gibanje cen stanovanj v prihodnosti

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.715
5.679
113
Nekako dvomim, da je ostalim lastnikom fino, da se jim vsak dan šetajo drugi turisti po objektu. Jaz bi iz tega izhajal, ko/če bi zadevo omejeval.

Ce iz svojega stalisca pogledam... Turisti so folk ki se v takem stanovanju ustavijo za max par dni, ta cas jih po cele dneve ni, ker setkajo po poti lonely planeta. Ce je kaki cuden ali je kako evropsko prvenstvo v fuzbalu pa dobis kakega glasnega pijanega zvecer, je tudi bolj izjema kot pravilo. Meni vsekakor bolje kot kaki čuden najemnik, se huje je pa čuden lastnik. Tega se ne losaš zlepa...
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi in sousis

igi

Guru
13. okt 2007
5.430
1.045
113
Celje
Obišči stran
Ce iz svojega stalisca pogledam... Turisti so folk ki se v takem stanovanju ustavijo za max par dni, ta cas jih po cele dneve ni, ker setkajo po poti lonely planeta. Ce je kaki cuden ali je kako evropsko prvenstvo v fuzbalu pa dobis kakega glasnega pijanega zvecer, je tudi bolj izjema kot pravilo. Meni vsekakor bolje kot kaki čuden najemnik, se huje je pa čuden lastnik. Tega se ne losaš zlepa...
To je pa tudi res.

Ampak sej veš, za opravljanje posla v stanovanju je praviloma potrebno soglasje...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Pepe

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.639
6.045
113
pri taščici
Airbnb poznam samo kot občasni uporabnik. Me pa zanima, kako je recimo s soglasjem za takšne zadeve v večstanovanjski stavbi? Nekako dvomim, da je ostalim lastnikom fino, da se jim vsak dan šetajo drugi turisti po objektu. Jaz bi iz tega izhajal, ko/če bi zadevo omejeval. V kolikor pa pač pridobiš soglasje za opravljanje dejavnosti in urediš vse potrebne papirje, pa ne vidim težave v tem.
Ne vem kako to pri nas laufa.
V bosni me je pred blokom pricakala mati booking najemodajalca , peljala do stanovanja, pobrala denar, povedala kje naj pustim kljic po odhodu in šla.
Nobenih podatkov, nicesar.
Najbrz pri nas vecina laufa podobno.
Ali so se fursovci spustili na booking in airbnb oglase?
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Foreigner

Pripravnik
18. nov 2019
99
67
18
Ne mi zamerit, ampak tu se kot družba ne morete odločiti koga hočete prodpret in koga pojebat. Nikjer nisem videl toliko tolerance do narobe ali kaznivih stvari ali pa tudi pluvat v lasten krožnik.

A vam resno ni jasno, da če goljufate in ne plačate davka to pomeni, da bomo vsi. imeli slabše šole in zdravstvo.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.136
5.280
113
A vam resno ni jasno, da če goljufate in ne plačate davka to pomeni, da bomo vsi. imeli slabše šole in zdravstvo.
Tule bi jaz dal repliko.... Pri premnogih ženskah je recimo takole: ne moreš toliko zaslužit, koliko ti lahko katera baba zapravi. Enako je v državi. Nepomembno je koliko bo pobranih davkov, naši poltiiki znajo vse to zapravit. Tako da je bolje da imajo čimmanj v roki s čim bi lahko razpolagali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: damirj

Foreigner

Pripravnik
18. nov 2019
99
67
18
Ce iz svojega stalisca pogledam... Turisti so folk ki se v takem stanovanju ustavijo za max par dni, ta cas jih po cele dneve ni, ker setkajo po poti lonely planeta. Ce je kaki cuden ali je kako evropsko prvenstvo v fuzbalu pa dobis kakega glasnega pijanega zvecer, je tudi bolj izjema kot pravilo. Meni vsekakor bolje kot kaki čuden najemnik, se huje je pa čuden lastnik. Tega se ne losaš zlepa...
Se mi zdi, da je AirBnB tukaj precej različen of tujine. V turističnih centrih so taka stsanovanja v centru, zraven glasnih barov, teras, gostiln, brez parkiranja, in gre za precej stanovanj po katerih ni povpraševanja.

V Nemčiji in Franciji so zadevo precej omejili, ker veilka mesta ne dovolijo več kot 90 dni na leto. Polega tega mora pa AirBnB vse enote y več kot 30 nočitvami in več kot 2000 Euro prometa prijaviti davkariji.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.715
5.679
113
Ni AirBnB različen, saj, kje pa bo, če ne tam kjer je kaj videti in se kaj dogaja. Slovenci smo precej razlilčni. Ker marsikdo enači visoko kvaliteto življenja s stanovanji ki so v centru, zraven glasnih barov, teras, gostiln, brez parkiranja. Naj razume, kdor lahko, ampak tako je...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.439
1.371
113
Ne mi zamerit, ampak tu se kot družba ne morete odločiti koga hočete prodpret in koga pojebat. Nikjer nisem videl toliko tolerance do narobe ali kaznivih stvari ali pa tudi pluvat v lasten krožnik.

