Honda Accord 2.2 i-CTDi (l03-06)

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Se strinjam, še bolj žalostno pa je ko se to zgodi recimo pri S500L (1 mesec starem, ni testni), ko je škripal "nadstrešek" armaturne plošče.

Kakorkoli že, Accord ni nek uber-wagen pač pa korekten avto, tako kot še marsikateri v razredu (mondeo, mazda6, Insignia, pa še kateri). Vsak ima svoje prednosti in slabosti, izbereš pa pač tistega ki ti najbolj ustreza. Pri "sveti trojici" (Merc, Audi, BMW) pa se merila zaradi višje cene jasno dvignejo. Resda so cene rabljenih precej bližje (to mislim na 150+k km avte iz uvoza), kakor če pa hočeš kupit dokaj nove avto, imajo ti trije nemci hudo ceno.

Honda recimo trenutno ponuja NOVE Accorde 2.0 za dobrih 22 tisočakov, ko pa pogledam na Audijevo domačo stran ugotovim da so rabljeni z 15k prevoženimi kilometri (itak zgleda da raje prodajajo take kot nove) praktičon vsi preko 30.000. Sejne rečem, eni je to vredno toliko, meni pač (zaenkrat ni). Pa da ne boste mislili:ko sem videl novega A4 karavana sem rekel: tega bomo pa kupil. Potem sem šel pa gledat cene in opremo, našel celo kako zgleda v osnovni izvedenki (bljak, a v salonu tega ne pokažejo) in se odločil da pogledam še malo okoli.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
V bistvu je 22,900 (sem slabo pogledal)

Citat:
NOTRANJOST:
- nastavljiv sedež
- gretje sedežev
- deljiva zadnja klop 1/3 - 2/3
PODVOZJE:
- zavorni sistem ABS
- elektronski program stabilnosti ESP
VARNOST:
- naprava za pranje žarometov
- kodno varovan vžig motorja
UDOBJE:
- avtomatska klimatska naprava
- tonirana stekla
- električni pomik prednjih stekel
- električni pomik prednjih in zadnjih stekel
- el. nastavljiva zunanja ogledala
- ogrevanje zunanjih ogledal
- centralno zaklepanje
- centralno zaklepanje z dalj. upravljanjem
- avtoradio
- avtoradio / CD:mp3
- potovalni računalnik
- nastavljiv volan po višini
- servo volan
- multifunkcijski volan
- sredinski naslon za roko
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Xenon je samo draga igrača za pozerje!
hysterical-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Avto je poceni ker je bencinar, teh pa nihče noče. Meni pa vedno bolj diši, še sploh če bodo razlike v ceni še vedno tako velike. Moral bi preizkusit. Ne vem edino kako se kaj pelje ta motor. Z tem navorom in močjo je verjetno na meji sprejemljivega, ali se motim? Bo treba začeti varčevati za 2,4 motor?
cheer.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Pa xenon!
Nobene potrebe, Accord ima tudi navadne luči dobre.
Sem pa pozabil na senzor za dež.
Aja, Accordi (pa še kaka druga Honda) nimajo dnevnih luči ... Vsaj tistih par ne, ki sem jih vozil. Je treba stalno prižigat in ugašat (in potem pozabiš in se voziš brez in po možnosti fašaš kazen). Sramotno - in zame zadosten razlog, da ga ne bi (oz. nisem) kupil.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Pa to je en drug uporabnik napisal v temi o meganu rs. Saj moj smajli na koncu dovolj zgovorno nakazuje da gre za sarkazem.
smile-1.gif
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
3.032
829
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Pa xenon!
Nobene potrebe, Accord ima tudi navadne luči dobre.
Sem pa pozabil na senzor za dež.
Aja, Accordi (pa še kaka druga Honda) nimajo dnevnih luči ... Vsaj tistih par ne, ki sem jih vozil. Je treba stalno prižigat in ugašat (in potem pozabiš in se voziš brez in po možnosti fašaš kazen). Sramotno - in zame zadosten razlog, da ga ne bi (oz. nisem) kupil.

A si se že kdaj peljal kam izven Slovenije ? Avto ni namenjen samo slovenskemu trgu, zato ima senzor, ki ob mraku prižge luči. Ker je v Sloveniji podnevi obzena uporaba luči, ti to nič ne koristi. V drugih državah je "kao" uporabno.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
SJTV1 o tem ne morem sodit kakšne ima navadne luči saj ga nisem vozil. Ampak zame je obvezna dodatna oprema xenon, PDC zadaj, dežni senzor ter digitalna avtomatska klima. Če avtomobil tega nima moj ne more bit... Vsak ki pa je kdaj imel original xenon (pustimo kite) pa se zaveda kako prijetna je vožnja ponoči...
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sam tudi draga za vzdrževanje.

men pdc, spredi in zadi, sibedah, zracenje zadaj..tempomat, brislace nas senzor am vsak, ce ne pa tudi ni panike.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Pa xenon!
Nobene potrebe, Accord ima tudi navadne luči dobre.
Sem pa pozabil na senzor za dež.
Aja, Accordi (pa še kaka druga Honda) nimajo dnevnih luči ... Vsaj tistih par ne, ki sem jih vozil. Je treba stalno prižigat in ugašat (in potem pozabiš in se voziš brez in po možnosti fašaš kazen). Sramotno - in zame zadosten razlog, da ga ne bi (oz. nisem) kupil.

A si se že kdaj peljal kam izven Slovenije ? Avto ni namenjen samo slovenskemu trgu, zato ima senzor, ki ob mraku prižge luči. Ker je v Sloveniji podnevi obvezna uporaba luči, ti to nič ne koristi. V drugih državah je "kao" uporabno.

In kaj ima to zveze s sramotnim dejstvo, da nima dnevnih luči? Če ima lahko večina konkurence to v deželni opremi, naj ima še Honda. In ne, nimajo vse honde samodejnih luči - in tudi tiste, ki jih nimajo, nimajo dnevnih luči.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
SJTV1 o tem ne morem sodit kakšne ima navadne luči saj ga nisem vozil. Ampak zame je obvezna dodatna oprema xenon, PDC zadaj, dežni senzor ter digitalna avtomatska klima. Če avtomobil tega nima moj ne more bit... Vsak ki pa je kdaj imel original xenon (pustimo kite) pa se zaveda kako prijetna je vožnja ponoči...

Saj ne pravim, da je karkoli narobe s tem, da hočeš imet ksenone - vsakemu svoje. Ampak večina vozil ima dovolj dobre luči tudi, da je vožnja z njimi udobna in varna tudi brez ksenonov. Še več - nekateri ksenoni so slabši od navadnih luči ... In zato sam ksenonov ne štejem med nujno opremo (tudi dežnega senzorja ne, je pa res dobrodošel). Še posbej, ker so ksenoni dragi, vse ostalo našteto pa ne toliko (dostikrat vse skupaj manj kot ksenoni) ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Ne, ni. Vsaj ne taka, da bi jo lahko uporabnik odkljukal. In ko odpelješ avto iz salona, nima dnevnih luči. Vsaj jaz še take nisem videl.

Je pa trik na Legendu - tam je senzor od luči ločen od ostalih in če ga prelepiš, da je v temi, dobiš dnevne luči. Na Hondi so sicer malo čudno gledali, ko sem jim vrnil avto z malo lepilnega na vrhu armature pod šipo, ampak delovalo je pa ...
cool-1.gif


Na žalost Accord nima tako (in Civic tudi ne).
 
Nazadnje urejeno: