Vrtalni stroj (bormašina)

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.622
-381
83
Drazji je boljsi je ;)
Vzemi s 4 spiralami gre lazje skozi armaturo. Je pa z dvema spiralama tudi cisto o.k. Imam nekaj od Boscha, Dewalta, Hitacija, Alpena....., pa ni nekih razlik v kvaliteti, verjetno isti proizvajalec.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.122
330
83
Sem kar tistega Boscha naročil.
Ja, za zelo občasno vrtanje, malo beton, malo estrih, malo omet+cigli.
Do zdaj sem vrtal z eno staro "klasišno" bormašino, pa sem rahlo popenil, ko sem za 3 luknje rabil dobre pol ure.
Imam namen ene podstrešne stopnice zmontirat, pa upam da bo šlo hitreje.
Ni slaba. Če bi malo (kakšen dan počakal) pa bi dobil Parksajda za več kot pol manj denarja, pol več moči in močnejši udarec. Plavi Boš ni nič boljši, le znamka je.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.119
74
48
Jah, veš kako je s tem...
Če Superba kupiš je tudi samo značka druga, drugače je pa isti A6, a ne. Se pa čisto lepo pelje, to je res, pa Parkside tudi luknje vrta. Dokler jih, oz. vse potrebne, če jih ni veliko.
Vsakemu svoje. Pod 100€ za zgornjega plavega je korektna cena, ne bo mu žal par € več od Lidla.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sonny_Chiba

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.122
330
83
Ja, vsakemu svoje. Če vržem stran 50 eur jih malo lažje kot 100 za značko (ki je več kot 100 eur, ali pa sem jaz gledal napačno reklamo malo višje?).

Koliko kateri zdrži pa je najbrž stvar debate. Moj Parksajd je tudi preštemal/prevrtal že za dve bajti, pa ga nisem zavijal v vato (kot se to dela z značkami). In je spustil dušo. Za ta denar mi ni žal, čeprav bi ga najbrž lahko celo popravil. Grem raje po novega. Čakam močnejšo verzijo od te trenutne kilowatne v akciji.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.146
1.337
113
Jaz sem s parkside stvarmi zelo zadovoljen. a profi rabo itsk ni, vse ostalo pa mi gladko deluje, vedno. Se uporablja se za malo bolj nore stvari, kot je namenjeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj in Kamele0N

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.561
82
48
Od križišča mal naprej na desno
Sem kupil sveder za trde ploščice (granitogres). Alpen za 30€ je bil....no ne vem če sem 15 lukenj izvrtal z njim. Pa sem pazil, počasi vrtal, močil zraven...
No potem sem za foro kupil svedre na Temu za 1€ na kos, zdrži pa vsaj 10 lukenj preden ga uničim. No če bi toliko pazil kot sem z tistim za 30 bi jih zvrtal vsaj toliko če ne še več. Tako da....jaz kitajce kupujem za majhen denar pa mi zelo dobro služijo ;)
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.114
1.330
113
Itak. Takih nožev za denimo stružnice, kot jih poševnooki proda za ⅓ cene...švaba sploh ne zna naredit!
 
  • Haha
Reactions: Zgaga