GPS sledilna naprava Teltonika GH3000

22. jul 2007
13.274
1.576
113
124
ali si kdo tole lasti in kako je zadovoljen, recimo uporaba v vozilih
sprasujem se.gif

KLIK
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Teltoniko, le malo starejši model uporabljamo mi v službi. Imamo nekaj fiksnih v vozilih, nekaj pa prenosnih. Zadeva je sicer uporabna, vendra pa je potrebno upoštevati, da gre za signal Simobila (vsaj mi) kar pomeni določene stroške, ki se drastično povečajo če si v tujini, kjer gre za Roaming. Eden od naših je preživel 3 tedne v nemčiji, pa je v vozilu pozabil vključeno Teltoniko, račun je znašal preko 1000 EUR.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
ali si kdo tole lasti in kako je zadovoljen, recimo uporaba v vozilih
sprasujem se.gif

KLIK

Tole je za osebno sledenje (oseb), pa po pravico povedano ne deluje ravno zgledno in gre tudi za precej star model. Če imaš kolikortoliko dober smartphone potem je bolje uporabit namenske aplikacije.

Za vozila imaš od teltonike druge modele, recimo osnovni FM1100 ki je precej bolj primeren.

Kar se tiče roaminga in uporabe v tujini, z namenskimi m2m karticami in EU državami z normalnimi nastavtivami (recimo pošiljanje podatka na 2 min na server) cena načeloma ne presega 15EUR/mesec.
 
22. jul 2007
13.274
1.576
113
124
-in to ima nastavljive intervale ali pač javlja vsake 2 min.?
-pa še koliko podatkov -rabi pri vsakem logiranju?
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
Ponavadi je nastavljivo vsaj po času, večinoma pa tudi po razdalji (za GH3000 nisem ziher).

Prenos podatkov preko GRPS omrežja vsebuje za eno poizvedbo o lokaciji 80-100 znakov (torej 80-100 bytov).

Pri teh napravah za vozilo lahko spreminjaš režim delovanja glede na status kontakta (vezava ima dva +12V vhoda). Torej ko vozilo stoji lahko nastaviš da pošilja recimo na 1h, ko se vozi pa npr. na 15 sec!

Govorim seveda o delovanju preko "GRPS" povezave kjer rabiš v ozadju en strežnik ki podatke prejema. Deluje tudi s SMSji (pošlješ ukaz, pošlje nazaj) s tem da je tole sila neudobno pa če mene vprašaš za resno uporabo tudi dražje.

Seveda ko prideš do resne uporabe pomeni da je najbolje da izbereš nekega ponudnika sledenja kateremu plačuješ mesečni najem in potem podatke gledaš preko programa oz. web pagea. V sleoveniji maš nekaj teh ponudnikov in večina jih uporablja (tudi) teltonike.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Naprava je res poceni, slabosti so pa že našteli. Če rabiš samo za osebno rabo, potem so dovolj že namenske aplikacije za smartphone. Jaz uporabljam Instamapper . To je trenutno aplikacija, ki pobere najmanj podatkov. Na enem dnevnem izletu po SLO mi pobere okoli 1mb podatkov. Seveda je pa odvisno, kako imaš nastavljeno pošiljanje koordinat. Omogoča kar velik razpon, od sekunde do nekaj minut.
Če pa rabiš za bolj poslovno uporabo, je pa na naši sceni kar nekaj ponudnikov tega sledenja. Glede na paket je dober tudi avtonadzor od debitela, kjer že imaš zakupljenih nekaj podatkov, nisem pa ga še testiral.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Cenovno zanimiva zadeva... Ima kdo izkušnje z odjemalci za to zadevo? Kako to stvar povezati z npr. Quo2?
Sedaj vse akcije spremljamo z GPS a ne real-time... pač DL trackov v "bazi", pa analiza, pa določitev novih območij, pa jovo na novo. To bi bil zanimiv in pogosto uporaben korak naprej...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
Naprava je res poceni, slabosti so pa že našteli. Če rabiš samo za osebno rabo, potem so dovolj že namenske aplikacije za smartphone. Jaz uporabljam Instamapper . To je trenutno aplikacija, ki pobere najmanj podatkov. Na enem dnevnem izletu po SLO mi pobere okoli 1mb podatkov. Seveda je pa odvisno, kako imaš nastavljeno pošiljanje koordinat. Omogoča kar velik razpon, od sekunde do nekaj minut.
Če pa rabiš za bolj poslovno uporabo, je pa na naši sceni kar nekaj ponudnikov tega sledenja. Glede na paket je dober tudi avtonadzor od debitela, kjer že imaš zakupljenih nekaj podatkov, nisem pa ga še testiral.

Instamapper tudi jaz priporočam, me je naviboy nanj opozoril in je boljša zadeva napram google latitude npr.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Conrad ima v novem katalogu tudi eno dobro "live tracking" zadevo. Cena je okoli 50eur.