Covid-19 Globalna recesija 2020

Oleander

Pripravnik
21. jan 2020
56
56
18
Ker gre pri današnjem neoliberalnem kapitalizmu za sistemsko napako, je nevzdržen in je v fazi implodiranja, umetno ustvarjen kovid pa zadevo samo pospešuje. Enostavno gre za gnile temelje in ni pričakovati izboljšave - le propad in ustvarjanje novega gospodarskega sistema, ki bo temeljil na poštenem delu, cenitvi dela in človeškem dostojanstvu. Pa to ne bo socializem.
Zlato je doživelo le trenuten padec zaradi delovanja kartela, ki umetno vzdržuje nizko ceno zlata. Trenutno je kartel naletel na steno. V prihodnjih dneh se pričakuje nadaljnja rast cene zlata.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
Posledica tegale bo, selitev/vzpostavitev samooskrbe v USA.
ne vem pa kaj bo v EU. Po moje je tale virus povod za razpad EU v celoti.

s tem lahko recemo da bodo samo Nemci potegnili isto potezo in postali neodvisni od Kitajcev

ostali bomo pa bluzili par let kako in kaj...

ja sej EU bi mogla ze nekajkrat razpadit.... pa se kar drzi... mislim da je tko prav, ce hocemo konkurirat svetovnim velesilam...
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
ja sej EU bi mogla ze nekajkrat razpadit.... pa se kar drzi... mislim da je tko prav, ce hocemo konkurirat svetovnim velesilam...
Torej si zadovoljen z njihovim odzivom v zadnjih 14 dni? Koliko usmeritev/zahtev so podali?

ko bo pa konev tegale sranje bodo pa otresali gobce in blokirali denar za pokrivanje izgube. Pizdarija šele prihaja, EU komisarji pa buče v pesku zakopane.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
824
495
63
Ali se lahko prosim držite teme, debata naj bo o naložbah, nasvetih in idejah, kakšne so bile/bodo vaše poteze itd.?
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.260
1.918
113
Evo moja poteza je bila taka.
90% kripto portfelja sem prodal zadnjič ko je bil BTC na vrhu glih pred corono. To je bila top poteza glede na današnje stanje. Prodal sem zaradi korone, delno pa tudi ostalih dejavnikov. Pri kripto so Kitajci prevelik igralec, da se ne bi poznalo na trgu.

Delnice so trenutno na -20 do -30%, pa jebiga. Je bila debata o prodaji jaz bi prodal, žena ne bi. Njena je obveljala.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oakey

Oleander

Pripravnik
21. jan 2020
56
56
18
1. Prodaja vseh delnic in skladov, saj bo teh 30% šlo še mnogo nižje. Jaz sem se jih znebil pred dobrim letom z lepim donosom.
2. Pretopitev v zlato in srebro. Posebej slednje je podcenjeno in prav kriči po nakupu. Pri srebru imate 20% ddv, ampak nič hudega, ker bo vrednost naraščala.
3. Ves višek gotovine dvigniti z bančnega računa, ker so v pripravi uvedbe omejitve dvigov. Nekaj naj bo gor zaradi trajnikov in direktnih obremenitev.
4. Išči vire samooskrbe: sorodniki na kmetijah...
5. Spremljaj kredibilne vire, ki so daleč od mejnstrim globalističnih medijev: kitko, silverdoctors, counterpunch, zerohedge, atlantis report...
6. Ta cirkus se bo zavlekel in ne bo trajal samo 14 dni.
 
  • Žalosti me
  • Všeč mi je
Reactions: Oakey in Kamele0N

Oakey

Majstr
3. feb 2016
824
495
63
3. Ves višek gotovine dvigniti z bančnega računa, ker so v pripravi uvedbe omejitve dvigov. Nekaj naj bo gor zaradi trajnikov in direktnih obremenitev.

Kako kredibilen vir informacij imaš glede te točke?
Da ni spet fake news kot jih je bilo že nekaj zadnje dni.


Drugače pa hvala predhodnikoma za končno prava in kvalitetna zapisa v tej temi....tako bi morala zgledati izmenjava mnenj na forumu.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
A si predstavlajš, kaj bi se sgodilo, če bi bili vsi taki paničarji, kot si sam, in bi šli sedaj vsi na banke dvignit vse prihranke?

V tem stilu bi lahko nadaljeval

17. Nabavit orožje
19.



32. Vzeti vsem, ki imajo, saj niso upravičeni
...
...

Če te je že strah in si ves paničen, vsaj ne širi neumnosti po spletu....
 

