Honda Accord 2.2 i-CTDi (l03-06)

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Ja SJTV1 res je bilo v preteklosti nekaj takšnih kiksov da so bile xenonke slabše od navadnih ampak to so kasneje v faceliftu ponavadi rešili, ne verjamem pa da se to še vedno dogaja pri avtomobilih ki so novi na trgu. Takšna stvar pomeni zame goljufijo. Torej nekomu prodaš boljšo vidljivost za 2500€ ki je dejansko slabša!
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Ne, ni. Vsaj ne taka, da bi jo lahko uporabnik odkljukal. In ko odpelješ avto iz salona, nima dnevnih luči. Vsaj jaz še take nisem videl.

Je pa trik na Legendu - tam je senzor od luči ločen od ostalih in če ga prelepiš, da je v temi, dobiš dnevne luči. Na Hondi so sicer malo čudno gledali, ko sem jim vrnil avto z malo lepilnega na vrhu armature pod šipo, ampak delovalo je pa ...
cool-1.gif


Na žalost Accord nima tako (in Civic tudi ne).

Ne vem kako ima v softveru Accord, ali je kljukica ali ne. Lahko pa se ga prav tako zatemni z selotejp metodo. Recimo menim ustreza, da jih sam vklopim in me ne moti.
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Se še kakšen najde. Sem zadnjič enega vozil, ki je imel slabše ksenone od navadnih luči pri konkurenci ...

Torej jih samo zaračunajo
10.gif
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
V bistvu samo BT in parkirni senzorji manjkajo do čisto sprejmljive opreme.

Manjkajo gumbi na volanu in se mi zdi precej čudno samo z luknjami.
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Avto je poceni ker je bencinar, teh pa nihče noče. Meni pa vedno bolj diši, še sploh če bodo razlike v ceni še vedno tako velike. Moral bi preizkusit. Ne vem edino kako se kaj pelje ta motor. Z tem navorom in močjo je verjetno na meji sprejemljivega, ali se motim? Bo treba začeti varčevati za 2,4 motor?
cheer.gif

2.0 motor je zelo zelo dober in zelo učinkovit in varčen pri nizkih vrtljajih. Pelje se povsem zadovoljivo za veliko večino. Z pravilno vožnjo je v medkrajevni vožnji po lokalnih cestah lahko kar neverjetno varčen. Ne nazadnje so pospeški okoli 9,5s. Koliko je konkurence z 10 + ali celo 11s.
2.0 ima glede na dizel realno razliko v ceni. Veliko drugih proizvajalcev pa nima realne razlike v ceni med dizlom in benc. Izdelava dizla je cca. 30 % višja.
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
Glede na to, da vozim tako novega japonca in stare francoske "jajce" mislim, da sem kar mirodajen za podajanje teh informacij. In ta japonec je bil narejen čisto na japonskem, tako da ni problem tukaj Anglije itd. Predno sem kupil tega japonca, sem gledal precej vaše forumu (Honda) točno glede raznih čričkov v armaturkih. Enako tudi pri ostalih dveh konkurentih. Praktično povsod so jamrali in še jamrajo, da ti črički res obstajajo (tudi Accord za katerega sem se zanimal) in da je stanje pač takšno kot je. Še najmanj sem slišal o tem pri drugem original japoncu Mazdi in Toyoti. Pa pojdi zdajle na google in vpiši črički Honda, Toyota, Mazda, pa ti bo vse jasno.

V familiji imamo 3 japonce in 3 francoze in čisto zares ti povem, da so v vseh 3 japoncih črički ter zanič kvaliteta armaturke, pri franczih, pa so to pojavlja samo pri Laguni in roko na srce manj kot v japoncih, pa nebi verjel, če tega nebi sam izkusil.

Jaz osebno sem kupil japonca zaradi stare fame o kvaliteti, pa je daleč od tega in ne govorit da so japonci pojem kvalitete, ker niso. Mogoče so včasih bili, vendar če je to danes japonska kvaliteta, potem res ne vem kakšni zanič avti morajo biti danes novi "evropejci".

Nič ti ne bom oporekal, v prejšnjih postih si celo dal občutek kot da točno veš kako se servisira Accorda.

Sicer pa statistike govorijo svoje kjer je vzorec bolj merodajen kot 6 vozil.

Jaz sem že slišal škripanje S klase pa zato ne pravim, da je zanič. Se pač zgodi.

Problem pri tebi je da ocenjuješ kvaliteto samno na podlagi nekaj plast. delov V resnici je precej drugače.
In v resnici sem se peljal v precej vozilih in prav francozi so v notranjosti precej bogi ( ne vsi) Da ne govorim o C5 prejšnje generacije, ki je bog pomagaj. Zdajšnji je zunaj zelo lep, vendar spet čudna armatura.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
3.032
829
113
Kaj jaz zamerim hodi so dragi servisi, a ko kupuješ avto trdijo, da je neizmerno poceni vzdrževanje. ~200€ servis.
Jaz za mojo škatlco plačujem povprečno 400€. Redni servis + zavorne ploščice, ki so svinsko drage, sprednje + zadnje + delo = 300€.
Menjava pa je pribljižno vsakih 30.000, toraj skoraj vsak drug servis.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik miha72 pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Ne, ni. Vsaj ne taka, da bi jo lahko uporabnik odkljukal. In ko odpelješ avto iz salona, nima dnevnih luči. Vsaj jaz še take nisem videl.

Je pa trik na Legendu - tam je senzor od luči ločen od ostalih in če ga prelepiš, da je v temi, dobiš dnevne luči. Na Hondi so sicer malo čudno gledali, ko sem jim vrnil avto z malo lepilnega na vrhu armature pod šipo, ampak delovalo je pa ...
cool-1.gif


Na žalost Accord nima tako (in Civic tudi ne).

Ne vem kako ima v softveru Accord, ali je kljukica ali ne. Lahko pa se ga prav tako zatemni z selotejp metodo. Recimo menim ustreza, da jih sam vklopim in me ne moti.

Če ne bi pred 1 mesecem 2 tedna vozil že nevekaterega testnega, bi ti mogoče še verjel, tako ti pa ne. Senzor za luči pri Accordu je na istem mestu kot senzor od brisalcev in kakršenkoli lepilni trak na zaunanji strani vertobranskega, kjer gredo čez brisalci, seveda odpade.
Pri legendu je na sredi armature tik pod šipo, med levo in desno režo ventilacije za na šipo.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
To je ta avto:

7.jpg


Vidim da imaš prav in so res neke luknje, kljub MF volanu. Japoncii znajo včasih kakšno malenkost prav po nepotrebnem zafrkniti, tako kot zgoraj omenjene luči. Še vedno mi je pa bolje od osnovnega Audija, z tistim praznim volanom.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Kera grda armaturka....radijskega dela bi se pa še SSangYong izogibal , kot hudič križa!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.389
6.541
113
pri taščici
Opelice mislim da imajo kljukico za dnevne luči.Seveda rabiš zato iti na servis oziroma ne moreš to narediti v meniju klime.
A clasa mercedesa mislim da ima na stikalu možnost OFF; day light, in on.
To se mi zdi praktično.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Lepota je stvar osebnega okusa. Meni deluje lično in moderno, ter ne preveč načičkano, kot ima recimo Civic. Za grdo armaturko pa poglej kakega Fiata ali pa recimo Vectro prejšnje generacije.