Grški otoki - last minute

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Z ženo bi šla nekje od 12. julija dalje za 7-14 dni na en grški otok.
Predlani sva bila na Kosu, lani na Kretu, sam sem bil tudi že na Krfu, tako da vsi ti odpadejo.
Kaj svetujete dvema osebama, ki bi rada čez dan lepe plaže in bolj mirno okolje, zvečer pa mogoče kakšna pijača ali dve v vasici ali mestu, kjer je tudi nekaj dogajanja? Lani sva bila 14 dni na Kreti v Malii in sva preživela, bi pa letos mogoče malo bolj mirno okolje.
Recimo Kos nama je bil zelo všeč.

Potem pa drugo vprašanje: za last minute naj gledam po slovenskih agencijah, se splača pogledat tudi po kakšni tuji (ni mi problem odhod npr. iz Celovca)? Se najde tudi kaj na www.odklop.si? Naj si rezervirava že sedaj ali še počakava do začetka julija?
Iščeva pa hotel ali apartma, vsaj nekje dobre 3*, priporočljivo pa 4*.

Vnaprej hvala vsem za nasvete.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Rodos, če ti ni predaleč. Imaš tudi en "slovenski" hotel (žena je Slovenka), kjer se lahko počutiš precej domače. Trži jih pomoje Sonček, ampak nisem prepričan. Če si zainteresiran, se lahko pozanimam.

Sicer pa se ti pomojem ne mudi s prijavo, Večina destinacij se še vedno prodaja slabše zaradi krize... izjema so absolventi in maturanci, ki so tradicionalno razprodani.
smile-1.gif
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Rodos, če ti ni predaleč. Imaš tudi en "slovenski" hotel (žena je Slovenka), kjer se lahko počutiš precej domače. Trži jih pomoje Sonček, ampak nisem prepričan. Če si zainteresiran, se lahko pozanimam.

Sicer pa se ti pomojem ne mudi s prijavo, Večina destinacij se še vedno prodaja slabše zaradi krize... izjema so absolventi in maturanci, ki so tradicionalno razprodani.
smile-1.gif

kriza ni kaj dosti vplivala, precej avionov za grčijo je že razprodanih. sicer pa če si že bil 3x sam najboljše veš kako in kaj. Moja izkušnja pa je taka, če si omejen s terminom in določenimi željami; lokacija hotela, dostop WiFi potem rezerviraj čimprej. Če pa ti je vse ravno pa počakaš na zadnjih teden, dva do odhoda za kakšen last minute, ki pa niso bistveno cenejši. Jaz grem letos prvič za dva tedna in sem zato izbral Kreto, ker je veliika. Bom pa šel v okolico Chanie, baje je lepo.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Rodos, če ti ni predaleč. Imaš tudi en "slovenski" hotel (žena je Slovenka), kjer se lahko počutiš precej domače. Trži jih pomoje Sonček, ampak nisem prepričan. Če si zainteresiran, se lahko pozanimam.
Za Rodos sva tudi sama razmišljala, mogoče pride v izbor tudi Karpatos ali še kakšen drug otok...
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Sicer pa se ti pomojem ne mudi s prijavo, Večina destinacij se še vedno prodaja slabše zaradi krize... izjema so absolventi in maturanci, ki so tradicionalno razprodani.
smile-1.gif
Če gledam po cenah slovenskih agencij, je tako kot da krizo sploh ne bi bilo. Last minute je trenutno še povsod bolj bogi, cene pa več ali manj čisto redne.

Se splača it mogoče v kakšno avstrijsko agencijo ali bookirati preko Odklopa?
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Na Karpatosu je kolegica že par let predstavnica za eno agencijo (ne bom delal reklame) in je po njenih besedah zelo umirjen otok. Za moj okus preveč umirjen, ampak če želita zvečer imeti res "malo" dogajanja, zna biti kul - ni megalomanskih diskačev, pa žura cele noči, itn.
smile-1.gif


Za te tržno manj zanimive otoke (med katere spada tudi Karpatos) je itak milijon enih medagencijskih sodelovanj in na koncu se zna zgoditi, da boš preko avstrijske agencije dobil na otoku slovensko vodičko na avtobus, ki ga boš delil z Avstrijci, Italijani, Nemci, Španci, Angleži in Izraelci.
grin1.gif
Point being - če ne potrebuješ/pričakuješ kakšnega posebnega supporta, greš brez problema s tujo agencijo, če ponujajo bolj ugodne pogoje.

Cene pa... hja, moraš vedeti, da gledaš same oddaljene otoke in tu letalska karta precej doda k aranžmaju. Določene stvari na bližnje otoke z ladjo... recimo APP 7 nočitev (+2 na ladji) v visoki sezoni na Krfu dobiš že za dobrih 200 EUR, kar je skoraj zastonj.