Gužva proti Dalmaciji ta vikend

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Mogoče je moja opcija za koga čudna, a meni je všeč.
Reka - Posedarje po stari magistrali, lepo na esay nobene gužve, V Posedarju pa na AC in lepo v Dalmacijo.
Na ta način pridem prek Pelješca na Korčulo v 9ih urah, trajekt vštet.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Aucha--stara dobra Jadranka...ne hvala, dost sem prevozu po njej. Saj do Karlobaga še nekak gredo ovinki...Karlobag-Starigrad ubijalski tisti ovinki, pa vleče se ful. Če že ta smer, potem do Senja, pa gor do Žute Lokve pa naprej po AC.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Hvala vsem za pomoč.

Sedaj se res mogoče nagibam k opciji, da štartamo ob 4h zjutraj iz Ljubljane (gole vožnje je za 5 ur) in se vmes še enkrat ustavimo za pol ure, pa upoštevajoč nekaj gužve v soboto, smo realno potem (ob idealnih pogojih) ob 10. uri zjutraj dol.
Se pa nagibam še vedno malo bolj za avtocesto do Zagreba in naprej do Splita - ni radarjev, konstantna vožnja 130-140km/h, ni možnosti, da nabašeš kako žival ipd..
Tvegam pa morebitno gužvo na cesti.

Predn zjutraj odjezdiš na hitro počekiraš tule situacijo

http://www.hak.hr/info/kamere/

Če pa imaš kopilota in kakšno novejšo napravo pa kar iz avta preko aplikacije

https://play.google.com/store/...mZpbnVtLmN0aSJd

In se hitro prilagodiš zadevi.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Hvala vsem za pomoč.

Sedaj se res mogoče nagibam k opciji, da štartamo ob 4h zjutraj iz Ljubljane (gole vožnje je za 5 ur) in se vmes še enkrat ustavimo za pol ure, pa upoštevajoč nekaj gužve v soboto, smo realno potem (ob idealnih pogojih) ob 10. uri zjutraj dol.
Se pa nagibam še vedno malo bolj za avtocesto do Zagreba in naprej do Splita - ni radarjev, konstantna vožnja 130-140km/h, ni možnosti, da nabašeš kako žival ipd..
Tvegam pa morebitno gužvo na cesti.

Predn zjutraj odjezdiš na hitro počekiraš tule situacijo

http://www.hak.hr/info/kamere/

Če pa imaš kopilota in kakšno novejšo napravo pa kar iz avta preko aplikacije

https://play.google.com/store/...mZpbnVtLmN0aSJd

In se hitro prilagodiš zadevi.


Se pa nagibam še vedno malo bolj za avtocesto do Zagreba in naprej do Splita - ni radarjev, konstantna vožnja 130-140km/h, ni možnosti, da nabašeš kako žival ipd..
zmaga.gif


Nastaviš hrvaški radijo v avtu in sproti obveščajo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tako je. Po kilometrih je sicer bliže ovinke obirat čez Gorjance ali Kočevsko, časovno pa ne. Sem šel z otroki 23.6 proti Pirovcu; štartali smo ob 9:30, pa ni bilo nobene gužve, tempomat na 136 in gasa.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
717
74
28
hmmm..pa sej ni tooolk spet ovinkov
smile-1.gif


drugace pa po mišelinu
smile-1.gif
lj- makarska ( Ivančna -žužemberk - črnomelj - kanizarica - vinica - bosiljevo 1 - pol pa ac ) nanese 500km in 6h in 26 min.... ( cestnina - 23€ benz 52€)

lj-zagreb- in drito potem ac pa 600km in 7h 13 min.... ( cestnine 28€ in benza(v povprecju) 60€

potem pa kakorkomu pase
smile-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Če boš šel res ob štirih potem ja, sicer pa resno odsvetujem. Tam na Lučkem zna bit kolona do zagreba.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Glede na izkušnje z prejšnjih let toplo priporočam kanček zdravega razuma in odhod okoli 8 - pol 9 zjutraj, pa na easy. Takrat se gneča že razide - vsi silijo navsezgodaj zjutraj, posledice prometnih nesreč so sanirane in imaš "laganico" do morja. Ponoči je pa vedno gneča, živčnost in seveda posledično nesreče. Pa srečno pot. LPM
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Ob 3h vstanemo, ob 4h najkasneje iz Ljubljane, tak je sedaj plan
smile-1.gif
.
Sem klical dol gazdarico v apartma, pravi naj uletimo kadar hočemo, bo že nekako pospravila čim hitreje (se je sama ponujala, da bo to naredila ekspresno, jaz sem ji rekel, da mi je vseeno, ker gremo na plažo pa na pir), prejšnji se morajo pa tud do 10h spokat ven.
 

motofix

Pripravnik
18. feb 2008
92
1
6
Ljubljana
Jest sm med sezono konstantno na relaciji Lj-Split-Makarska, odkar so dvocevini tuneli, nisem še nikoli nabasal na stoječo kolono. Pred tuneli se mal zmanjša brzina,ampak nič drastičnega. Vse lepo laufa.

