Huelva, Španija

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
36
Sicer je že prepozno, da bi spremenila
smile-1.gif

pa kako je z letalskimi prevozi do tja? (jaja never been on plane, ker me je strah
redface-1.gif
)

lp, p.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Ena prijatlca od punce je tam trenutno. Je ogromno slovenkih študentov tam. Maš dokaj blizu Portugalsko, Gibraltar, Maroko, Sevillo(bojda najlepše špansko mesto), Malago, Granado, ... Ryanair ma ogromno povezav do tam blizu (Faro(Portugalska), Sevilla, Jerez). Izbereš pač tistega ki ti najbolj ustreza oz. ki ti gre časovno skozi z ostalimi povezavami. Znotraj španije so letalski leti ful poceni (nekaj evrov), tudi avtobus ni drag. Je pa to dokaj majhno mesto. Pa še to... če ne govoriš vsaj malo špansko bo kr hudo, ker zelo malo špancev govori kak tuj jezik. Če te kaj zanima pa kr vprašaj. Mam nekaj izkušenj od tam oz. glede erazmusa. Grem zdaj konec januarja s5 tja za 2 tedna mal čilat.
cheer.gif
 

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
36
Pa gres loh lepo na brniku na letalo pa te tja odpelje oz. V blizino? Pa tipicno babje vprasanje...kak soping mogoc? Ker grem pisat diplomo tja pa mislim da bo cas
smile-1.gif
pa kaki partyplaci so?
Zj pa erasmus: kako je z nastanitvijo? To me je vedno zanimal. Pa kake nujno potrebne zadeve, ki jih moras s sabo vzet?
Pa hvala za info
roza.gif
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
iz brnika pelje samo easyjet v london, pa lahk greš od tam pol dalje. drugače pa lahko greš iz benetk, trsta, celovca, graza, ... poglej malo na www.ryanair.com pa rezerviraj čim prej. ker dlje čakaš, dražja bo karta. jaz sem dal prejšni mesec za povratno 60€ z vsem skupaj. grem pa trst-brusel-malaga pol pa z busom do granade. nazaj pa granada-barcelona-bratislava.
smile-1.gif

ja v huelvi je bolj bogo bojda glede partyplacov. maš pa malago blizu. je pa tak, da so trgovine pa kafiči med 14.00 in 20.00 zaprti, tak da se nimaš kam dat. itak pa lahk greš malo tam okoli pa za kak dan kje v hostlu prespiš. za šoping nevem kak je. menda so cene približno isto kot tukaj.
za nastanitev boš rabla najet eno sobo v kakem študentskem stanovanju. menda je neka možnost, da ti erazmus zrihta sobo, sam jaz se nebi na njih zanašal. raje greš sama poiskat eno vredu sobo. v granadi so cene od 130€ dalje, v huelvi so verjetno malo manj. majo pa vsi tak naštimana študentska stanovanja, da ma vsak svojo sobo. mogoče zna bit edino problem najt nekoga, ki te bo vzel noter za 3 mesce. zdaj odvisno tudi kdaj greš... 3/4 lastnikov stanovanj bojo oddali stanovanje samo če podpišeš do julija pogodbo. kdaj greš, če ni skrivnost?
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
zdaj videl, da je sevilla fejst blizu, tak da bo tam verjetno dost party placov.
smile-1.gif
 

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
36
No kart letalskih še ne bo rezervirala, ker nekje marca zvem, če grem - od oktobra do decembra predvidoma.

maš 5* za vse informacije
cheer.gif
 

zverca

Fizikalc
26. avg 2007
1.280
0
36
42
stražišče
sem bila v huelvi, kaksni 2 leti nazaj, mesto samo ni nic posebnega in za moje pojme umazano

sosolka je studirala dol, je rekla, da naj bi blo to celo najbolj umazano spansko mesto oz. da so ga tako razglasil

name ni pustilo pretirano dobrega utisa, precej dolgocasno mi je delovalo

kar se pa tice spanscine, majo dol zlo mocan naglas in tudi ce znas dobro spansko se bos mogla pr domacinih kar pomatrat, da jih bos razumela kaj ti hocejo povedat
 

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
36
ooo god
smile-1.gif
sicer tole dolgočasno in umazano mesto ni ravno po mojem okusu, ampak je kar je.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Jaz sem bil pred enim letom tam. Ni nič kaj posebnega, je pa odlično izhodišče kakor so ti že svetovali. Ko boš tam za oglede priporočam:

- Sevilla (celo mesto je VAU)
- Tarifa (nekaj posebnega, arabsko majhno)
- Cadiz (znotraj mestnega obzidja)
- Porto Covo (tipična, idilična portugalska vasica)
- Beja (znotraj mestnega obzidja)
- Faro (turistična)
- južna Portugalska (klifi na JZ)
- Jerez

V tem vrstnem redu. Po mojem mnenju.
 

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
V Huelvi sem bil sicer samo nekaj ur (nakup sangrije in pavza pred odhodom v Sevillo) tako da nekih posebnih izkušenj nimam. Za razliko od Seville katera nas je vse popolnoma navdušila . Za Cadiz pravijo da je eden izmed najlepših mest, plaž vendar se ne more primerjati z jugom Portugalske. Tako da ti najbolj priporočam roadtrip po južni obali Portugalske.
Za letalo pa je pomoje najcenejša opcija iz benetk pa do madrida (glej Vueling), mogoče še ryanair vendar to ne poznam tako dobro.

Če te še kaj zanima pa vprašaj.