Goljufije delodajalcev, ki se dogajajo pri nas

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.031
5.732
113
blizu močvirne prestolnice
Neverjetno zanimivo. Delavci dobijo noro več plače, lažje delajo itd itd v Avstriji. Država se razvija, sociala je tudi kolkr tolk...Pa firme še vedno tolčejo dobičke. Zakaj potem Revoz na Ivici da ostane?
Ali plače niso toliko bolj bajne ali je produktivnost veliko večja ali?
Zakaj misliš da gradbinci tečejo gor? Predvsem zaradi boljših pogojev.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.564
8.913
113
Pa kaj ti zdaj pizdiš stari? Govorim samo da gori ni vse med in mleko kot nekateri to predstavljajo.
Ker primerjaš jabolka in hruške. Primerjaj delo za trakom v proizvodnji prav s tem in boš ugotovil, da je delo gor bolje plačano, dosti bolje. Kila perutk v trgovini je pa enaka ali celo nižja... Da je pa treba delat v proizvodnji, oziroma da so tam drugi pogoji dela kot v pisarni, je pa jasno vsakemu, ki je proizvodnjo od blizu videl.
Kot sem pa že prej rekel, so pa ravno severno od nas še v času Juge Nemci in Avstrijci učil Slovence počas in ziher delat.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.420
113
v lokalni ostariji
Zakaj misliš da gradbinci tečejo gor? Predvsem zaradi boljših pogojev.
Zato ker jih v 99% zemoti nategnejo kako fino fajn je gor. In ker se dobro sliši.

Dejansko ne zaslužijo toliko vec kolikor več morajo delati (gor imajo norme ki se jih morajo držati!). Gor se firmam.manj krade (že rokavice se menja)...
Edino kar je veliko bolje gor kot tule je to, da imajo obrtno zbornico ki skrbi da so fakture zagotovo plačane.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Ker primerjaš jabolka in hruške. Primerjaj delo za trakom v proizvodnji prav s tem in boš ugotovil, da je delo gor bolje plačano, dosti bolje. Kila perutk v trgovini je pa enaka ali celo nižja... Da je pa treba delat v proizvodnji, oziroma da so tam drugi pogoji dela kot v pisarni, je pa jasno vsakemu, ki je proizvodnjo od blizu videl.
Kot sem pa že prej rekel, so pa ravno severno od nas še v času Juge Nemci in Avstrijci učil Slovence počas in ziher delat.

Bodima fer, če že primerjama jabolko z jabolko, tudi v Revozu nimajo slabih plač. Ali kaj? Boš rekel da ima v Revozu sestavljalec avtomobilov 1000€ plače? Nič ne primerjam jaz jabolk in hrušk, navezoval sem se na sad-ov primer, kjer je prišel človek iz grde pisarne v indijo koromandijo. Se pa nekaj strinjam, če nisi človek za delo z ljudmi, za delo s podatki, če nimaš glave za razmišljat potem je ena Magna top služba. Smo pa še vedno na treh smenah kar pokvari vse. Praktično če pomislim, ne poznam človeka ki dela tri izmensko delo. Hebatga, ljudje danes lahko pač izbirajo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Ne insinuiraj, da moj kolega ni človek za delo z ljudmi. Sem jasno napisal zakaj je zamenjal, tako da ne rabiš ugibat in pisat nebuloze.
A tukaj nihče več ne zna brat in razumet prebranega?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Bodima fer, če že primerjama jabolko z jabolko, tudi v Revozu nimajo slabih plač. Ali kaj? Boš rekel da ima v Revozu sestavljalec avtomobilov 1000€ plače? Nič ne primerjam jaz jabolk in hrušk, navezoval sem se na sad-ov primer, kjer je prišel človek iz grde pisarne v indijo koromandijo. Se pa nekaj strinjam, če nisi človek za delo z ljudmi, za delo s podatki, če nimaš glave za razmišljat potem je ena Magna top služba. Smo pa še vedno na treh smenah kar pokvari vse. Praktično če pomislim, ne poznam človeka ki dela tri izmensko delo. Hebatga, ljudje danes lahko pač izbirajo.
Preveč posplušuješ tukaj. Ljudje, ki delajo za tekočim trakom imajo srednješolsko izobrazbo in troizmensko delo s plačo tam okrog 2.000 je tudi po plačilu razlike dohodnine super plača. Pri nas je ne bi imeli, sploh ne v MB. Logično pa, da to ni ravno obljubljeno delo za nekoga, ki je navajen na 8-16 in ima že pri nas okrog 1,6k neto. Sicer pa Magna ni samo delo za tekočim trakom. Kar nekaj naših dela v pisarnah, kjer so plače nekajkrat višje kot pri nas.
Odnos do zaposlenih je v urejenih delovnih okoljih v AT na bistveno višjem nivoju kot pri nas.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.564
8.913
113
Bodima fer, če že primerjama jabolko z jabolko, tudi v Revozu nimajo slabih plač. Ali kaj? Boš rekel da ima v Revozu sestavljalec avtomobilov 1000€ plače? Nič ne primerjam jaz jabolk in hrušk, navezoval sem se na sad-ov primer, kjer je prišel človek iz grde pisarne v indijo koromandijo. Se pa nekaj strinjam, če nisi človek za delo z ljudmi, za delo s podatki, če nimaš glave za razmišljat potem je ena Magna top služba. Smo pa še vedno na treh smenah kar pokvari vse. Praktično če pomislim, ne poznam človeka ki dela tri izmensko delo. Hebatga, ljudje danes lahko pač izbirajo.
Našel sem podatek, ki je sicer 5 let star. Takrat je bila bruto plača v Revozu za trakom 1200 bruto, če kdo ve kok je danes, pa naj napiše. Vem da so naši v Magni že takrat dobil krepko več.

