(hiper)inflacija se bliža?

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Inflacija se glede na situacijo neizbežno približuje. Na to temo zanimiv članek:

Kako ste pri sebi opazili podražitve? Dejansko na vsakem koraku je iz meseca v mesec vse dražje, še najbolj pa se to pozna pri elektroniki v splošnem pomenu in gradbenem materialu. Res je že noro, kaj šele bo... Najbrž je to eden izmed razlogov, da se vedno več ljudi odloča, da vrže svoj del denarja v crypto (ali razne vrednostne papirje). Kaj pa vi?
 
  • Haha
Reactions: sixpower

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Pa saj smo v EU... Ni to jugoslavija da bi na veliko printali denar.... Neja ga serji no Eu ma to vse pod kontrolo
Itak da ima vse pod kontrolo. Je imela že pred enim letom zgledno urejeno logistiko in proizvodnjo za maske in dihalne aparate....
Spomnite se Tonina in njegovega kamiona z maskami na carini v Sežani (al kje že). V enem letu jim ga še ni uspelo ocariniti.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: delter333 in Cash

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.952
3.241
113
A to je tako kot tisto da "so cene nepremičnin ravno pred tem da padejo, ker tako ne more iti več naprej"
(od 2004 naprej vsak toliko časa en pride s tako idejo... in potem pade ob krešu za 0,5% in - evo, sem rekel!!)
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Zlato ni bilo nikoli špekulacijska naložba in ima uporabno vrednost tudi izven finančnih sfer. V industriji in kot nakit se ga porabi večji del, nekaj pa kot hranilec vrednosti. Drugo je pa virtualno zlato, ki v fizični obliki ne obstaja in se njim manipulira tržo ceno.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Zakaj bi kupoval virtualno?
V kolikor ga ne kupuješ na stojnici ali na bolhi, ne skrbi.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Jaz sem lani okrog takega časa vrgel kar v rudnike plemenitih kovin. Pa se je izkazalo kot top naložba, saj so bili zelo podcenjeni, kar je bilo zelo evidentno vidno. Vsi so grabili zlato pa plemenite kovine, tudi industrija jih je potrebovala, rudniki so imeli pa dela čez glavo, delnice rudnikov so pa, zanimivo, takrat celo padale.

En primer:
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Kje ste zdaj tista skupina bedakov, ko smo nekaj mesecev nazaj debatirali v eni temi in se za vas ni nič podražilo in ko sem vam rekel da se bo v naslednje pol leta vse grdo podražilo ste se smejali? Se še vedno ni?