Hrvaška bo še dolgo tesna balkanska vukojebina

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.331
4.850
113
Izdaja računov, gotovina ...
Hrvaška ni nič bolj "balkanska" od Slovenije. Ravno zadnjič mi je govoril gradbenik, ki dela v okolici Ljubljane, da ima sicer dovolj dela, ljudje so srečni že če pride, ima pa težave pri plačilih. In sicer ljudje silijo z gotovino, nočejo plačati z nakazilom preko banke in ima prevelike količine gotovine v podjetju, ker je trenutno največji problem poslovanja.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.397
745
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
enako avtodilerji. Sem govoril zadnjič z enim manjšim tukaj v moji okolici in je rekel, da si je moral nabavit mašino za štetje denarja, ker da mu ljudje vedno več nosijo denar v gotovini.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.331
4.850
113
Ne. Dokazovanje izvora. Že dolgo namreč obstajajo omejitve in so določeni maksimalni zneski pri poslovanju z gotovino med pravnimi in fizičnimi osebami. Pošten podjetnik ne sme sprejeti gotovinskega plačila, ki presega določen znesek. Velja tudi za več medsebojno povezanih transakcij. Tako da, podjetnik, ki to stori, po naši zakonodaji ni več pošten.
Vprašanje pa je, od kod ljudem velike količine gotovine. Biznis z drogami? Še kaka druga realna možnost?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

kajn

Guru
5. okt 2007
2.618
1.416
113
Iskajoč brata
Vprašanje pa je, od kod ljudem velike količine gotovine. Biznis z drogami? Še kaka druga realna možnost
Fuš, illegalno storitve, ali pa nezaupanje v banke in ima raje gotovino doma....
Nekateri penziti še vedno dvignejo gotovino prvega v mesecu...

Meni se zdi čudno, da moraš imeti odprt račun za banko... Zakaj ne moreš dobiti plače v obliki čeka, ali kakšne druge vrste plačilnega sredstva?
Pa ne me narobe zastopit, mam 3 račune odprte, čudno se mi zdi da sploh nimaš opcije
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.213
9.803
113
ja, tole pogojevanje s TRR je bizarno. Lahko bi ti v kuverti dali če bi želel.. zakaj bi moral bit vezan na banko da te lupijo.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.397
745
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Z veseljem bi nosil. So z razlogom včasih poištarji dopuste prekinjali, ko so bile penzije ;)

Ah, to je stara šega..Penzionisti so eno, današnji delavski razred pa je druga zgodba. Saj je ravno v tej temi kakšno stran nazaj opisan gnev hrvaškega natakarja, kako smo slovenci škrti pri napitninah. To bi se potem verjetno zrcalilo tudi na plače dostavljene preko poštarjev. Bi blo zanimivo vedet.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.399
396
83
Jaz sem zelo negotovinski clovek, sploh pri poslu, ampak k juznim sosedom pa nesem s seboj nekaj casha. Pocasi, ampak res pocasi, gre sprejemanje kartic na bolje, se vedno pa je ogromno lokacij samo gotovinskih. In se prilagodis. Kot se prilagodim s tem, da rajsi zavijem v lokale s pos-om kot v tiste brez.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.897
1.241
113
Ja. Telefonski klic z groznjami je bil vceraj zjutraj. Gazda se je nekaj drl ko ste vi? Klicoči se mu je predstavil kot lokalni moćnik, ne pa novinar. Cez 2 ure sta uletela 2 polcija (prvic videl v Cro policija ki je neo nevare Dec, ne pa neka pederqina), pa so naredili zapisnik. Gazda je bil kar preplašen, policaja sta se smejala..... Pomoje je nekomu stopil na žulj in ga bojo poj**bali.