Kar se pa sadovga primera tiče. Stari, če maš delo, kjer maš na glavi vsak dan 50 stvari in ti ne dajo miru niti popoldne, niti v nedeljo in niti na dopustu, te tako delo zmozga do amena in potem je lohk delo za trakom za enako plačilo koromandija, verjemi. In mene zmoti samo stavek...v Avstriji je pa treba delat...kot da pa pri nas ni treba, sam to. V drugem se načeloma strinjamo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in ales85

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Sicer pa Magna ni samo delo za tekočim trakom.

Bodiva realna, gori v Grazu je teh"naših" pisarniških bore bore bore malo. Poznam jih nekaj ampak to so bolj izjeme kot pravilo. Kolega pa je bil zaposlen v Hočah ko se je odprlo. V pisarni. Ni dolgo zdržal človek je bil šokiran nad odnosi.

Pa še enkrat, ne govorim da je gori izplačilo slabo, ni pa nič posebnega za 3 izmensko delo, oddaljenost od bivališča ter za normo ki jo moraš naredit. Karkoli lahko ti rečeš ampak še vedno je neprecenljivo da si 14.55 v avtu in na poti domov.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Ne insinuiraj, da moj kolega ni človek za delo z ljudmi. Sem jasno napisal zakaj je zamenjal, tako da ne rabiš ugibat in pisat nebuloze.
A tukaj nihče več ne zna brat in razumet prebranega?

Jaz nič ne govorim ker ga ne poznam, se mi pa človek vseeno smili če je taka faca, tako fejst sposoben in bil na takšni funkciji in se ni znal bolje prodati. O tem govorim, tukaj nekaj ne štima.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Jaz nič ne govorim ker ga ne poznam, se mi pa človek vseeno smili če je taka faca, tako fejst sposoben in bil na takšni funkciji in se ni znal bolje prodati. O tem govorim, tukaj nekaj ne štima.
Vidiš, tebi se smili. No, meni se ne, ker je sedaj srečen.
Ne boš verjel, ko enkrat pošlihtaš osnove (nepremičnina, avto, otroci), se marsikdo odloči in pokaže fakiča visokostresnim službam. Poznam človeka, ki je bil direktor oddelka in ko je še froce spravil od hiše, je dal odpoved in šel za hišnika v bližnje podjetje. Tebi se smili, ker se lolek ni prodal in je nesposoben, on je pa srečen in živi polno življenje. Takle mamo.
Zanimivo pa, kako ste nekateri polni samih sebe in mislite, da je le vaše razmišljanje pravo. No, morda se bo z leti tudi to spremenilo ;).
 
  • Ljubezen
Reactions: BornSkeptic

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
Prevec ste ozko-gledi. Morate racunat cel paket. Lokalne proizvodnje okrog nas placujejo kakih 950, skupno z malico in prevozom. Ce grez v Avstrijo v proizvodnjo, ce dobis 1400€ netto (+ bozicnica, regres je tudi pri nas), je to cca 600€ vecjo netto, ki ga upostevajo tudi banke, med drugim. Ce mas tri otroke, je tu razlike v otroskih gladko 300€ mesecno. Vsaj. Raje vec. Potem penzija, pri nas bi dobil minimalno penzijo, tam je 80%, ce se ne motim. Ogromna razlika pri penziji.

Lahko se je preseravat s stavki "raje sem ob 15h doma", ko vam dohodki stimajo. Ce pa temu ni tako, se je pac necemu potrebno odrect.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.401
5.430
113
Ali poznajo tudi olajsave za otroke? Za 3 so pri nas kar konkretne.

Kako je z otroskimi dodatki? So pavsalni ali kot pri nas, ko so ti razredi?


