(hiper)inflacija se bliža?

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Sem kje napisal, da je kaj od tega zelo kvalitetno? Kak se sopiris za vraga. Primerjam cene istih izdelkov. Je bila pac znamka izdelka, ki je tudi pri nas in lahko direktno primerjas ceno.

Raje povej, ce ves, katero oljcno ekstra devisko iz trgovin je kvalitetno. Zdaj jemljem neko kao grsko opje iz spara za 14€, ce me spomin ne vara.

Ok, si primerjal ceno, sem mislil da govoriš o oljčnem olju kot takem.

V trgovini jaz nisem našel kvalitetnega olja, niti ga več ne iščem..tisti, ki je res pravi (v trgovini) pa je običjano dražji (na liter) kot se ga dobiti tako..izven trgovinskih polic.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Lani bila pozeba sadja če se kdo se spomne. A je kate roljčmar rekel nimam ke je bila slaba letina ?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Zda so na robu recesije, če ne že v recesiji in se je zblojeni Joe odločil da spremeni definicijo kaj recesija je :)


Se spomnimo kako je šlo pri inflaciji...prvo fed, potem pa ecb vedno z zamikom 1 mesec? Nope, ni je. Mogoče malo. Ok je, samo bo prehodna. Prehodna. Prehodna. Ok ni prehodna.

Podobno lahko izgleda da pričakujemo zdaj z recesijo
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Lokalni reditelj piscancev se ma isto odkupno ceno kot januarja. Medtem je njegovo pisce v trgovini odletelo v nebo.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Lokalni reditelj piscancev se ma isto odkupno ceno kot januarja. Medtem je njegovo pisce v trgovini odletelo v nebo.
Saj to je to. Klasično izkoriščanje kupcev s strani trgovcev. Marže imajo do neba.
Cene krmil bodo šle gor šele zdaj jeseni ali čez zimo in takrat bo rejec piščancev dejansko moral dvigniti ceno, ker se mu "vhodne" surovine podražijo. Ampak takrat bodo trgovine PONOVNO še dodatno dvignile cene.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.903
4.960
113
Jaz pa mislim da smo že daleč v spirali. Kdo ni dvignil cen, je mogoče v tem trenutku nor da ne dvigne. Ker če vsi dvigujejo.zakaj eno nebi. To pa preprosto zato, ker recesija je tukaj, zapiranje firm in odpuščanja se ne bomo mogli ognit. Predaleč smo zabredli že, ko so po covidu neopravičeno začeli dvigovat elektriko zgolj iz špekulacine. Kdo si bo do sedaj nabral dovolj špeha da dlje preživi recesijo si jo bo. Magari je to malar ki pleska fasade in na roko meša barve.
Danes vidim da folk še kar pridno zapravlja. Jesen in zima pa bo pokazala to kar smo že pred putinovo vojno zasrali.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Jaz pa mislim da smo že daleč v spirali. Kdo ni dvignil cen, je mogoče v tem trenutku nor da ne dvigne. Ker če vsi dvigujejo.zakaj eno nebi. To pa preprosto zato, ker recesija je tukaj, zapiranje firm in odpuščanja se ne bomo mogli ognit. Predaleč smo zabredli že, ko so po covidu neopravičeno začeli dvigovat elektriko zgolj iz špekulacine. Kdo si bo do sedaj nabral dovolj špeha da dlje preživi recesijo si jo bo. Magari je to malar ki pleska fasade in na roko meša barve.
Danes vidim da folk še kar pridno zapravlja. Jesen in zima pa bo pokazala to kar smo že pred putinovo vojno zasrali.
Dopustov bo kmalu konec, potem bo pa huda streznitev. Pa zima se bliža. :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Perutnina Ptuj je ukrajinska. Moramo ja pomagati bogi Ukrajini, ne? :zmaga:
Jaz že imam tak poln organ rumeno modre, da sem začel z denarnico glasovati.
Recimo redno že precej let kupujem v soliverju. Grem na njihovo spletno stran, me pozdravi parola #standwithvukojebina. Mislim kojicurac se mora ena trgovina s cotami politično opredeljevati. Sem dol vgasnil in do nadaljnega tam ne kupujem. Ista zgodba z glovo dostavo
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Saj to je to. Klasično izkoriščanje kupcev s strani trgovcev. Marže imajo do neba.
Cene krmil bodo šle gor šele zdaj jeseni ali čez zimo in takrat bo rejec piščancev dejansko moral dvigniti ceno, ker se mu "vhodne" surovine podražijo. Ampak takrat bodo trgovine PONOVNO še dodatno dvignile cene.

Problem je, da ze ma nekaj visje stroske. Ampak ma tudi pogodbo in se je mora drzati, nocejo niti slisat o kakem dvigu.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Grem na njihovo spletno stran, me pozdravi parola #standwithvukojebina. Mislim kojicurac se mora ena trgovina s cotami politično opredeljevati. Sem dol vgasnil in do nadaljnega tam ne kupujem. Ista zgodba z glovo dostavo

Samo potem veš da si ti revček ker se pustiš zmanipulirati in ne oni, da se odpoveš svojim ljubljenim znamkam zato ker jim je nekdo svetoval da pa se jim bo ta poteza izplačala. Saj resnično ne misliš da imajo zato parolo gor objavljeno ker so pa trije glavni šefi v Nemčiji resnično zagriženi in želijo dobro Ukrajini? :)
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Jaz pa mislim da smo že daleč v spirali. Kdo ni dvignil cen, je mogoče v tem trenutku nor da ne dvigne. Ker če vsi dvigujejo.zakaj eno nebi. To pa preprosto zato, ker recesija je tukaj, zapiranje firm in odpuščanja se ne bomo mogli ognit. Predaleč smo zabredli že, ko so po covidu neopravičeno začeli dvigovat elektriko zgolj iz špekulacine. Kdo si bo do sedaj nabral dovolj špeha da dlje preživi recesijo si jo bo. Magari je to malar ki pleska fasade in na roko meša barve.
Danes vidim da folk še kar pridno zapravlja. Jesen in zima pa bo pokazala to kar smo že pred putinovo vojno zasrali.
Glede na norijo cen ni boljše kupit na zalogo oz. če se čez pa mesecev nebo dobilo.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
10 eurozone countries hit double-digit inflation in July
22.7% - Estonia
21% - Latvia
20.8% - Lithuania
12.8% - Slovakia
11.7% - Slovenia
11.6% - Netherlands
11.5% - Greece
10.8% - Spain
10.6% - Cyprus
10.4% - Belgium


8.9% is a historical inflation record in the Eurozone
▪️Inflation in the eurozone was 8.9% in July 2022, which is a historical record since the creation of the euro, Eurostat officially announced. Previous historical records were in June 2022 - 8.6% and in May 2022 - 8.1%