Gužva proti Dalmaciji ta vikend

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Mislite, da bo v soboto (6.7.) zjutraj / dopoldan gužva proti Dalmaciji?
Šel bi ob ene 5-6h zjutraj iz Ljubljane v Srednjo Dalmacijo, torej verjetno avtocesta do Zagreba pa naprej do Splita.
Se bo zabilo vse skupaj dopoldan pred tuneli?
Naj grem raje kaj prej iz Ljubljane? Jeba je, ker je apartma frej šele po 12. uri, z malim otrokom pa tud ne morem bit 5 ur na plaži.
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.221
20
38
Mislim da bo, ker purgerji &co bodo že štartal ko boš ti v ZG.

Resno me zanima kako to da se obremenjuješ z gužvo a odločiš se it v Dalmacjo z mejhnim otrokom neglede al maš zastonj al si rezerviru tm
sprasujem se.gif
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Zakaj bi se zabilo pred tuneli...saj so že nekaj let dvocevni in ni več zamaškov pred tuneli..Gužva zna biti na ZG obvoznici do Lučkega in naprej proti Karlovcu...potem se pa razkropi..Jaz bi šel NM-Metlika-novi priključek na AC proti Splitu
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Citat:
Uporabnik Barbarian pravi:
Resno me zanima kako to da se obremenjuješ z gužvo a odločiš se it v Dalmacjo z mejhnim otrokom neglede al maš zastonj al si rezerviru tm
sprasujem se.gif
Tale slovenština tvoja mi ni ravno domača, pa če se vseeno malo potrudim in ti odgovorim:
sem rezerviral v Dalmaciji ja in sem vprašal za nasvet, ker ne bi rad z majhnim otrokom stal v koloni 5 ur, če grem lahko uro do dve prej od doma. Še kaj ni jasno?
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
473
19
18
Lansko leto sem šel ob 3h iz Ljubljane na isti termin. Na avtocesti je bilo zelo veliko prometa na črpalkah pa vse polno ljudi, ki so spali v vozilih. Stali pa nismo nikjer.

LP Sandi
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik asko pravi:
Zakaj bi se zabilo pred tuneli...saj so že nekaj let dvocevni in ni več zamaškov pred tuneli..Gužva zna biti na ZG obvoznici do Lučkega in naprej proti Karlovcu...potem se pa razkropi..Jaz bi šel NM-Metlika-novi priključek na AC proti Splitu

Pred tuneli se zabije, ker folk zmanjša brzino in pri takšni veliki količini vozil pomeni to efekt kače.

Enako je tudi ob kakšnih postajališčih ipd.. Avtomobilov je preprosto preveč in že majhno nihanje pomeni zastoj.

Lučko je zgodba zase
evil.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Jaz bi šel NM-Metlika-novi priključek na AC proti Splitu
Torej NM dol iz avtoceste in proti Metliki po stari cesti, pa nato naprej čez mejo in Bosiljevo A1 na avtocesto za Split?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Boljša varijanta če greš čez Metliko je uvoz Novigrad. Greš pa iz Metlike proti Karlovcu, in nekje na pol poti imaš nov uvoz na AC.

Gužve na sami AC, toliko, da bi ne vem kaj čakal ne bo. Malo preglej edino, če so kje dela na cesti, tam zna bit malo težav, še zmeraj pa nič drastičnega.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Nič se na zabije, ne pred Malo Kapelo, ne pred SV.Rokom, se sicer zmanjša brzina na 80-100 in to je to..ni pa to, da bi stal v koloni.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
717
74
28
je to boljsa opcijakot pa: Ivančna - Žužemberk - Črnomelj - Kanižarica - Vinica - Bosiljevo ?

hvala
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik asko pravi:
Nič se na zabije, ne pred Malo Kapelo, ne pred SV.Rokom, se sicer zmanjša brzina na 80-100 in to je to..ni pa to, da bi stal v koloni.

Potem se pa jaz po tvoje tam pač nisem vozil
smile-1.gif


Enako se zabije tudi gor iz Paklenice med tuneli, Sv.Rok, preprosto preveč vozil je.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Načeloma ne boš stal nikjer, boš pa stal, če bo nesreča. Na to pa nimaš vpliva, žal.
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
To se je splačalo, ko ni bila avtocesta še narejena...sedaj pa dvomim da je računica. tiste ovinke obirati, poleg tega padeš na kakšen radar pa si naredil posel...avtocesta do zagreba potem pa piči do Splita...fajn je edino da se izgogneš jutru pri Zagrebu potem se pa itak razporedi promet do Splita...ok na nesreče ne moreš vplivati...
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Ne vem a si se al se nisi...Jaz se vozim zelo pogosto do Splita in odkar so dvocevni tuneli (Mala Kapela in Sv.Rok) in ni kake nesreče se ne zabije prav nič, je tekoče.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Če greš ob 3. uri zjutraj od doma, so ob 8ih že v Splitu. Vedno pa se lahko zgodi kaj nepredvidenega zato imej vedno dovolj goriva, vode in ostalih zadev, da lahko preživiš pol dneva na cesti brez večje panike.
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.221
20
38
Malo čudn napisan sam vseen
smile-1.gif


V dalmaciji si rezerviral z majhnik otrokom in te skrbi glede kolone, to me predvsem zanima
sprasujem se.gif


Skratka, vožnje je cca. 6h + postanki je cca. 7h mogoče malo več... (otrok.press)

Glede na to da imate app. ob 12h,bi jst raje štartal ob 4h in cca. 5.30 že letu mim ZG

Btw: sm pa že bil v Lučkem na cestnini 3h tko da... aja ob 7h zjutri
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Problem bo na cestninskih za tja in nazaj (ob sobotah) tako da obvoz preko Samoborja ni napačna odločitev.Obvvoz čez NM, Vinico in premnoge ovinke do Boslijevega pa kot odločitev (upoštevajoč majhnega otroka) prepuščam šoferju.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Hvala vsem za pomoč.

Sedaj se res mogoče nagibam k opciji, da štartamo ob 4h zjutraj iz Ljubljane (gole vožnje je za 5 ur) in se vmes še enkrat ustavimo za pol ure, pa upoštevajoč nekaj gužve v soboto, smo realno potem (ob idealnih pogojih) ob 10. uri zjutraj dol.
Se pa nagibam še vedno malo bolj za avtocesto do Zagreba in naprej do Splita - ni radarjev, konstantna vožnja 130-140km/h, ni možnosti, da nabašeš kako žival ipd..
Tvegam pa morebitno gužvo na cesti.