Covid-19 Globalna recesija 2020

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.439
113
Če ima kdo problem z gotovino bom mu jo jaz čuval.

Razmišljam da naredim eno klet z trezorji.
 

Oleander

Pripravnik
21. jan 2020
56
56
18
Centralne banke že več kot leto mrzlično kupujejo in skladiščijo zlato; Rusija, Kitajska, Poljska...Le zakaj?
V ZDA seže pojavljajo prvi znaki kolapsa države in državljanski nemiri. Kot doslej se vse prenese na EU z nekajtedenskim zamikom. Slovenske ekonomije ne bo uničil kovid ampak panika, ki jo širijo mediji in nesposobnost nove oblasti. Do konca leta ne bomo doživeli padec zlata in dvig indeksov ampak 300.000 brezposelnih Slovencev.
Pametni so na zlatu in srebru, še bolj pametni pa se angažirajo pri urejanju kmetij.
 
  • Všeč mi je
Reactions: delter333

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sam tole ni v redu...tip je imel na banki 50k...vzel dol...jih ma doma....jih polozil nazaj cez par tednov...ko te vprasajo, kje si jih dobil, jim reces, od banke, kjer sem jih dol vzel 3 tedne nazaj...kje je tu problem?
 

Oleander

Pripravnik
21. jan 2020
56
56
18
V preteklosti sem večkrat dvigoval in polagal podobne zneske, pa me niso nikoli kontaktirali z DURS-a. Seveda imam shranjena vsa dokazila.
Z vašim denarjem razpolagate po lastni svobodni volji. Nekdo vas hoče zastrašiti, da zadržujete celotni znesek na računih, kar gre v korist bank (pomanjkanje gotovine) - vse do ciperskega scenarija, ko se bo cel dan čakalo pred bankomati za dvig 50 eur.
Medtem ko suverene države kopičijo zlato in se ukvarjajo z repatriacijo zlata iz tujine, pa ima Slovenija vse svoje zlate rezerve "na varnem" v Frankfurtu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Hanzi

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sej dokazilo, da si dvignil, se hrani v njihovem sistemu, cetudi nimas pisnega dokazila...itak ga ima banka.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.909
5.460
113
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Pametni so na zlatu in srebru, še bolj pametni pa se angažirajo pri urejanju kmetij.
Banksterski kriminalci spet na delu (prerasporeditve bogastva) "here we go again" ... zadeve in zemljo imet v fizični obliki ... Godzi!la in otrok EuroSystem (QE) v polnem zamahu ... reševali bodo svoje "oprode" in ne nas :zavijazocmi: ... Prihaja fin.tsunami ... zgradite si Noetovo barko ... "opojna sredstva" so proti jutru tle že prihajala z zamudo ... se bojim, da se bodo tudi tu pojavili DIY "kemiki" med odvisniki in "colateral damage" med njimi o_O ... policaji prezasedeni ...
KajlaFinger.jpg

------------------------------------
" ... Err. - System Overload - ReBoot Matrix - 3-2-1 ..." :jezen:
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.568
2.417
113
Trump lih zdej povedal, da bodo natisnil 1 trilijon dolarjev zdaj.

Kolk nul ima trilijon..... Štruca kruha $100 kmalu.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Kot je nekoč zapisal.
Sam tole ni v redu...tip je imel na banki 50k...vzel dol...jih ma doma....jih polozil nazaj cez par tednov...ko te vprasajo, kje si jih dobil, jim reces, od banke, kjer sem jih dol vzel 3 tedne nazaj...kje je tu problem?

