Hrvaška bo še dolgo tesna balkanska vukojebina

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.955
3.467
113
40
Lj
V Istri so samo Slovenci še, ki se počutijo posebno, ko drago plačujejo. Kot bi kupil drago uro, ali pa BMW. Veš da je dobro, če je drago.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.955
3.467
113
40
Lj

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.411
5.777
113
Bo kot vsako leto. Navijejo cene. Mediji poročajo o slabi sezoni. Potem jih spustijo. Pa je spet rekordna sezona.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

jezek

Guru
24. jul 2008
2.974
1.235
113
Itak ne bomo nikoli vedeli kaj je res ker stalno mutijo s ciframi. Po obcutku pa je turistov obcutno manj. Ceste spremljam vsak dan in ni obicajnih kolon. Morda prihajajo priko zraćni luka....
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in jendomen

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.411
5.777
113
Mogoče ker eni hodijo dol na dopust pa jih briga cena/performans nastanitev?


Verjamem, da če vlečeš paštete in plato piva, da te to ne gane kaj veliko.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.630
1.424
113
Iskajoč brata
Jaz nisem dobil občutka, da je slaba sezona, glede količino ljudi. Koliko jih po oštarijah visi, pa nisem gledal.
glede na prejšnja leta bi rekel, da je isto...
Lahko da niso najdražje nastanitve polne, vendar masa ljudi je pa dol.... tako da so bogati pogruntali, da dobijo več drugje, raja je pa nasploh dol.

Prometa na moji relaciji pa ne skužim.... Ko misliš da imaš pogruntan kdaj je treba iti, kdaj bodo zastoji.... pa me še vedno preseneti...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.088
5.927
113
Opa... Res ali ne, kaj pa Britanci vedo. Se malo takele reklame, pa sa se razsiri se na celino - Nemčijo, nizozemsko ipd in spet bodo vabili Slovence nazaj na poceni pavsale...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in sad

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.363
9.852
113
So preveč Fake Taxi gledali.

500€ se zasluži , če te fake taksi premami, tak je ena rekla. Bogato. :evil:
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.405
398
83
c/p iz linkedina, objavljeno včeraj

ISTINA o gradu Hvaru:
Ljetujem u Hvaru od svog ranog djetinjstva te sam prošla i predratno i ratno i postratno hvarsko doba.

Zadnjih dana imate priliku čitati o aktualnim događanjima u gradu Hvaru - obračunu 2 ugostitelja.
Kao i potpori ostalih ugostitelja jednom od sudionika obračuna.
Nedavno ste mogli pročitati i statuse/članke hvarskog Britanca kako se Hvar promijenio na bolje.

E pa evo prave istine o promjeni na bolje:

- apartmani, hoteli i restorani su poluprazni
- restorani (koji su ionako jadni već godinama) su poluprazni
- puni su jedino jeftini hosteli
- puni su jedino katamarani koji stižu iz Splita kasnije navečer i kreću nazad rano jutro - dakle najviše gostiju dolazi samo na noćno partijanje u Carpe diem na Paklenjacima
- svako jutro se riva pere od fekalija od polupunoljetne ekipe koja dolazi na noćno partijanje
- svako jutro stanari zalijevaju vodom kamene ulice kako bi oprali ljudske fekalije ostavljene od tih "finih turista"
- zakona o vezu brodova nema - mi za svoj gumenjak uredno plaćamo suhi vez, porez, osiguranje i ostala davanja, ali kad ga želimo baciti u more i vezati na "naše mjesto" imamo danima psihičke pripreme u strahu da nas fizički ne napadnu razni iznajmljivači brodova
- a evo po novome imamo i mafijaške obračune ugostitelja

Ugostitelja koji zime provode na Jamajci, Maldivima i sličnim mjestima jer u 3 mjeseca zarade toliko da to mogu.

Ja radim od 1.1. do 31.12.
Kao i većina nas.
I jedva si mogu priuštiti GO u maminoj nekretnini na Hvaru.

Zašto?

Jer ovdje vlada totalno bezakonje.

Kuglica sladoleda košta 3,40 EUR i toliko piše u cjeniku, ali ako ste "domaći" onda je ona 2,50 EUR.

Ali nitko ne zna što znači "domaći".

Je li to osoba s prebivalištem u Hvaru, je li to osoba koja živi u Hrvatskoj, a ovdje ljetuje...uostalom to nije ni bitno.

Danas sam se morala izboriti za 2 kuglice sladoleda za 2,50 EUR jer mi je prodavačica tvrdila da ja nisam "domaća". Mada mi je zadnja 2 dana jedna druga normalno prodala za 2,50 EUR.

Kada Hvarani dođu u Zagreb, plaćaju istu cijenu kao i ja.

Pa me evo zanima na temelju kojeg zakona je ovo dozvoljeno?

Kako se to knjiži u računovodstvu, poreznoj i slično?

Kako hvarskom Konzumu kad pokažem Multiplus karticu dobijem 5%, a u Zagrebu ne?

Je li to dozvoljeno?

Mislim da Hvaru treba koja gladna zima da se možda opameti i krene iz početka.

I to im od srca želim.

A onda možda napokon naprave pravu strategiju te privatni interes stave sa strane.

Jer ja sam dragi moji mafijaši "domaća" i nikome to ne trebam dokazivati kao što ni mi vas ne tražimo da dokažete da ste domaći u Zagrebu.

Ovo nema veze s Dalmacija - Zg obračunom, da me ne biste krivo shvatili.

Ovo ima veze s ljudskim pravima i bezakonjem.

p.s. za još više istine o Hvaru slobodno pogledajte FB profil od Tonke Alujević koja svakodnevno izvještava o situaciji s Hvara.

pusa bok
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman