Glava za radiatorski ventil

Patko

Pripravnik
20. jul 2007
31
2
8
Zivjo,

v hisi je en starejsi radiator, ki je bil precej let neoperativen, sedaj pa se je pojavila potreba, da bi spet bil. Problem pa je, ker na ventilu ni glave, bi pa radi, da je radiator samo mlacen, ne pa vroc. Pri hisi sicer je nekaj drugih neuporabljenih radiatorjev, pa nobena glava ne gre gor. Slucajno kdo ve, kaksna glava bi bila primerna in kje bi to dobil?

IMG_20211117_185150416.jpg


Hvala za kakrsnokoli idejo!
 
Nazadnje urejeno:

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
pa ventilatorje naj spremeni v radiatorje
zakaj pa Rikolus pravi da gre gor samo glava s termostatskim ventilom????
po navadi je na ventilu lit logo, iz katerega razbereš proizvajalca, pogledaš navoj in kupiš termostatsko glavo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Patko

Pripravnik
20. jul 2007
31
2
8
zino, popravil..izgleda da je bil ventil + radiator = ventilator :) Sicer pa sem pogledal, edino kar je lito na ventilu, je znak 1/2, kaj drugega zal ne.
Hanzi igla lepo tece, tako da to ne bi smel bit problem.

Sem pa ze poskusil dat gor termostatski ventil, pa ga blokira obrocek z navojem, ki je na ventilu (na sliki del na ventilu, ki je sirsi). Zato sem mislil, da je kaka posebna glava. Lahko bi pa probal ta obrocek nekako odstranit, pa bi potem mogoce slo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
obroček z navojem 1/2-pol cole mora zašraufat in držat termostatsko glavo. iz drugega radiatorja vsami termostatsko glavo, jo prišraufaj na ta radiator.
če paše, vzami termostatsko glavo dol, idi z njo v Mavi in kupi drugo. to je to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej in Hanzi