Kar se ostalega tice se strinjam. Tisti, ki je šel v tujino, je sel, ker mu tako bolj odgovarja in ne kljub temu, da mu ne.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
Ali poznajo tudi olajsave za otroke? Za 3 so pri nas kar konkretne.

Kako je z otroskimi dodatki? So pavsalni ali kot pri nas, ko so ti razredi?


Kar se ostalega tice se strinjam. Tisti, ki je šel v tujino, je sel, ker mu tako bolj odgovarja in ne kljub temu, da mu ne.

Olajsava seveda je. Familienbonus Plus se klice. 150 NETO mesecno/otroka.

Otroski so pavsalni, za vse isto. S starostjo otroka se vecajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy in Jabe

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.354
113
Pomurje
2000 v magni za trakom je komedija.

950 z potnimi in malco mogoče kje na J meji.

Lek v Lendavi za triizmensko na traku daje 1500 (skupinovodja 1700) + 3steber + max regres+ božičnica.

Cartago (tako opevani biser Odrancev) pa je na 950. (baje je večina že hrvatov)
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
Leka ne vlacit v to zgodbo. Je anomalija in ne pravilo.

Triizmensko delo od ponedeljka do petka pa pomeni, da 66% med tednom ne zivis. Vsi delajo, ti si doma. Vsi pridejo domov, ti gres delat in ostanes tam do 22h. Potem naslednji teden vsi spijo, ti delas 5 dni. Vsi delajo, ti spis. Pridejo domov, ti se vedno spis. Ni to tak ajnfoh, kot si nekdo predstavlja. Saj zdrzis ze. Koliko pa imas od zivljenja, pa je drugo vprasanje.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Vidiš, tebi se smili. No, meni se ne, ker je sedaj srečen.
Ne boš verjel, ko enkrat pošlihtaš osnove (nepremičnina, avto, otroci), se marsikdo odloči in pokaže fakiča visokostresnim službam. Poznam človeka, ki je bil direktor oddelka in ko je še froce spravil od hiše, je dal odpoved in šel za hišnika v bližnje podjetje. Tebi se smili, ker se lolek ni prodal in je nesposoben, on je pa srečen in živi polno življenje. Takle mamo.
Zanimivo pa, kako ste nekateri polni samih sebe in mislite, da je le vaše razmišljanje pravo. No, morda se bo z leti tudi to spremenilo ;).

Ne vse štima kar si napisal, edino ni mi jasno kako je vsa ta nepopisna sreča možna s tremi izmenami in z vsakodnevnim 2+ urnim fijakanjem. Pusti zdaj moje razmišljanje, zakaj pa misliš da je tvoje pravilno? In kaj sploh je pravilno? Zakaj misliš da ni oboje najino pravilno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Triizmensko delo od ponedeljka do petka pa pomeni, da 66% med tednom ne zivis. Vsi delajo, ti si doma. Vsi pridejo domov, ti gres delat in ostanes tam do 22h. Potem naslednji teden vsi spijo, ti delas 5 dni. Vsi delajo, ti spis. Pridejo domov, ti se vedno spis. Ni to tak ajnfoh, kot si nekdo predstavlja. Saj zdrzis ze. Koliko pa imas od zivljenja, pa je drugo vprasanje.

Aha torej praviš da ni tako fino v Magni? Kaj zdaj? Se potrpi 3 izmensko delo za 1700 in za avstrijsko penzijo ali ne? Zajami sapo, razmisli in povej... Skratka poglej široko in nam razloži, nam ki smo ozkogledi...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Ne vse štima kar si napisal, edino ni mi jasno kako je vsa ta nepopisna sreča možna s tremi izmenami in z vsakodnevnim 2+ urnim fijakanjem. Pusti zdaj moje razmišljanje, zakaj pa misliš da je tvoje pravilno? In kaj sploh je pravilno? Zakaj misliš da ni oboje najino pravilno.
Daj preberi malo IN RAZUMI. MOJEGA razmišljanja tukaj ni. Jaz pravim, da je MOJ KOLEGA SREČEN in NJEMU to ustreza. Nekateri tukaj pa stalno tupite, kaki bedak je ON, da se vozi 2 uri vsak dan v troizmensko tlako za drobiž.
Ravno tako tisti človek, ki je šel za hišnika. ON je srečen, ni to moje razmišljanje o sreči.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in ales85

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.354
113
Pomurje
Daj preberi malo IN RAZUMI. MOJEGA razmišljanja tukaj ni. Jaz pravim, da je MOJ KOLEGA SREČEN in mu to ustreza. Ti pa stalno tupiš, kaki bedak je ON, da se vozi 2 uri vsak dan v troizmensko tlako.
Ravno tako tisti človek, ki je šel za hišnika. ON je srečen, ni to moje razmišljanje o sreči.
Kaj si pa ti misliš o njegovi sreči?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N