pa ni nujno najbolje za uprabnika. Če želiš povečati moraš dati podpičje pred ;dpi=auto in odstraniš podpičje pred ustrezno vrednostjo. Manjši dpi izbereš, manjše bo vse skupaj.

Primer:

[rawdisplay]
screen_xy="auto"
;driver="gles_2_0_android"
;dpi=120
;dpi=160
;dpi=240
;dpi=320
dpi=480
;dpi=auto

pač stestiraj katera vrednost ti najbolj ustreza.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Bom jaz, oz. sem ravnokar pa opazim, da imam tudi pred avto podpičje, tako da sem sedaj dal 320, pa poizkusim. Me moti pri 480, ker se mi omejitev hitrosti postavi na "črni štrajf", pa pol ekrana je zakritega; pa še zemljevid se pozumira in manj naprej vidim.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
ja, zato pa je "auto" varianta najbolj optimalna iz vidika prilagoditve sw-ja glede na resolucijo tablice/telefona. Vse kar je ročno spremenjeno, potem nekaj odstopa od popolnega razmerja. Večja kot je sprememba od optimalnega dpi-ja večje so lahko potem anomalije (če ne v ležečem položaju, so pa v pokončnem)
 

janko17

3100. registrirani uporabnik
7. apr 2008
30
0
6
Pozdravljeni, imam 9" android 8.1 avtoradio. Naložen je igo nextgen z pongo skinom. Imate prav, ko pravite, da igo resolucijo 1024x600 zelo težko hendla. Nobene predhodne verzije nisem mogel gor spraviti, ne vem ali je kriva novejša verzija androida. Moje vprašanje je, kaj manjka, da bi lahko pogled zemljevida prilagodil (naklone) po svojem izboru. Sedaj mi ponudi tri variante-blizu, normalno in daleč, kar pa naklon ne spremeni. Predvidevam, da v "ux" kaj manjka?
Čeprav je avtoradio kitajc, se vw originalni ne da primerjat, pa še 6x je dražji.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Načeloma z Nextgen iGO verzijami nebi smel bit problem na nobeni resoluciji, saj ima novejši način grafike, ki se prilagodi vsem resolucijam brez dodatnih nastavitev. Kar pa se naklona tiče pa ti ne znam povedat..verjetno to omogoča kakšen skin, ampak jaz skinov žal ne uporabljam, tako da okoli tega ne vem prav dosti.
 

janko17

3100. registrirani uporabnik
7. apr 2008
30
0
6
Imaš prav, naklon in prilagoditve sem rešil z pongo skinom. Prosil bi te za nasvet, kako se rešiti nadležnih ikon črpalk, ki so po celem zemljevidu. Lahko jih samo skrijem do naslednjega zagona, potem pa so spet tu, kot da je navigacija odvisna samo od bencina in letališč. Datoteko "poi petrol by pongo" sem že odstranil ( te so bile pa še 5x večje). Kaj moram vpisati v sys?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
kjer imaš nastavitve zemljevida (pri privzetem skinu) lahko določaš katere katergorije POI točk naj se ti prikazujejo na zemljevidu. Če si tam črpalke odstranil in se ti po ponovnem zagonu spet pojavijo, pomeni, da ti jih aplikacija vsakič sama vsili, kar po navadi diktira sys datoteka. Postaj vsebino sys datoteke, da vidimo kaj je v njej zapisano.
 

janko17

3100. registrirani uporabnik
7. apr 2008
30
0
6
pošiljam obe
 

Priponke

  • sys.txt
    10,4 KB · Ogledi: 552
  • sys-wd.txt
    10,4 KB · Ogledi: 453

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Po mojem je problem tukaj:

[poi]
;multi_poi_overlay=1
featured_provider="netlocalsearch.naviextras.nokia"
provider_filtering=1
use_multi_poi_icon=1
picturepoi_show_all_containers=1
picturepoi_has_mypicturepoi=1
featured_provider="netlocalsearch.naviextras.nokia"
picturepoi_scan="/storage/emulated/0/myPictures"

pobriši vse to, shrani spremembe in nato ponovno zaženi navigacijo.
 

janko17

3100. registrirani uporabnik
7. apr 2008
30
0
6
Nič ne pomaga. Sem tudi mapo save zbrisal, pa nič bolje. Tudi sliko tunela mi ne kaže, čeprav je vse omogočeno. Je pa verzija

iGO NextGen (Israel) 9 18 27 687519 +pongo skin že bila na napravi.