gibanje cen stanovanj v prihodnosti

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.355
359
83
Vidim da niste se doziveli tega. Morda dandanes ne obstaja.
Ne bi se cudil pa, da kdo iz moje generacije se placuje tovrstni puf.
Ko si mlad nadobuden in kao v top firmi tako v razvoju kot ugledu naredis marsikatero neumost.
Kot zapisal v prvem svojem postu. Kreda max 10 let ce ze.
 

B81

22. jul 2007
36.465
10.237
113
Vidim da niste se doziveli tega. Morda dandanes ne obstaja.
Ne bi se cudil pa, da kdo iz moje generacije se placuje tovrstni puf.
Ko si mlad nadobuden in kao v top firmi tako v razvoju kot ugledu naredis marsikatero neumost.
Kot zapisal v prvem svojem postu. Kreda max 10 let ce ze.
Kako kupis flat na 10 let ce nimata dovolj visoke place in bi rada tudi majckeno na dopust sla poleti?
Mores vzet na 15 ali 20. Eni vzam3jo na 30. Noro.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.264
151
63
Celje
Kako kupis flat na 10 let ce nimata dovolj visoke place in bi rada tudi majckeno na dopust sla poleti?
Mores vzet na 15 ali 20. Eni vzam3jo na 30. Noro.
Ti ne razumeš. Če si taaaakšen socialni problem, da moraš kredit za stanovanje vzeti za več kot 10 let, potem si ga pač ne zaslužiš. Simpl...

To je podobno, kot tisti primerki, ki pravijo, da v življenju ne bi najemali kredita za karkoli. Hkrati pa so vse, kar imajo, dobili od staršev/babice/strica/... No, niti ni potrebno, da so dobili vse..."že samo" eno dobljeno stanovanje lahko pomeni, da v življenju ob približno spodobni plači ne potrebuješ nobenih kreditov...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8 in Marxon

B81

22. jul 2007
36.465
10.237
113
Ok brez zamere ampak kredit si mogo vzet...siromak si tak kot vsi ostali..

Mislim, da nisi na tekocem, na koliko let se jemljejo krediti za hise itd... dandanes ima malokateri 30letni par 100k za polog in ostalo na 10let pufa, seveda ce ne dobi od starsev. Potem ni tak tezko.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.340
3.396
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ti ne razumeš. Če si taaaakšen socialni problem, da moraš kredit za stanovanje vzeti za več kot 10 let, potem si ga pač ne zaslužiš. Simpl...
Hura! Kam pa naj grejo mladi, da si sploh ustvarijo dom in družino? Pod most?
2 x povprečna plača = koliko imata za nakup brez kredita?
Pa govorim o visoko izobraženi mladini. Ki nima bogatih staršev. Kar jih je mnogo...
Kredit pa seveda - bodo dohodki enaki kot danes, bom obdržal službo, kaj bo...
Premisli...
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.264
151
63
Celje
1728476630158.png
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.355
359
83
Kako kupis flat na 10 let ce nimata dovolj visoke place in bi rada tudi majckeno na dopust sla poleti?
Mores vzet na 15 ali 20. Eni vzam3jo na 30. Noro.
Ocitno kar povzdignil debato na temo.

Zakj samo 1job do resitve osnovne eksistence ko si nakopas kredo?
Zakaj vztrajanje v jobu z nizko placo?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.094
6.903
113
Ok brez zamere ampak kredit si mogo vzet...siromak si tak kot vsi ostali..

Mislim, da nisi na tekocem, na koliko let se jemljejo krediti za hise itd... dandanes ima malokateri 30letni par 100k za polog in ostalo na 10let pufa, seveda ce ne dobi od starsev. Potem ni tak tezko.
Jaz res ne razumem te histerije in razliko med 10 al pa 30 let financiranja.

Ce je financiranje za smiselno zadevo in vzdrzno je lahko tud na 50 let
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.536
6.280
113
Ok brez zamere ampak kredit si mogo vzet...siromak si tak kot vsi ostali..

Brez zamere... midva ga še zdaj nisva odplačala, ker jaz gledam OM za stanovanjsko kredo pa gledam s koliko procenti se mi obrestuje ostalo, kamor dajem višek, pa se ne morem prepričati, da kredo poplačam. Pa me moti, da imam dolg, ampak ne vem... matematika na papirju kaže, da trenutno se krede ne splača poplačat. Moj pol za meni hrbtom denar notri meče, ker ga moti ta kreda, ampak dobr... boljš kot kej drucga. Komur je matematika blizu in denar ne ljubica, jemlje kredo, če je OM za to nižja kot za investicije.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.430
3.856
113
Ljubljana
hmpg.net
Zame osebno je vseživljenjski najem pač frajkinclarsko življenje brez občutka za odgovornost.

Zakaj pa bi moral menjati službo na 5 let, če si npr. v dobri perspektivni firmi, ki je na sceni že npr. desetletja, ni nobenega razloga. To je samo nek ameriški novodobni beg pred realnostjo in spet - odgovornostjo. Pač malo konzervativnega mnenja :D
Švedi, Nemci,Danci, Avstrijci očitno niso konzervativci kot ti:
1728482538413.png

 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.529
1.071
113
Titograd
Od moje babica je celo življenje bila v najemu. In preživela preko 80. Nič ji ni manjkalo.

Tudi sam sem tako živel 7 let.

V bistvu izgleda da je v najbolj razvitih evropskih državah najem flata bolh zaželjen, lastništvo pa tam, kjer se na državo ne moreš najbolj zanesti...
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.859
2.315
113
V prejšnjem sistemu je bila velika večina v najemu. Zakaj? Ker je bil najem "doživljenski" in po (pod)normalni ceni. Tak sistem samo tržen laufa v naštetih državah z nižjim deležem lastniških stanovanj - s tem da niti to ni pravi podatek, ker se tudi veliko lastniških stanovanj oddaja na dolgoročnem najemniškem trgu.

Če mi ne bi imeli Jazbinška & Co. in če se "družba" ne bi želela znebiti starih nevzdrževanih stanovanj, bi delež pri nas bil prav tako precej nižji.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.017
3.527
113
41
Lj
Se pravi Jazbinšek je kriv za tak razdor med družbo sedaj. Kdo bi si mislil da bo nek komunist naredil to, k čemer kapitalist stremijo desetletja.