GPS-i VGRAJENI V TELEFONIH...

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Če kakšna podobna tema že obstaja se vnaprej opravičujem (sam je nisem našel). Torej, preizkusil sem že ogromno telefonov z vgrajenim GPS-om (predvsem telefone znamke Nokia) pa je bila v večini primerov odzivnost zelo slaba v primerjavi z samostojnimi GPS napravami. V prav vseh primerih (N95. N95 8GB, E66, E71...) je bio na signal potrebno čakati po 5 minut in več.
Sem pa teden nazaj dobil v roke N85, ki pa je pravo nasprotje z vsemi prejšnjimi telefoni. Se torej v telefone vgrajujejo različni GPS moduli?

Kakšne so Vaše izkušnje pri tem? Je še kateri telefon, ki mu GPS deluje na zavidljivi ravni in ni potrebno na signal čakati po 5 minut?
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
584
42
28
Pomoje nisi imel vklopljeno A-GPS oz. strežniško podprt GPS. Za E serijo telefoniv nevem če ima to vgrajeno vendar v N seriji je to noter in ti najde signal v cca. 30-60 sekundah.


LP
Torus
 

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Morda je res to, kar si napisal! Tega ne poznam... Več ali manj imam serije E in tega res še nisem zasledil....
Je pa ta N85, ki jo imam doma prava raketa
smile-1.gif
Ne pretiravam, ampak signal ujame po 10-15 sekundah...
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
584
42
28
V nastavitvah za GPS omogočiš: "Strežniško podprt GPS"


LP
Torus
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
45
48
offline
ksz

hec je v tem, ko izklopis navigacijo, pa si potem recimo par kilometrov vstran pa jo spet vklopis, rabi nekaj casa (teh 5 minut kot pravis). ker ocitno preracunava od zadnje pozicije. ce ga vklopis na istem mestu kot si ga izklopil, bo tudi gps naslo takoj. brez A-GPS.

A-GPS je tolk fajn, da sporoci telefonu priblizne koordinate in GPS ne rabi dolgo racunat
smile-1.gif
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Citat:
Uporabnik alexx_ pravi:
A-GPS je tolk fajn, da sporoci telefonu priblizne koordinate in GPS ne rabi dolgo racunat
smile-1.gif

Ja, ampak ne pozabi, da placas za A-GPS nekaj podatkovnega prometa (GPRS). Brez A-GPS je zadeva zastonj.

tin
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.863
13
38
Problem je le v tujini, kjer je škoda porabljati roaming prenos podatkov, raje počakaš malo nekje ob cesti in nato nadaljuješ
wink-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.335
2.378
113
Nekaj bi vprašal, če grem npr. iz SLO v NEMČIJO in če imam vklopljeno navigacijo, ki je strežniško podprta, ali mi nonstop leti internet ali samo za vzpostavitev navigacije? Torej če štaratam v SLO a začnem gostovat ko prečkam AUT mejo?
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Citat:
Uporabnik s3c pravi:
Kakšne so Vaše izkušnje pri tem? Je še kateri telefon, ki mu GPS deluje na zavidljivi ravni in ni potrebno na signal čakati po 5 minut?

N85 ima novejši GPS čip vgrajen, kot n95 8gb in podobno stare nokije, zato ti tudi prej najde fix.Pa nokije imajo vgrajene najslabše gps čipe. Mnogo boljši čip imajo HTCji in iphone. Pa seveda v telefonih so majhne antene v primerjavi s samostojnimi GPS napravami, zato tudi slabši in počasnejši fix.

Še na nobenem telefonu nisem ob normalnem delovanju( na prostem in ne med bloki npr., telefon z dovolj prostega ram-a itd... ) čakal na gps fix več kot 3-4 minute. Tudi na nokiji n95 8gb in n82 ne. Tudi na prastari motoroli a1000/a925 je našlo fix v majn kot 5 minutah.Na iphonu najde v povprečju v pol minute, na HTCjih pa je rablo ponavadi kako minuto ali 2. Vglavnem mam same dobre izkušnje.

Na strani http://pdadb.net/ imaš za vse pametne mobitele natančne podatke o čipih, procesorjih in vsem kar je v njih vgrajeno.Preklopi (switch)na Detailed view za podrobne podatke.

@avtofun a-gps fix bi naj prenašal podatke le takrat, ko še ni GPS fix-a. To pomeni, da bi naj vedno, ko prideš ven s tunela prenašal in seveda takrat, ko zaradi česarkoli že zmanjka signala.

wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
E 71.......z a-gps najde signal od 10-20 sekund.....brez tega..se pravi samo notranji gps...mi je iskalo satelite (menjana lokacija) 15 minut. Z zunanjim gpsom (G-sat) pa rabi od 2-4 minute......seveda če menjaš lokacijo...na istem mestu pa hitro najde.

Pa tudi vreme vpliva na signal...slabo vreme ,slabši signal.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.335
2.378
113
Hvala za obrazložitev badguy777! Jaz ko grem laufat in vklopim Nokia Sportstracker mi poveže v max. 15-20 sekundah. Enkrat se mi je zgodilo da ni hoto povezat pa sem šel iz programa ven in not in je v 5s povezal.. Tako da jaz imam odlične izkušnje kar se povezovanja tiče! Prav tako je zelo hitro tudi v Garminu!

Lp
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.335
2.378
113
To mene sprašuješ? Kakšna natančnost te zanima? Garmin dela zelo natančno, laufanje pa ni ravno najbolj natančno. Ko sinhroniziraš zadevo z internetom in ti izriše odlaufano routo gor na google mape ti kaže kot da si laufal ponekod po njivi pa čeprav si ga žgal po cesti
smile-1.gif
Tako da laufanje ni najbolj natančno...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Sprašujem kogarkoli, ki ima samostojno navigacijo. E71 mi kaže od 80 do 20m natančnost, pa me zanima ali so bolj natančne. Kolikor sem sicer gledal po zemljevidu mi je vedno čisto točno pokazalo lokacijo, samo vedno piše precej veliko cifro pri natančnosti.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.335
2.378
113
Nevem kje gledaš to natančnost ampak ti povem iz izkušenj. Imam doma dlančnik ter samostojen SIRF III čip ter gori Garmina in tudi extra Nüvija katerega je foter lani brezveze nabavil.. Oba imata zamik na karti (pač vidiš ko greš čez križišče).. Z E71 se vrhunsko peljem kamorkoli! Zraven imam še original Nokia roko za na steklo in funkcionira!