Idiotizmi 4. Janševe vlade

Gatto

Guru
19. jul 2007
19.690
799
113
tu in tam

Nataša Pirc Musar na obletnici naše države:
"Napovedani ukrepi proti nevladnim organizacijam in civilni družbi na splošno, ki ima pomembno vlogo v širšem družbenem sistemu zavor in ravnovesij, spominjajo na obujanje starih metod vpliva in nadzora, ki jim je samostojna Slovenija pred 35 leti odločno rekla ne. Podrejanje javnih medijev in drugih neodvisnih kritičnih akterjev ni samo napad na svobodo novinarskega dela. Je tudi pot v enoumje, ki vladajočim omogoča, da počnejo, kar želijo, tudi če je to nezakonito, saj jim podrejeni mediji ne bodo gledali pod prste. Spreminjanje javnih medijev v državne in spodbujanje zasebnih medijev v škodo javnih ni razvojno. Vsi si želimo kakovostnega in raznovrstnega programa v vseh medijih, celo več: do njega smo upravičeni. Kljub temu pa ne kaže pozabiti: komercialni medij dela program za to, da dobi denar. Javni medij pa dobi denar za to, da ustvarja program."vir

Kako to, da si predsednica RS kar na državni obletnici vzame čas za kritiko aktualne vlado a prej pa vsa pretekla leta v času vlade Goloba ni zmogle izreči kakšne podobne kritike pretekli vladi, ki si je pod taktirko Roberta Goloba dovolila "depolitizacijo" RTVSlo, itd.?
Mogoče zato, ker v resnici ni bilo take "depolitizacije" in si to razni prenapeteži samo domišljate oz. nasedate propagandi "desnih" populistov? to se raje vprašaj..
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
19.690
799
113
tu in tam

Janševa vlada spet ustanovila Muzej slovenske osamosvojitve, oglasila se je Asta Vrečko: To je politika razdvajanja​



O osamosvojiteljih (Janša, Bavčar, Slapar, Krkovič ..)




Ne pozabimo tudi, da prvi 'osamosvojitelj' ni nikoli tožil Zgage in Šurca zaradi trilogije z naslovom 'V imenu države'.Le zakaj ?
To je tudi zanimivo, da ni nikoli tožil Zgage in Šurca- ker ve, da je vse res, ampak, dokler ima v čredi dovolj "Mateyev", ki mu verjamejo, se nima česa bat. Sodnija se je pa v tej zadevi pokazala za brezzobega tigra, osnovni greh je pa itak na strani Drnovška in Brezigarce, ki sta pometla zadevo pod preprogo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
36.146
18.883
113
Mogoče zato, ker v resnici ni bilo take "depolitizacije" in si to razni prenapeteži samo domišljate oz. nasedate propagandi "desnih" populistov? to se raje vprašaj..
Hmm... Ok, pa narediva korak nazaj in pogleva na zadevo še iz kakšnega drugega (t.j. tvojega) zornega kota: kaj pa se je torej po tvojem mnenju (ki ni dovzetno za propagando desnih populistov) dogajalo na RTVju? Kaj je bil vzrok za tako konkretno menjavo vodstvenih in uredniških kadrov?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
19.690
799
113
tu in tam
Hmm... Ok, pa narediva korak nazaj in pogleva na zadevo še iz kakšnega drugega (t.j. tvojega) zornega kota: kaj pa se je torej po tvojem mnenju (ki ni dovzetno za propagando desnih populistov) dogajalo na RTVju? Kaj je bil vzrok za tako konkretno menjavo vodstvenih in uredniških kadrov?
Kdo pa je koga menjal? vsi "janšisti" so obdržali službe, RTV je neusmiljeno tolkla po Golobovi vladi, opozicijo je pa ujčkala..ne delaj se neumnega.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
14.812
8.914
113
Mogoče zato, ker v resnici ni bilo take "depolitizacije" in si to razni prenapeteži samo domišljate oz. nasedate propagandi "desnih" populistov? to se raje vprašaj..
In potem kalbo meni reče da neumnosti trosim. Kaj si pa zdaj napisal pa je tako lewaško sprenevedanje, kot to da Jankovič ne sprejema podkupnin. Tipični levi modus operandi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in 8888

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
35.777
6.959
113
blizu močvirne prestolnice
To je tudi zanimivo, da ni nikoli tožil Zgage in Šurca- ker ve, da je vse res, ampak, dokler ima v čredi dovolj "Mateyev", ki mu verjamejo, se nima česa bat. Sodnija se je pa v tej zadevi pokazala za brezzobega tigra, osnovni greh je pa itak na strani Drnovška in Brezigarce, ki sta pometla zadevo pod preprogo.
A na Kučana ki je tudi prodajal orožje pa se dobili so ga s prsti v marmeladi pa načrtno pozabljaš?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

erikson

Guru
25. avg 2007
25.754
9.106
113
Mogoče zato, ker v resnici ni bilo take "depolitizacije" in si to razni prenapeteži samo domišljate oz. nasedate propagandi "desnih" populistov? to se raje vprašaj..
Zakon o RTV je še vedno na ustavnem sodišču, konec leta 2022 so ga vzeli pod "nujno". Celo komisarka EU Vera Jourova naj bi prišla preverit, kako primer napreduje. Ampak menda je imela samo na seznamu tem za pogovor, dejansko pa naj se ne bi pogovarjala o primeru.

Zver se je moral dolgo boriti, da je prišel do tega podatka, ker so ga skrivali. Le zakaj.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
19.690
799
113
tu in tam
Zakon o RTV je še vedno na ustavnem sodišču, konec leta 2022 so ga vzeli pod "nujno". Celo komisarka EU Vera Jourova naj bi prišla preverit, kako primer napreduje. Ampak menda je imela samo na seznamu tem za pogovor, dejansko pa naj se ne bi pogovarjala o primeru.

Zver se je moral dolgo boriti, da je prišel do tega podatka, ker so ga skrivali. Le zakaj.
Mogoce zato, ker ima doticni hude borbe proti alkoholu *ga uspesno unicuje* in nima casa za kaj drugega..pa ne mi zdaj kaj ocitat, napisano je javna tajna med tistimi, ki ga poznajo malo blizje.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
17.192
10.968
113

Janševa vlada spet ustanovila Muzej slovenske osamosvojitve, oglasila se je Asta Vrečko: To je politika razdvajanja​



O osamosvojiteljih (Janša, Bavčar, Slapar, Krkovič ..)




Ne pozabimo tudi, da prvi 'osamosvojitelj' ni nikoli tožil Zgage in Šurca zaradi trilogije z naslovom 'V imenu države'.Le zakaj ?
Ker tezko tozis vsakega bolnika.