Garmin nuvi 765T predolgo išče satelite

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Moj nuvi 765T po vklopu "Pridobiva satelite" ca 10-15 minut. Star je ca 3 leta.
Ko sem prvič delal update, sem si naredil varnostno kopijo datotek. Pred nekaj dnevi sem zbrisal vse datoteke na napravi in jih zamenjal s tistimi iz varnostne kopije. Sledil je reset na tovarniške nastavitve. Naredil sem update nuvija...
Nobene razlike!
Ali je zadevo možno še kako usposobit?
Je lahko kljub temu, da nuvija uporabljam v avtu preko original kabla 12V, kriva baterija? Skratka, zgleda da če dalj časa ni priklopljen rabi precej časa da se "najde".
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Potem ko posodobiš FW še enkrat zaženeš webupdater in preneseš vse kar ti ponudi.
Je pa z sateliti tako,da če navigacijo vklopiš tam kjer si jo ugasnil potem hitro najde satelite,če pa recimo v Ljubljani izklopiš in v Mariboru vklopiš pa bo dalje iskal satelite.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Če si v zaprtem prostoru in izklapljaš GPS (simulacija), potem se to dogaja. Preden ugasneš garmina, ponovno vklopi GPS in zadeva zelo pomaga. Imel enak problem, če sem garmina ugasnil v simulaciji.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Zanimivo opaženje. Navadno sem ga imel kar v avtu, simuliral sem bolj malo. Po dolgotrajni neuporabi, rabi precej časa da najde satelite. Mraz pa tudi pripomore, če je zadeva v avtu.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Na servisu pa pravijo, da "baterija nima nič pri sprejemniku satelitov".
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
neodvisno od naprave:

Če je sprejemnik predolgo brez baterije, se mu izbrišejo podatki almanaha ("trenutne"lokacije satelitov), zato potem rabi precej časa, da se spet pobere.
Torej, če je baterija tako zanič, da se naprava brez polnilca sploh ne prižge, bi lahko bila razlog.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ne vem kako je pri Garminih, pri wince napravah se ti podatki prepisujejo na flash disk, torej baterija v tem primeru nima veze, saj tudi po dolgotrajni izpraznitvi oz neuporabi ti podatki ostanejo..ampak kot rečeno, je očitno pri garminu drugače.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Odvisno pa je tudi od tega ali je naprava hladna ali topla. Če ga pustiš čez noč v avtu, mu to ne koristi, vezje se mora segreti.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Tudi garmin si določene podatke o postavitvi satelitov shrani,vendar po dolgi neuporabi satelitov ni več tam in zato jih mora začeti iskati ponovno.
Za delovanje pa rabi 4 satelite in povečini ti 3 takoj najde 4 pa išče celo večnost.
Če pa se ti je baterija izpraznila potem pa ta del kjer je shranjena pozicija satelitov izgine.
Tako kot je rekel Snecer vezje se mora segreti in če boš nuvija po uporabi odnesel v stanovanje in ko ga boš rabil odnesel v avto ti bo hitreje našlo satelite.

p.s.

Isto je pri mobitelih,če je zunaj mrzlo delajo počasneje.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Ene 3 dni ga imam na toplem v dnevni sobi, pa če ga nesem ven, takoj najde satelite.
 

qwert

Pripravnik
9. mar 2010
36
0
6
Je pa še nekaj , v avtu prižgeš garmina vžgeš avto in greš naprej išče več časa satelite tudi do 10 minut kot če počakaš v avtu par minut dokler ne najde satelitov .Ali pa da ga prižgeš že doma in ga daš k oknu da najde satelite to je še najboljša varjanta sedaj ko je hladno zunaj.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Ja, traja malo dlje, ne pa 10 minut! Pa ne pri 765-ki!!! Pri starejših modelih je bilo to skoraj normalno.
 

qwert

Pripravnik
9. mar 2010
36
0
6
Imam 765 t in če ga dam v avto vključim garmina in grem z avtom naprej išče tudi do 10 minut - preverjeno in to ne enkrat . Verjetno tudi zato ker so ob cesti drevesa .Ko pa pridem na odprto po dolini najde satelite takoj.
 
Nazadnje urejeno:

TKJJ

Pripravnik
28. nov 2009
316
0
16
Maribor
Sam imam nuvi 765 T, sem zelo zadovoljen z njim, razen seveda z pocasnostjo pri JCV-ju, sepa zaradi procesorja. Samo, to mi dela ze od vsega zacetka in to vem. Zato me toliko bolj zanima problemetika, ki jo je nacel gig. Ni napisal, ali se mu to dogaja ze od vsega zacetka, odkar ima napravo, ali pa se je to zacelo dogajati pozneje.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Pri meni se je to začelo dogajat pred kratkim (po 3 letih).
Kaj misliš s tem da imaš problem pri JCV-ju? A imaš JCV s previsoko resolucijo? Zamenjaj si JCV.
Jaz v večini uporabljam AdriaRoute in je čisto dovolj hiter. Se pa dogaja, da karta občasno malo zgine in se nato spet pojavi.
Meni sedaj ko ga nosim iz avta s seboj dela BP! Prav zadovoljen sem da je vse OK.