GPS sprejemniki v telefonih

DanVM

Zelenc'
28. mar 2008
16
2
3
Kljub intenzivnemu brskanju po netovju nikakor ne najdem nekega merodajnega testa, ki bi povedal, kako kvalitetni so GPS sprejemniki v današnjih mobitelih. ker pri namenskih aparatih govorimo o sirf star III ali MTK čipovju ter o kvaliteti sprejema, medtem, ko pri mobitelih ni zaslediti nobenega podatka o tem.

Sam npr. vem, da je bil sprejemnik v N95 precej švoh in se je pogosto izgubljal. So sprejemniki v današnjih modelih, kot sta npr. E71 ali N85 kaj boljši od N95? Se GPS sprejemniki v mobitelih lahko kakorkoli primerjajo s tistimi v namenskih napravah, kot je recimo v oregonu 300?

Potem pa še ena stvar: bi recimo baterija v nokii E71 sploh zdržala enodnevnio kolesarsko turo z delujočimGPS-om, ali je pač za take zadeve še vedno edina rešitev le zunanji bluetooth sprejemnik ali pa namenska navigacijska naprava?

Vnaprej hvala za odgovore.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
z nokia sports trackerjem sem imel najdaljso tudo 8 ur in je baterija zdrzala...z garminom bi bil zadovoljen ce bi zdrzal polovico tega casa
 

DanVM

Zelenc'
28. mar 2008
16
2
3
Torej - na turi si bil z GPS-jem v mobitelu? Sportstracker ti je delal 8 ur brez problema, XT pa ne bi niti pol tega časa, če te prav razumem?

Sicer pa, kako recimo lovi satelite nokia E71 recimo v gozdu, ali v kakšni soteski?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Meni se zdi, da imam v telefonu dokaj soliden čip (HTC P3600). Znotraj kake soteske ga še nisem testiral, ampak tudi ko recimo sediš pod betonskim balkonom ne izgubi signala. Ne vem, če sem, razen v tunelu, že sploh kdaj izgubil signal...

Lp
 

DanVM

Zelenc'
28. mar 2008
16
2
3
Kako pa je to v zadnjih Nokiah, npr. v N79, N85 ali 6210 navigatorju? Sam imam izkušnje z N95, kjer se je stik s sateliti izgubljal kar pod vedrim nebom...Čudno, da nikjer ni nobenega testa v tem smislu.
confused-1.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
alo, ja na turi sem bil 8 ur s sports trackerjem in ni bilo problema, pa mam e66 ki ima dosti slabso baterijo kot e71. XT pa sem sprobaval in je ze pri 4 urah malo zaskripalo oziroma se prej.

Signal lovi tudi v zepu brez tezav, sem hodo tudi po kamboski dzungli in imam lepo zabelezeno pot tako da ko imas 1x signal naceloma drzi kr Ok...zadeva je uporabna
 

DanVM

Zelenc'
28. mar 2008
16
2
3
Bom drugače vprašal: ali je za celodnevne kolesarske ture GPS v nokii E71 zadovoljiva rešitev, ali pa je bolj priporočljiv recimo garmin vista hcx?
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Kaj vem, pri aplikaciji Nokia Sports Tracker nastaviš lepo da ti laufa v ozadju in ne kuri zaslona, samo GPS sprejemnik. Tako zna zdržati dolgo dolgo časa. Seveda če se ti gre samo za logiranje poti. Aplikacija Nokia Maps mi pa ob uporabi navigacije v vozilu kar papa baterijo, takrat pa priklopim avtopolnilec in je zadeva rešena.

Nekdo bi moral izumiti dnamo za na bicikl, s katerim bi med vožnjo polnil mobitel
smile-1.gif
tržna niša
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
davnM ne samo azdovoljivo ampak odlicno druga ne rabis...za logiranje poti je nokia sports tracker zakon...ne rabis druga...

drugace pa se mores odlocit sam sprobaj obe zadevi pa bos vido