Geocaching-lov za zakladom z napravo GPS

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Lastnik mislim, da je sonček. Kot sem jaz seznanjen Geocaching dovoljuje uporabo svojega znaka, v kolikor ne gre za komercialne namene. Sicer pa hvala za odgovor glede Kapruna.
 

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
Ker sem bolj nov v tej zadevi me nekaj bega. Velikost zakladov ... Ta je zelo relativna saj je lahko nekaj kar je malo za nekoga normalno.
Zato vas prosim če mi mogoče ve kdo povedat velikosti (vsaj približne) ki ustrezajo označbam:
- micro
- small
- regular
- large
- other ? (tole me še pravposebej zanima)

Hvala
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Najprej TOLE
Google dela čudeže
smile-1.gif

Drugače pa.
Micro je zame vsak container v katerega spraviš le logbook in morda še pisalo. Velikosti škatlice od fotografskega filma ali manjše, ali pa recimo PETling cache container ...
Small - lahko zraven stlačiš še manjšo kramo za menjavo
Regular - poštena škatla, v katero spraviš recimo tudi že kakega manjšega pliškota ali nekaj takega.
Large - krepka kanta (npr vedro od 5l ali več - recimo od Jupola, obstajajo tudi hiške-containerji)
Other - uporablja se tudi za NANO cache (tiste, ki so veliki kot glava od vijaka)
Če boš že karkoli delal, naredi, da ne bo premočilo. Ni bolj gnusne zadeve kot cache, ki ga najdeš, pa je noter vse plesnivo, pa skoraj plava v vodi...
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Recimo ene okvirne oznake so take (kopirano z enega foruma):

* Micro - 10 ml & up to 100ml (npr. velikosti škatlice od filma)
* Small - 100ml & up to 1L
* Regular - 1L up to 10L
* Large - more than 10L
Oznaka other se uporablja v primeru, ko gre za nano cache (nano so še manjši od micro, vendar niso uradno priznani kot posebna velikost) ali pa pri ugankarskih keših, kjer lastnik želi prikriti dejansko velikost zaklada, saj bi to lahko preveč olajšalo rešitev.

Se mi pa zdi, da je največ zmešnjav ravno med velikostjo small in regular. Npr. Škatla velikosti okrog enega litra je že kar komad in če ni ravno v sredi gozda, jo je kar težko skriti. Velikokrat sem našel škatlo, ki je bila označena kot regular, dejansko pa je po zgornjih okvirjih sodila v small kategorijo.
 

svejk

Zelenc'
20. jul 2007
4
0
1
samo tako nasvet....imam nuvi350....kaj je boljša karta adria route ali topo za iskanje ?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Deluje, morda ne dirketno, pač na roko vneseš koordinato in iščeš.

Tudi po Mariboru se jih je veliko nabralo, sem si zadnjič enih par označil da najdem. Niso mi pa všeč tiste, ki imajo preveč ugank, to se mi zdi malo mimo oziroma jaz vidim zadevo bolj kot turistično, da je zaklad tam, kjer je kakšen razgled zanimivost.
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Citat:
samo tako nasvet....imam nuvi350....kaj je boljša karta adria route ali topo za iskanje ?

Načeloma sama karta v večini primerov ni tako zelo pomembna. Adriaroute je fina, ker ima vodenje po cesti do lokacije. Po drugi strani je morda Adriatopo v določenih primerih v prednosti, ker ima tlorise stavb - da veš cca. na katerem vogalu stavbe recimo je škatlica.
Pri tem kar si napisal je še najbolj neroden sam Nüvi, ker je narejen za na cesto. Moraš mu izklopit to, da te poskuša cel čas narisat na cesti (tudi če recimo hodiš par metrov vstran od ceste ti na vsak način hoče narisat da si na cesti), saj pri geocachingu rabiš čimbolj natančen prikaz lokacije.
Potem je tu še ena nerodna reč, ki sem jo opazil - ko enkrat prideš dovolj blizu ti smatra da si prišel na cilj in izklopi vodenje, kar pa spet ni najbolj fino, saj je velikokrat praktično da ti ob majhnih premikih na sami lokaciji kaže, kako se giblješ glede na željene koordinate.
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Citat:
Niso mi pa všeč tiste, ki imajo preveč ugank, to se mi zdi malo mimo oziroma jaz vidim zadevo bolj kot turistično, da je zaklad tam, kjer je kakšen razgled zanimivost.
Se strinjam s teboj in tudi ne
smile-1.gif

Ena fina zadeva pri Geocachingu je ravno to, da nudi za vsakogar nekaj: če hočeš gledat turistične zanimivosti - izvoli - imaš škatlice na takih lokacijah, če ti je do reševanja ugank - izvoli imaš tudi to na voljo, če pa si malo adrenalinsko razpoložen spet - izvoli - imaš izziv s Terrain 5 ratingom, pa idi plezat ali kaj drugega prismojenega delat
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, to je pač moj pogled, nekateri radi rešujejo uganke ipd, skratka za vse je nekaj.

