GPS-i VGRAJENI V TELEFONIH...

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
36
Meni pravtako najde na 5800 v približno 10 sekundah. Sem primerjal natančnost z atetovim garminom in je bolj al manj identična.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.335
2.378
113
Hja pa mi ne drži veš, najbolj me razpi** ko ga šibaš čez kako veliko križišče in kot da bi hoto na križišču za sekundo zaštekat in potem z lepega kar skoči zopet naprej, kao da ne bi mogo več sledit in kar preskoči določen del ceste. Pa lepše bi blo da tista puščica ne bi "skakala" ampak da bi lepo lezla enakomerno pospešeno..
 

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Super se je razvila tema... Dobil sem odgovore, ki sem jih iskal.
Je pa tako, da pri serijah E verjetno ni te opcije za vklop in izklop A-GPS funkcije ali pa je jaz ne najdem (imam E66).
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.715
528
113
42
povsod malo
Moja Nokija 6220 Classic mi najde z A-GPS v 20-30 sekundah, brez A-GPS pa v 5 minutah.
Natančnost je +/- 20m to pa vem zaradi tega ker je v mojem kraju (Radovljica) neka merila hišica oz stolpek in ima na tablici vpisane koordinate. Sem pa opazil, da ob slabem vremenu oz ob nevihti greši tudi za +/- 50m.
Pa pri + 200 km/h zna biti problem pri cestni navigaciji (Nokia Maps) to ti mimogrede lahko prepozno pove, da moraš zaviti dol z avtoceste in se moraš peljati 20 km okoli, da prideš na cilj.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
če ma isto kot e71, pol vključiš to v meniju gps->podatki gps->možnosti->nastavitve določanja položaja->strežniško podprt gps
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Za koordinate ne vem koliko so točne....ma par metrov gor al dol.........edino za nadmorsko višino lahko rečem da notranji gps kaže v Portorožu okrog 40 metrov višine ,ko sem pa preklopil da je gsm deloval z zunanjim gpsom pa je bla višina okrog 10 metrov.........dejansko sem pa bil tako na oko ene 2-3 metre nad morjem.
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Citat:
Uporabnik kazamurnik pravi:
Za koordinate ne vem koliko so točne....ma par metrov gor al dol.........edino za nadmorsko višino lahko rečem da notranji gps kaže v Portorožu okrog 40 metrov višine ,ko sem pa preklopil da je gsm deloval z zunanjim gpsom pa je bla višina okrog 10 metrov.........dejansko sem pa bil tako na oko ene 2-3 metre nad morjem.

To smo že obdelal.
smile-1.gif


Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Pa še tole...

Še nekaj besed o nadmorski višini. Višine vedno merimo glede na površino geoida, to je srednjega nivoja morske gladine, neodvisno od izbranega datuma! V naših krajih nadmorsko višino merimo glede na srednji nivo morja v trstu ("ortometrična višina"). Tam je nivo morja za ca. 48 metrov višji od WGS84 elipsoida. Večina prenosnih GPS sprejemnikov (Magellan 315, Garmin GPS 12, ...) razliko med obema višinama že upošteva in kaže pravilno (ortometrično) višino, nedovisno od izbranega datuma ali projekcije. Informacija, da so višine na karti za ca 48 metrov manjše od višin, določenih z GPS (elipsoid WGS84), torej ni pravilna.

Vir:
http://www2.arnes.si/~gljsentvid10/GPS_sistemi.html
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Ja to mi jasno.............ni mi pa jasno zakaj na istem gsm-u (e 71) z sport tracker in pa z garmin pokaže razliko ,če je notranji ali pa zunanji gps....pa popolnoma ista lokacija in isti gsm in isti program.

Imam pa tisti G-sat....sem ga uporabljal z N 70.

A mogoče eden gps upošteva razliko in drugi pa ne?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.335
2.378
113
Kakšno razliko ti kaže na garminu in sportstrackerju če uiporabljaš zunanji oz. notranji gPS?
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Kakšno razliko ti kaže na garminu in sportstrackerju če uiporabljaš zunanji oz. notranji gPS?

Z istim gsmom (E71) če uporabljam notranji gps potem mi kaže okrog 30metrov višje kot pa zunanji gps....sem poskusil na obeh programih z obemi gpsi....za kooordinate pa nimam pojma,ker misem bil pozoren na to.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.335
2.378
113
Aja glede višine misliš... Kaj pa Sportstracker? A ti kaj bolj natančno riše routo gor po mapi ali enako nenatančno kot z notranjim gps-om?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.986
2.700
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Sprašujem kogarkoli, ki ima samostojno navigacijo. E71 mi kaže od 80 do 20m natančnost, pa me zanima ali so bolj natančne. Kolikor sem sicer gledal po zemljevidu mi je vedno čisto točno pokazalo lokacijo, samo vedno piše precej veliko cifro pri natančnosti.

Mojega kolega je tudi E71 z garminom kar pošiljala z avtoceste( oziroma kazalo je da se ne vozimo po AC) , v mestu je bilo pa uredu.

Takrat sem rekel, da je sranje.
smirk-1.gif
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Aja glede višine misliš... Kaj pa Sportstracker? A ti kaj bolj natančno riše routo gor po mapi ali enako nenatančno kot z notranjim gps-om?

Ja to pa nisem poskusil...sem samo gledal po teh zadevah kaj kažejo.....danes grem itak na obalo pa bom z zunanjim gpsom posnel ruto od tukaj pa do dol...za nazaj pa bom z notranjim....pa se potem vidi razlika če je in koliko je.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Dejmo nekaj razčistit, VSI GPSi imajo napako, AMEN. SW je tisti, ki postavlja "lokacijo" tka, kjer naj bi dejansko bila. To naredi tako, da upošteva režim vodenja, ki smo mu ga določili. Če je to avto, bo korigiral tako, da nas bo postavljal na cesto, ne na polje. Sportracker tega ne počne, zato je napaka bolj vidna. Glede na to, da GPS ni namenjen (vsaj komercialni ne) povsem natančni določitvi položaja, je potrebno te anomalije vzeti v zakup, saj so povsem nemoteče za normalno uporabo, ko potrebujemo pomoč pri orientaciji, dospetju na cilj ali logiranju pretečene poti. Če GPS potrebujete za določanje tarče, ki jo mora zadeti vaša raketa, mobilni telefoni in cestne navigacije ne bodo dovolj dobre in lahko pride do ogromnih civilnih žrtev. Tudi za določitev katastrskih mej do centimetra natančno bo treba do Geodetskega zavoda in si sposodit drugačno, nekaj stokrat dražjo, opremo, končati primerno šolo, se dodatno izobraziti ali pa nažicati geometra, da to naredi za vas (cena: od 6packa do kar zajetne vsote €). Za vse ostale potrebe je to, kar nam za par sto evrov ponujajo v trgovinah in pri operaterjih , povsem dovolj.

PS: kako to, da puščica na navigaciji lepo sledi vožnji v tunelu, kjer ni signala satelitov?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.335
2.378
113
Ok kazamurnik to bi bilo super, hvala! Drugače pa nekdo je napisal da mu ni šlo vozit po avtocesti z E71? Meni je komot šlo iz centra Maribora do Cityparka v Celju in ne, E71 ni niti enkrat izgubila satelitov... Tako da kar se tega tiče sem zadovoljen! Je pa res da se je Nokiji prvi 2 minuti malo mešalo in je preračunavala... Oz. ni Nokia temveč Garmin!
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
v garminu na telefonu mislim, da se da nastavit ali sledi cesti ali pa premika puščico glede na položaj, torej ponekod tudi mimo ceste.