Oleander

Pripravnik
21. jan 2020
56
56
18
Primer Cipra je poučen. Ko nastopijo gospodarski lomi, so prve na udaru banke; zaradi likvidnosti in plačilnega kolapsa.
V kolikor bo hibernacija ekonomije trajala več kot 2 tedna - in vse kaže, da bo - lahko pričakujemo kar resne ekonomske težave: naval brezposelnosti, izpad oskrbe osnovnih potrebščin, plačilna nedisciplina, nelikvidnost ekonomskih subjektov in potrošnikov...
Dosežki Slovenije od vstopa v EU so naravnost osupljivi in vredni pohvale. To velja za vse dosedanje vlade (kleptokracija). V SFRJ je imela Slovenija 70% samooskrbo s kmetijskimi pridelki (sadje, zelenjava...), zdaj pa samo 30%. Zaključke naj sprejema vsak zase.
Mato poskusi napisati kaj konstruktivnega. Sodeč po tvojem zapisu je strah le tebe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oakey

Oakey

Majstr
3. feb 2016
824
495
63
A si predstavlajš, kaj bi se sgodilo, če bi bili vsi taki paničarji, kot si sam, in bi šli sedaj vsi na banke dvignit vse prihranke?

V tem stilu bi lahko nadaljeval

17. Nabavit orožje
19.



32. Vzeti vsem, ki imajo, saj niso upravičeni
...
...

Če te je že strah in si ves paničen, vsaj ne širi neumnosti po spletu....

No dviganje denarja ni ravno paničarjenje, to se je pred nekaj leti tudi zares dogajalo v državah po Evropi. Scenarij se lahko ponovi.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
824
495
63
Danes se je spet vse začelo v rdečem -10% v povprečju.

Najbolje bi bilo da bi trgovanje zaprli za dva meseca :)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Zakaj bi zaprli trgovanje? Mar ni to prilika, da se s trga izrine tiste, ki ne morejo imeti sredstev plasiranih dolgoročno. Po mojem so to tisti, ki so delali s kapitalom, ki ga v resnici nimajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

Oakey

Majstr
3. feb 2016
824
495
63
zato ker lahko taka nihanja povzročijo kaos na trgu VP, kasneje pa še drugje... vsi gledate samo na to kako so eni bogati in drugi revni. Glejte mal širše, kakšne posledice lahko pustil kolaps trga, ki bi bil večji od vseh dosedanjih.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.204
677
113
Pravila trgovanja so namenjena temu, da ne pride do izigravanj. Že tako pride do izigravanj velikih igralcev, čeprav je regulacija. Kakor vem, se trgovanje z vrednostnimi papirji oz. določenim zaustavi če pride do nihanja tečaja (https://www.cnbc.com/2020/03/12/sto...ond-time-this-week-heres-what-that-means.html). Koliko je to,, ima vsaka borza svoja pravila. BTC in ostali kripto trg pa je nereguliran, zato tudi mnogo bolj volatilen. Ima pa to prednost, da lahko kupiš zelo pod ceno ali zelo nad.
Gledati na to, da je pa sedaj neko podjetje kot je npr. TSLA vreden 100,300,500miljard je pa itak BS, saj so delnice v osnovni danes itak čisto vse po vrsti precenjene. Veliki igralco vlečejo niti in cene več ne določa dividenda in pa sam dobiček iz poslovanje, ampak zablode trga in emocije. Ker če gledamo TSLA je trenutno pod oz. precenjena mnogo procentov. Sicer gradijo tovarne in delajo avte, ampak kje pa piše, da bodo oni čez 10,15 let še vedno na trgu in konkurenčni. Ampak traderje oz. raje rečeno market makerje to ne zanima, zanima jih zgolj profit iz trgovanja. A bo TSLA čez 5 let na trgu njih ne zanima. Raja oz. skladi pa na dolgi rok delnice kupujejo, čeprav je prihodnot čista neznanka.


Drgač pa, gotovina vedno prov pride. Banke so za prejemanje in pošiljanje denarja, ne pa varčevanje.

opomba: TSLA sem navedel kot primer. To ne pomeni, da je resnico nekaj 100%
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Zdaj naj dvigujem gotovino iz računa, ko pa bo pizdarije konec pa bom imel zopet težave s to gotovino, kako jo spraviti nazaj na račun brez da bo to FURS gledal kot "novo gotovino" :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: TGV in erikson

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.759
2.638
113
V sefu ne smeš imeti gotovine. Preberi si pravila in pogoje, ki si jih podpisal. Polpismen.
Vidim da si dejansko nakladač in nimaš pojma. Sem šel še enkrat preverit in v moji banki to ni navedeno. V pogodbi je 7. Člen Najemnik ne sme dati v svoj sef predmeta ali izdelka, ki bi lahko ogrožal varnsot banke ali drugih sefov, in tudi predmetov, katerih posest ali promet sta zakonsko prepovedana.

Jaz v tem členu ne prepoznam gotovine.
Pa tudi če bi bilo prepovedano: so what.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.759
2.638
113
Aja pa v splošnih pogojih tudi ni nič navedeno. Če ma skb tako omejitev še ne pomeni da jo imajo vsi.