Jaz mam raje lažje "zaklade" na dobrih lokacijah.
 

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Nuvi je res bolj za silo, toliko da vidiš ali ti je Geocaching všeč. Ko enkrat padeš noter je precej boljša naprava z vgrajenim elektronskim kompasom. Ni problem priti v bližino zaklada, pomembni so zadnji metri. Danes je elektronski kompas vgrajen v večino pametnih telefonov, ki so žal precej slabši kot kakšna namenska naprava (npr. Garmin Oregon, ki je vodotesen, robusten in precej bolj natančen).
Število geolovcev in zakladov pri nas strmo narašča, žal je začela pešati kvaliteta zakladov. Vsak si izbere vrsto in težavnost zaklada, ki mu ustreza, izbire je več kot dovolj.
cool-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Se strinjam, za vsakega je nekaj.

Zadnjič sem spet pogledal na stran in opazil, da se je število zakladov res lepo povečalo.
Nekaj je tudi tvojih.

 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Tudi moja družina se je danes pridružila.
cheer.gif


Hvala Snecer-ju, Sandiv-u in Jernej-u ,da so mi pomagali z nasveti kako začeti.
nahrung002.gif


Resnično je pravi užitek iskati zaklad pa še malo se sprehodiš po naravi.
 

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
No tut sam sem čist notr padu in to tolk da me prav jezi ko z svojim pametnim telefonom pridem do cilja in mi zadnjih par metrov mede GPS signal par dreves v okolici ali pa kaka visoka stavba. No zdej sem začel razmišljat da bi si kupil GPS napravo ki bi imela močnejši signal kot moj telefon da si olajšam delo pa nevem kaj naj kupim. Baje imajo nekateri garmini že aplikacijo naloženo gor. Torej zanima me kaj bi mi vi priporočali za nakup. Predvsem pa bi rad da bi imela navigacija tako kot moj telefon možnost "radarja". To pomeni da vidim pikico na ekranu in se ji bližam dokler nisem točno na njej. Nekako mi ni da bi gledal po karti kdaj bom približno točno na cilju ker potem mi je moj telefon čisto dovolj.
smile-1.gif
.

LP
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
grin1.gif

Dobrodošel v klubu!
Precej nas uporablja Garmin Oregon.
Dobro pri njem je, da poleg dokaj dobrega sprejemnika kot ti je že znano, ima podporo za Geocaching. Zelo pomembna postavka pri vsem skupaj je tudi vgrajen kompas, da se ne hecaš še s tem na koncu.
Zemljevide tako ali tako lahko naložiš vse Garminove (pašniki...
redface-1.gif
).
Prav simpatičen manjši sorodnik Oregona je tudi Dakota (20-tka ima tudi že kompas).
Če si malo bolj zagnan pa Montana.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pa ne mi rečt,da si bil včeraj na obisku pri veverički?
Sam sem recimo šel iskat z nuvijem 1300 in me je pripeljal točno do cilj brez problemov.

S pomočjo Snecerja sem si nuvija pravilno nastavil in potem je šlo.

Če imaš nuvija namenjenega za avtomobil,ki je seveda precej cenejši od tistih za pohodnike moraš biti pozoren na sledeče.

Na nuviju nastaviš na Pešec nato greš pod orodja/nastavitve/navigacija in tam nastaviš izven cest.

Iz Geocaching strani si preneseš koordinate v .gpx in daš v mapo GPX na tvojem nuviju.
Koordinate do zaklada potem najdeš pod priljubljenimi.
Ko nastaviš pot do zaklada boš imel na karti ikono zaklada.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Popotnik: pa veš da je to opisano na prvi strani za Nuvi 205
smile-1.gif
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Popotnik - čestitke za veveričko!
Upam da si potrkal, ko si prišel. Zdaj pozimi je še posebej nataknjena, če jo zbudiš
smile-1.gif