Hi Fi Audio - kotiček o avdio opremi

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Meni najbolj manjka 4k passthrough. Vse kar je priklopljeno na receiver gre na TV max 1080.

Če pa priklopim na TV, mi manjka eARC, da bi predvajal nekompresirane formate ala DTS HD MA, TRUE HD itd... ARC prenaša samo do Dolby Digital.

Tako, da moram izbirati ali gledam 4k z dolby digital ali gledam 1080 s proper zvokom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dwight

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.339
9.074
113
ja dokler imaš video v igri, dosti folk pa rab tole sam za muziko, potem ni več take panike s temi zadevami.
je pa tak ko menjavaš cez 5 let si bodo spet nekaj drugega zmislili pa si spet tam ko ni muh.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.761
2.639
113
Meni najbolj manjka 4k passthrough. Vse kar je priklopljeno na receiver gre na TV max 1080.

Če pa priklopim na TV, mi manjka eARC, da bi predvajal nekompresirane formate ala DTS HD MA, TRUE HD itd... ARC prenaša samo do Dolby Digital.

Tako, da moram izbirati ali gledam 4k z dolby digital ali gledam 1080 s proper zvokom.

ah, first world problems
 
22. jul 2007
12.770
1.300
113
123
Moj Onkyo je izdahnil... ponovno napaka na HDMI čipu. Prvotno so mi zamenjali ta čip v okviru vpoklica, sedaj menjava ni več ekonomsko rentabilna in tudi ne najdem koga, ki bi se želel tega lotiti.
Iščem sedaj rabljene stvari, nekaj v klasi, ki sem jo imel, do 300 EUR. Imam nagledane modele od Yamahe RX-V673, 775 in 679.
Zanima me če ima kdo izkušnje s temi receiverji, ali so znane kakšne serijske napake, kot na takratnih modelih od Onkya? Je kaj drugega boljša izbira, kot Yamaha?
Kateri model Onkya si imel?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.818
2.081
113
Ga poznaš? Mislim, če si kdaj poskušal kako deluje za uporabo? Me malo mika, saj te osnovne funkcije so izgleda pokrite, predvsem mi je nujen chromecast, po drugi strani ne vem če ima kaj posebej uporaben room correction oz auto tunnig
 
22. jul 2007
12.770
1.300
113
123
Ja, na mojem 636 so tudi zamenjali pred 5 leti pod garancijo ploščo z hdmi konektorji.
Če bi danes kupoval, bi vzel nekaj srednjega od Yamahe.
Drugače eARc in chromecast je dobro imeti, tudi tisti predlog s Sony-em ni slab.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ga poznaš? Mislim, če si kdaj poskušal kako deluje za uporabo? Me malo mika, saj te osnovne funkcije so izgleda pokrite, predvsem mi je nujen chromecast, po drugi strani ne vem če ima kaj posebej uporaben room correction oz auto tunnig
V obdobju nekje 2017-2021 je bil konstanten zmagovalec testov za best buy v tem rangu. Sam ga ne poznam. Pozanimal bi se ali je njihov sistem primerljiv z Audyseey od Denona.

Če ne ti je alternativa iskati Denon X2... serijo.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.761
2.639
113
Da ti ne pišem na dolgo poglej spodnji link. Pa ko omenjate chromecast, meni v JBL zvočniku nikoli ni delal tako kot mora.

 
  • Všeč mi je
Reactions: dwight

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Kaj je point HEOS a in podobnih zadev? Ne poznam niti nisem nikoli bral o tem.
HEOS je Android aplikacija za upravljanje naprav Denon in Marantz
Imam za Marantz receiver (štirije zvočniki) in Denonov WIFI zvočnik. Podobno imajo druge firme(Sonos) pod drugim imenom.
Na klik aplikacije, se ti pokaže slika trenutnega izvajalca, naziv pesmi in nivo glasnosti, katerega takoj lahko ponastaviš.
Prek TuneIna lahko delaš seznam priljubljenih postaj iz cele SLO in jih poljubno predvajaš.
Za delovanje je potreben HEOS račun katerega vpišeš spomočjo pilota v receiver (tvoj email in poljubno geslo).
Receiver prek HEOS-a zapomni račun, tako da ni potrebno jemati tablico, ali telefon za izbiro postaj. Lažje je zgrabiti pilota in prtisniti gumb za naslednjo postajo (pokaže receiver po vrstnem redu).
 
  • Všeč mi je
Reactions: dwight

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Razlika je v prenosljivosti. Telefon in BT zvočnik neseš s seboj. Receiver pa je stacionarni HiFi sistem. Dodatni zvočnik (prenosni) dela z receiverjem sinhrono prek domačega WIFI omrežja (2,4 ali 5 GHz), torej ne prek blututa. Delovanje zvočnika z ostalimi zvočniki, sinhronizira HEOS. Ko vklopim receiver s pilotom (ali tablico) takoj se vkopi brezžični zvočnik in predvaja muziko receiverja.
Ko na pilotu pritisnem "ugasni", ugasnil bo tudi brezžični zvočnik. Še ena finta. Ko vse špila in na brezžičnem zvočniku pritisnem tipko "ugasni", ugasnil bo istočasno receiver in vsi ostali zvočniki.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.253
135
63
Celje
Tudi jaz HEOS-a ne zamenjam, ampak iz drugi razlogov, kot so bili ze nasteti. Na Denon receiver imam priklopljen le en set zvocnikov, tako da HEOS WI-FI okolja ne uporabljam. Nam je pa HEOS aplikacija nepogresljiva za predvajanje kakrsne koli glasbe. Aplikacijo imamo namesceno na vseh mobilnih napravah in v njej so zdruzeni vsi viri glasbe, ki jih potrebujemo - Deezer, Tune-in in shared folderja na dveh laptopih. Playliste urejas preko ene tocke in vse se dogaja direktno na receiverju, ne na telefonu. Tako predvajana glasba ni odvisna od prenosne naprave, na njej le izbiras/dodajas/odstranjujes komade.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BojanP