Jeba je pa Lučko, tam nisem še hodil dol, in tud nikoli ne bom, glede na to kakšne zgodbe sem poslušal.
 

motofix

Pripravnik
18. feb 2008
92
1
6
Ljubljana
Lj-Ivančna Gorica-Žužemberk-Semič-MP Metlika, pol pa po novem priključku Novigrad na AC proti Dalmaciji. Jest boljše variante v zadnjih 3 letih nisem najdu.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.080
425
83
45
dolenska
VAG se vid da gruntaš k vw
grin1.gif
. Greš z malim na pot in sprašuješ bedarije. Za mularijo je najbolje mirna enakomerna pot, se pravi da spijo in ne zganjajo hrupa v kabini. Torej AC. Ker si iz Lj in greš na dalmacijo (hvala bogu) zbudi šefa ob štirih in piči. Če prideš dol prezgodaj, ni panike, ker je bolje v hladu malo smrdljivo rit previt, kot ob poldne v klimatiziranem VW. Poleg tega se lahko skopaš še preden vidiš apartma. V bifeju boš lažje počakal da se sprazni apartma kot v avti kjer maš tečno babo in malega s glasilkami na full.

Jaz vedno štartam cca 5.00, trebnje, kočevje,...... Kamor pridem. Ne grem glih na Korčulo ampak cilj mi je do devetih pridet da dam avto na off in hladilno olajšat vsebino. Seveda s pomočjo lokalnega bifeja.
Matr prvi dan je poraba obupna. OK, to je druga tema.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.473
2.943
113
Jaz sem nabavil kar ENC. 20% manjša cestnina je že prvi plus. Drugi pa je, ko se vračaš in je na Lučkem kolona 3 km vse do ločevanja voznih pasov za ENC in kartice in pasov za plačevanje z gotovino, ti pa le potegneš desno in kar pelješ skozi Fast ENC stezo mimo vseh čakajočih :D
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ja, jaz sem šel pa na stezo za "card only", pa sem tudi jaz gužvo delal, neuko tele...
grin1.gif

@Smoukar... jaz isto... čim manj ovinkov, posledično ni slabosti, tečnarjenja... Poraba goriva je pa po ovinkih ali na AC (potem ko imaš enkrat potovalno hitrost) tam-tam. Ko sem bil nazadnje na Lučkem, je bataljon luštnih tetic/mladenk listke delil, da je šlo hitreje...
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
717
74
28
takole majo...ceprav je cist neumno napisan in neves kok dejansko dobis oz kaj placas:
1. http://www.hac.hr/hr/cestarina/enc/paketi/
2. https://prodaja.hac.hr/ - pa klikni potem tam '' upute za nadoplatu'' potem pa na ''tekstualne upute''

neumn pa zato ker tukaj na 2gi lepo pise ker paket vzames in kolk kun mas ze gor..tam pa paket 380se sestoji iz bla bla in neve al men matematika ne gre al
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Meni je bolj všeč - LJ - NM - čez Gorjance - Metlika - MP Metlika - Novigrad - uvoz na AC lepo proti Splitu.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.473
2.943
113
ENC se potem ko ga prijaviš najlažje polni z Mastercardom ali Viso. Prijaviš se v sistem, v okence vpišeš znesek, sistem nato ta znesek zmanjša za 20% in tisto potem plačaš kot v vsaki spletni trgovini. Na internetu lahko potem spremljaš tudi vse prehode čez cestninske postaje. Nekateri, ki s sabo vlečejo tudi čolne imajo ponavadi kar 2 ENC sprejemnika, enega samo za avto, ko gredo le z avtom in enega za avto, ko gredo s prikolico. Vzameš katerega pač rabiš. In še en nasvet, ki so mi ga dali, ko sem kupoval. Če ne želiš uporabiti ENC in ga imaš v avtu je najbolje, da ga zaviješ v ALU folijo, takrat signal antene zagotovo ne pride do njega.

@Roberto Kake težave si imel pri Card only? Na tisti stezi še nisem bil.