Herbalife

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
80g beljakovin se mi zdi bolj švoh. Ok... če je samo dodatek, je ql, če se greš pa kakšno beljakovinsko dieto, pa pomoje pride precej več beljakovin na dan.... to je samo moje laično razmišljanje, da me ne bo kdo za besedo lovil.

Drugače pa se računa koliko beljakovin naj bi vzel na dan glede na suho telesno težo. Mislim, da je tam nekje okoli 3g beljakovin na kilogram.



btw... proteini od maxximuma so ful dobri tudi če jih zmešaš samo z vodo.
 
Nazadnje urejeno:

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Mislim da bo med 1-2g dost (bližje 2). Tut zavisi od metabolizma in potreb posameznika. Za pridobivanje m. mase pa 3 in več. Drgač pa valda da to je samo dodatek, sej ne morš samo s tem vnašat beljakovin. Jst vsak dan uničm kakšen zrezek, tuno, testenine, beljake...

Tud z vodo niso slabi, itak da ne. Samo ne dat preveč vode, ne. Tam ene 2 deci je dost. Mešaš lahko komot z mlekom, samo uporabljaj posneto mleko. Pa če želiš hitrejši prehod v kri npr. whey po treningu, raje mešaj z vodo.
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Kolikor je meni znano za maso mešaš beljakovine z OH in ne H2O. Katero razmerje že 1/3?
wink-1.gif
 

ales27

Pripravnik
12. okt 2007
72
0
6
Pri Herbalife je tole tako:

Imaš 2 praška, ki ju mešeš skupaj.



Prvi je: Personalized Protein Powder z beljakovinami soje in sirotke

Energijska vrednost v 100g = 383 kcal

Proteini v 100g = 83g

OH v 100g = 3,67g

Maščobe v 100g = 4,3g



Drugi je: Nutritional Shake Mix Dietičen proizvod za kontrolo teže

Energijska vrednost v obroku 26g + 250ml posnetega mleka = 217 kcal

Beljakovin v obroku = 17,5g

OH v obroku = 22g

Maščobe v obroku = 6,5g

+ polno nekih vitaminov in mineralov



Mešaš približno 2 žlici (to je 12g) prvega praška (proteinov) ter 2 žlici (to je 26g) drugega praška. Vse daš v posneto mleko. Še bolje je, če daš kar v vodo, zmešaš in spiješ.



Jaz pijem 1x na dan. 2 ostala večja obroka pa imam normalna.

Če pa se želi s tem shujšati, pa se to pije 2x na dan in se ima samo en obrok z "Normalnimi" živili.



 
Nazadnje urejeno:

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
sicer ne bom nobenemu pameti solila, ampak če se nekdo že loteva diete, naj se je loti na pameten način, torej po principu spremenjenega načina prehranjevanja. Glede beljakovinskih diet je bilo že večkrat povedano, da so telesu škodljive (zatorej če že, naj se jih lotijo le tisti, ki se res spoznajo na delovanje telesa in s tem povezanimi stvarmi), saj ob neprimerni rabi prekomerno obremenjujejo telo. Poleg tega telo rabi toliko in toliko OH-jev za energijo...v kolikor bo telo stradalo katere od potrebnih snovi, bo po koncu diete toliko slabše...
 

ales27

Pripravnik
12. okt 2007
72
0
6
To nikakor ni beljakovinksa dieta.
Če boš dobro prebral moj post kjer sem napisal kaj vsebuje Shake, potem boš to videl.
S tem napitkom dobi telo vso od beljakovin, OH, maščob, vitaminov,...itd.
 

ales27

Pripravnik
12. okt 2007
72
0
6
Razumem. Je pa potrebno ločevati med res nezdravimi dietami in pripomočki k zdravemu hujšanju. (Večina ljudi pri hujšanju v telo ne dobi v telo dovolj stvari, ki jih telo nujno potrebuje za svoje normalno delovanje.)