Ja, imaš prav in nimaš. Teoretično nikjer ne piše da je to tisti denar ki si ga dvignil 14 dni nazaj. Torej če ima inšpektor interes oz. je nesramen ali se pač enostavno hoče dokazati te lahko zvije. Na tebi je da dokažeš da to ni ta isti denar in ti tega ne moreš in tukaj se zgodba konča (ne rabi on tebi dokazovati). Torej edini način, teoretično gledano je ta, da če dvigneš večjo količino gotovine da prosiš banko če naroči to gotovino v original novih apoelih kjer so serijske številke zaporedne oz. bi naj bile in ti na potrdilo o dvigu napišejo da si dvignil 130.000€ v apoelih v bankovcih od serijska št. XXX do serijska št. GGG. Ko ta isti keš položiš ti enako popišejo in označijo na potrdilu o dvigu. To je edin način ki je 100% fix. Problem? Gre samo za teorijo, tega ti nihče ne bo storil :) in ja, če boš dvignil 6000€ in jih nato položil najbrž ne boš imel problemov. Če boš pa dvignil in položil večji znesek, npr 85000€ pa bo ta podatek že šel čez nekaj različnih kolesij (terorizem, pranje denarja...) in se lahko zgodi da naletiš na problem. Nihče ne pravi da boš, prej ne kot ja, lahko pa se zgodi.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Avtofun, ampak, ce bi jaz imel 50k€ denarja ze doma, ne bi sel dvigovat novih 50k€ in jih potem kao preprat in nazaj polozit..., ker bi imel se vedno doma dodatnih 50k€..sej, ne vem, ce se razumeva...ce bi dvignil 50k€, pa polozil nazaj 80k€, potem bi te lahko vprasali, kje si dobil dodatnih 30k€, ma ne, ce isto vsoto polozis nazaj...kaj imas tu za preprat denar....ce je ze bila prej uradno legalna na banki...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oakey

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113

Priponke

  • Poslujete s kešem, ga polagate na banko_ Previdno, da vas inšpektor ne lopne po glavi - www.fi...PDF
    339,7 KB · Ogledi: 256
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Ni kaj, tudi meni se zdi to vse butasto ampak vsak si naj sam ustvari mnenje. Osebno poznam primer, prav tako sem bil dolga leta zelo blizu tem zadevam (sem imel nekoga v familiji ki se je bavil z gospodarskim in davčnim pravom) in imeli so podobne "kejse" in ni jih bilo malo. Gotovina zna biti vedno problem in ko je je malo več kar sama kliče po problemih...
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
498
63
Kot je nekoč zapisal.


Ja, imaš prav in nimaš. Teoretično nikjer ne piše da je to tisti denar ki si ga dvignil 14 dni nazaj. Torej če ima inšpektor interes oz. je nesramen ali se pač enostavno hoče dokazati te lahko zvije. Na tebi je da dokažeš da to ni ta isti denar in ti tega ne moreš in tukaj se zgodba konča (ne rabi on tebi dokazovati). Torej edini način, teoretično gledano je ta, da če dvigneš večjo količino gotovine da prosiš banko če naroči to gotovino v original novih apoelih kjer so serijske številke zaporedne oz. bi naj bile in ti na potrdilo o dvigu napišejo da si dvignil 130.000€ v apoelih v bankovcih od serijska št. XXX do serijska št. GGG. Ko ta isti keš položiš ti enako popišejo in označijo na potrdilu o dvigu. To je edin način ki je 100% fix. Problem? Gre samo za teorijo, tega ti nihče ne bo storil :) in ja, če boš dvignil 6000€ in jih nato položil najbrž ne boš imel problemov. Če boš pa dvignil in položil večji znesek, npr 85000€ pa bo ta podatek že šel čez nekaj različnih kolesij (terorizem, pranje denarja...) in se lahko zgodi da naletiš na problem. Nihče ne pravi da boš, prej ne kot ja, lahko pa se zgodi.

Ali je menjava bankovca 500 eur s sosedom ki mi da svoj 500 eur bankovec (razlog: kar tako ker se mi zdi to zabavno početje) predmet obdavčitve s 70%? Ne?

Torej zakaj bi moral dokazovati karkoli, če pa je moja beseda, pojasnilo in izpis iz banke dovoljšen razlog za dokazilo, v primerjavi z inšpektorjevo paranoično trditvijo, ki nima osnove? Ne rečem, če bi imel kriminalno preteklost ali bi imel kak drug razlog za sum. Tako pa plačujem vse davke, tudi tiste, ki jih 70% drugih ne plačuje.
Če je inšpektor mnenja da lažem naj ON dokaže ali pa vsaj pokaže indic ki kaže na to, da sem denar nekako zaslužil in to hotel skriti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash