Gramofon Marantz TT-42

han

Pripravnik
15. okt 2007
126
0
16
laibach
vem da je debata o hifi gramofonih.....sam glede technicsov, je cena zelo začela padat...pred kakimi 5 leti je blo vse dražje za 30%....tko da rabljenega dobiš že za 300€, glede na to kok je trpežen je pa mal svari loh narobe,razen če mu ni padu iz 5. nadstropja
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Verjetno bo na koncu res Technics. Marantz je bil umaknjen... Ta tip igle je ko stružnica...
bonk.gif
 

han

Pripravnik
15. okt 2007
126
0
16
laibach
sej ubistvu ma čist spodoben zvok...ok na hifi gramofone se ne spoznam, verjetno majo nekateri res bolj dovršen sound, samo tud technics ne pomoje ne zaostaja kej preveč...je pa robusten, men je padla 3kg težka lučka iz višine cca 1,5m na njega pa je nardil luknjo čez plato, gramofonu,roki in glavi/igli pa nič....normalno je špilal naprej...edin motil te bo ker ni avtomatski...jest mam doma 2 komada stara 8 let in špilata kot prvi dan...zamenju sm samo pitche, kar je pa ob vsakodnevni uporabi normalno, da se razštelajo..
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Gor pride una Ortofonka E za poslušanje... Za iglo na Marantzu mi je pa bilo izrecno rečeno, da je stružnica.
Zvok sem slišal v trgovini in mi je bil zelo všeč... Je pa res da bom poslušal gor drugačne plošče, kot smo pa testirali v trgovini(David Guetta)...

Gramofon bo pa Technics SL-1200 MK II. Moram pa se pripravit na večji finančni izdatek saj bo cena z glavo/iglo več kot 2x višja za Marantza... + preojačevalec (moj Technics sistem nima phono vhoda več)

Bral sem tudi da je bil ta Technics PRVOTNO izdelan kot kakovostni HI-FI gramofon, šele kasneje so dodali extensione za mixat...

Se mi pa tudi ne sanja so to MM ali MC glave... Kak preamp kupit ? Se dobijo tudi dvofunkcijski (MM/MC) ?
 
Nazadnje urejeno:

han

Pripravnik
15. okt 2007
126
0
16
laibach
sej med sl 1200 km2 in sl 1200m3d in sl 1200 mk5 v samemu delovanju ni razlike...razen da imata m3d in mk5 pitch reset (quartz lock) in če dvakrat pritisneš start/stop gumb ma reverse funkcijo...pa mk5 je mal bol spimpan z nekimi modrimi diodami...osnova je pa ista še od leta 72 ...
glave loh zamenjaš, če ma isti tonearm socket...poglej si drugač tud ostale produkte od ortofona, k majo hifi serijo glav..več o njihovih roduktih si preber na njihovi strani (ortofon)...drugač pa z kako shure glavo tud ne moreš mim usekat, pa stanton je mel svoje cajte kul zadeve...
še vedno loahko kupiš rabljenega za manj denarja, narobe je loh mal stvari, razn če res ni padu iz nevem kje...težko ga uničiš...pogledaš samo če talar kej plava in cuka (rdeče pikice na strani)...kok odstopa pitch na nuli (se prav če je na nuli tise tiste pikce ob strani nebi smele premikat) in kok na +3% in -3% (mal zapelješ pitch gor in dol..čeprov to ni nek strošek za popravt, je pa to edina stvar na tem gramofonu k jo moreš menjat....pa ko maš 1x že glavo pršraufano na tonearm prim z eno roko glavo in z drugo tonearm pa poglej, če ma kej lufta... treba je samo šraufek zategnit na spodnji strani tonearm-a...pa poglej če target light dela...pa bod pozorn na stranice, če so kej popraskane...ker če so jih je vlaču okol (če ti bo slučajno zatrjeval, da jih je mel samo doma)...pa mk2 je zmeri starejši od 3-eh let....če te pa kej zanima me pa samo vpraš...:p