Hyundai IONIQ 5 N

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.030
56
48
Hyundai je naredil e-igračo za reševanje krize srednjih let :). Moram rečt da me je tale video kar impresioniral.

 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
842
273
63

Živimo v svetu, kjer električn hatchback Hyundai prehiti lamborghinija....
Let that sink in
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.187
5.459
113
V drobnem tisku; to je 10 sekundni N-elektro-boost, takrat imaš na razpolago polno moč, sicer imaš precej bolj umirjen performans.

Turbo K24 v Civicu z dveka jeklenkama NOSa je sposoben isto.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
842
273
63
V drobnem tisku; to je 10 sekundni N-elektro-boost, takrat imaš na razpolago polno moč, sicer imaš precej bolj umirjen performans.

Turbo K24 v Civicu z dveka jeklenkama NOSa je sposoben isto.
N boost doda 40 konjev, tko da tudi brez tega ma avto se vedno čez 600 konjev za daljsi čas...

Da bo civic z K24 sposoben tega, bo treba kr pojačat motor (bati in batnice ti ne uidejo pr teh konjih) pa bo se vedno civic, ki nebo niti priblizno tako zanesljiv ali daily-able kot hyundai... Also... FWD...
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.030
56
48
Lol, temu Macanu je rekel The fastest Porsche.

Krizo srednjih let se rešuje z 911, ne pa nabildanim golf vozičkom ki poje na plejbek.

Al pa motorjem.
Men se pa glih to dopade, da zgleda kot "golf voziček", zmogljivosti ima pa brutalne. Pa še dobr simulira atmosferca za užitke v vožnji. Sam počakam še, da se mi začne denar nabirat, pravijo da se to začne okol 50 leta :).
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.402
246
63
Kras
www.mtl.si

Živimo v svetu, kjer električn hatchback Hyundai prehiti lamborghinija....
Let that sink in
Numbers game je že kar nekaj časa passe, vsaj od takrat, ko avtomobili šli na 600+KM.
Je še kaj drugega razen tega.

Sicer pa tale N daje upanje, da bodo tudi EVji zabavni. Me zanima, če bo ta N kaj vplival na električnega Macana :).
Pa ne mislim s tem kurjenja gum pri pospešku 0-100 v 2s.
Lol, temu Macanu je rekel The fastest Porsche.
Mislil je najhitrejšega Macana ;).
Ja, to že, ampak takrat te tudi pamet sreča, pa nisi več za take hece. Žal.
Odvisno. Videvam precej starejših ljudi v kar pestrih vozilih. Sam sicer še nisem 50, ampak sem si omislil petardico, 3000km letno prevoženih z nasmehom do ušes.
Je pa res žalostno, da ko si mlad in bi res izkoristil te zadeve, nimaš denarja, sedaj pa... Eh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in novaa