A vam resno ni jasno, da če goljufate in ne plačate davka to pomeni, da bomo vsi. imeli slabše šole in zdravstvo.
Bravo! :zmaga:

Dejstvo je, da se s pobranimi davki lahko kaj koristnega naredi (seveda se jih lahko tudi zapravi za nič, verjetnost je DO 100%), če pa davkov dražava niti pobere ne, se jih pa 100% ne more porabiti za kaj koristnega.

Ampak veš kako je to: sprintati si moraš poljubni zemljevid, merilo mora biti dovolj veliko, da bodo na njem vidni tako Dunaj kot Atene. Nato vzameš svinčnik in na malo manjšem področju med tema dvema napišeš: Balkanski polotok.

Avstro-Ogrska je že vedela, da je ta termin tako geografski kot politični. Skratka, morda bo pa čez 100 let kaj bolje... :zardelalter:
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.439
1.371
113
"pluvat v lasten krožnik."

Na Balkanu smo za to početje, tj. delati nekaj, čeprav je jasno, da s tem najprej samemu sebi škodiš izumili poseben termin: (Balkanski) inat :cheer:
 

Foreigner

Pripravnik
18. nov 2019
99
67
18
V tujini so uredili veliko situacij, da se ne splača goljfat. Ko plačam popravilo pralnega stroja ali pleskarja na račun z davkom, lahko to odbijem od moje dohodnine. Če pa plačam z gotovino brez računa pa ne morem. Potem sploh ne razmišlam, da bi rekel brez računa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony, tgrzan in igi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.639
6.045
113
pri taščici
Zdaj ce se toliko stanovanj oddaja prek bookinga in AB,
Koliko davkov se pobere iz tega naslova?
Lahko bi furs vodil kako evodenco.
Ce morajo ze dohtarji za vsak pprabljen flajster pisat 10 porocil zzzs
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.228
325
83
Tule bi jaz dal repliko.... Pri premnogih ženskah je recimo takole: ne moreš toliko zaslužit, koliko ti lahko katera baba zapravi. Enako je v državi. Nepomembno je koliko bo pobranih davkov, naši poltiiki znajo vse to zapravit. Tako da je bolje da imajo čimmanj v roki s čim bi lahko razpolagali.
Dokaj nazorno opisano....
V tujini so uredili veliko situacij, da se ne splača goljfat. Ko plačam popravilo pralnega stroja ali pleskarja na račun z davkom, lahko to odbijem od moje dohodnine. Če pa plačam z gotovino brez računa pa ne morem. Potem sploh ne razmišlam, da bi rekel brez računa.
Hja, v Slo ni tega v davcni zakonodaji in velja za fizicne osebe. Nisem cist seznanjen. V kolikor pa obstaja je pa zelo nizka limita. Bo kdo drug napisal. V tujini EU obstaja tudi da ti gredo obresti od kredita v davcno olajsavo..
Zadnja je za kost in zakaj ne v Slo...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.916
3.437
113
40
Lj
Država baje hoče skrivati cene nepremičnin po novem, da ne izpade kot da imamo visoke cene in da prodaja pada.

"Ministrstvo za finance naj bi pripravilo spremembo zakona o množičnem vrednotenju, ki bo med drugim onemogočila pogled v dejanske transakcije na nepremičninskem trgu."
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.916
3.437
113
40
Lj
Končno padec cen nepremičnin v LJ!

"V letošnjem prvem polletju se je na slovenskem nepremičninskem trgu nadaljeval trend upadanja kupoprodaj nepremičnin, skokovita rast cen nepremičnin iz prve polovice lanskega leta se je povsem umirila, ugotavlja geodetska uprava. Po njihovem mnenju bi se obrat cen lahko zgodil letos ali prihodnje leto."
V glavnem mestu so se cene že znižale."

 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.916
3.437
113
40
Lj
Končno padec cen nepremičnin v LJ!

"V letošnjem prvem polletju se je na slovenskem nepremičninskem trgu nadaljeval trend upadanja kupoprodaj nepremičnin, skokovita rast cen nepremičnin iz prve polovice lanskega leta se je povsem umirila, ugotavlja geodetska uprava. Po njihovem mnenju bi se obrat cen lahko zgodil letos ali prihodnje leto."
V glavnem mestu so se cene že znižale."


Me je nekdo opozoril da je stara novica od lani, mislim sem da je od letos. Never mind then!


Drugače pa, Maribor obična prodaja stanvoanja na dražbi. Za razliko od Lj kjer folk kupi vse, brez da bi sploh videl, so v MB očitno malo bolj pametni.

"Mariborska občina na dražbo ponovno daje tri stanovanja in poslovni prostor, katerih prodaja na zadnji javni dražbi je očitno bila neuspešna.
Ponujajo tri stanovanja in poslovni prostor. Cena stanovanj se giba od 71.000 evrov, in sicer za 60,4 kvadratnega metra veliko dvosobno stanovanje na Prisojni ulici, za najdražje stanovanje pa bo treba odšteti najmanj 95 tisoč evrov. Gre za dvosobno stanovanje v velikosti 54,4 kvadratnega metra na Potrčevi ulici."