Hrvaška bo še dolgo tesna balkanska vukojebina

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.500
3.295
113
Tudi tukaj lahko debatiramo kdo je kje bil prvi.

Se spomnim ko sem eno leto delal v Novigradu za Zadrom (Novigradsko more) in so se "stare babe" hvalile kako so ob začetku 2. sv vojne z vilami metale jugoslovanske (srbske) vojake v morje, ko so jih Italijani "osvobodili".
Ti (v morje zmetani) vojaki so se vrnili, oni drugi pač ne.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.122
1.299
113
Prejsnji cetrtek smo se vrnili iz Hrvaske, otok Vir.

Kaj lahko recem, denar prinasam domov. Saj gres ma kosilo, vecerjo. Samo ko odstejes ta kes, ostane pa filint, da ti skuhas bolje in to za 15€, ti ostane vedno grenak priokus. Skratka polno neke ponudbe, cene konkretne, kvaliteta in okusi pa meh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.378
9.873
113
ravno prej en pojamral, da strežejo še sam filipinci, hrana iz zmrzovalnika... in to v rangu za 3 osebe 100€... je rekel da občutno preveč.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.125
53
113
Prejsnji cetrtek smo se vrnili iz Hrvaske, otok Vir.

Kaj lahko recem, denar prinasam domov. Saj gres ma kosilo, vecerjo. Samo ko odstejes ta kes, ostane pa filint, da ti skuhas bolje in to za 15€, ti ostane vedno grenak priokus. Skratka polno neke ponudbe, cene konkretne, kvaliteta in okusi pa meh.
ravno prej en pojamral, da strežejo še sam filipinci, hrana iz zmrzovalnika... in to v rangu za 3 osebe 100€... je rekel da občutno preveč.

a ni tko v vsaki ošteriji, kjer ješ enako hrano kot doma?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.818
6.153
113
pri taščici

disc

Guru
4. feb 2011
2.395
507
113
Evo, mi smo tudi z dopusta na hrvaškem. Sicer men ni lih za tisto slano vodo, ampak grem(o) zaradi otrok, pa ker imamo napol zastonj, ker ima tašča dol neko hišico.
Hočem samo to povedat, da men se ni zdel, da bi bilo manj ljudi kot prejšnja leta. Mogoče mi reku,da je blo manj Nemcev, je bilo pa polno Čehov, Slovakov, Poljakov in Slovencev. Smo bili pa v ne preveč turističnem kraju v dalmaciji. Cene pa nekak tko tko z našimi. Sladoled 2€, pivo veliko 4€, kava okoli 2€, travarica 1,6€ (če si imel srečo, lahko pa tud kako bolj ugodno varjanto dobiš). Pa k sreči smo meli plodine dost blizu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.125
53
113
Evo, mi smo tudi z dopusta na hrvaškem. Sicer men ni lih za tisto slano vodo, ampak grem(o) zaradi otrok, pa ker imamo napol zastonj, ker ima tašča dol neko hišico.
Hočem samo to povedat, da men se ni zdel, da bi bilo manj ljudi kot prejšnja leta. Mogoče mi reku,da je blo manj Nemcev, je bilo pa polno Čehov, Slovakov, Poljakov in Slovencev. Smo bili pa v ne preveč turističnem kraju v dalmaciji. Cene pa nekak tko tko z našimi. Sladoled 2€, pivo veliko 4€, kava okoli 2€, travarica 1,6€ (če si imel srečo, lahko pa tud kako bolj ugodno varjanto dobiš). Pa k sreči smo meli plodine dost blizu.

ne nasedaj medijskim click-baitom... zdej je čas kislih kumaric in pride prav tud izjava ENEGA gostinca ali neka prirejena statistiska. Za dramo ni treba veliko. Sej novinarji špiknejo, ostalo pa raja opravi.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.122
1.299
113
Sem pa res opazoval tako opevane Nemce in Avstrijce. Pa kaka napitnina? Jaz sem za vsako stvar nekaj dal, sploh ce je kelnar bil dober. Pa gledas, kako okrog tebe placujejo Nemci. Vsi s kartico, danke in adijo. Isto par dni po prihodu domov, gremo v terme pri nas, ob odhodu domov se ustavimo na pici. Zraven dvoji Nemci. Isto, brez centa napitnine.

Jaz nisem opazil, da bi bili kaj radodarni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

hdx

Guru
1. jun 2011
1.435
2.110
113
ravno prej en pojamral, da strežejo še sam filipinci, hrana iz zmrzovalnika... in to v rangu za 3 osebe 100€... je rekel da občutno preveč.
Saj je pri nas isto. Cene hotelov/apartmajev gredo vsako leto gor, prav tako cene v gostilnah. Hrana pa povprečna. Te pa tudi postreže nekdo, ki ne zna slovensko.

Ne vem zakaj pljuvamo čez hrvate, če smo pa mi isti
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.419
5.782
113
Sem pa res opazoval tako opevane Nemce in Avstrijce. Pa kaka napitnina? Jaz sem za vsako stvar nekaj dal, sploh ce je kelnar bil dober. Pa gledas, kako okrog tebe placujejo Nemci. Vsi s kartico, danke in adijo. Isto par dni po prihodu domov, gremo v terme pri nas, ob odhodu domov se ustavimo na pici. Zraven dvoji Nemci. Isto, brez centa napitnine.

Jaz nisem opazil, da bi bili kaj radodarni.

Razen v Srbiji (Vojvodina) nisem nikjer opazil, da bi bile napitnine del tradicije. Nemčija/Avstrija, kolikor računajo, toliko plačaš.

Še pri nas, če daš kelnarju za "kavo", ker greš samo na WC, te čukasto gledajo.