Garmin 1390 ne zazna zemljevidov AR 3.20

rotvajler

Pripravnik
7. mar 2011
173
20
18
Ker je bila na kupljenem Nuviju 1390 le mapa CNE 2011.10, sem seveda logično, v Nuvija vnesel nove zemljevide, in sicer CNE 2011.4 in AdriaROUTE 3.20. No, tukaj pa nastane problem.

Med preklapljanjem zemljevidov iz CNE na AR mi AR zemljevidov na Nuviju ne zazna pod nobenim pogojem. Zemljevida CNE in AR sem preimenoval in premikal po mapah Nuvija na 1000 načinov, pa mi zemljevidov AR še vedno ne zazna.

CNE ali AR sem premikal po mapah Map, System, Garmin (tudi na SD mini card), vendar mi zemljevida AR še vedno ne bere. Če imam vklopljene zemljevide CNE, deluje vse normalno (ni važno kje imam zemljevid nameščen... ali v System, ali v mapi Map, ali na SD kartici). Prav tako brez težav deluje JCV, LA, itd...

Ko pa preklopim na mapo AR, pa mi te ne bere oz. Nuvi pri začetnem iskanju po naslovih pove, da ni na voljo zemljevidov. Zemljevidi, katere omenjam, so 1000% odklenjeni, saj sem pri tej težavi, tudi s pomočjo POPOTNIKA, TUPLIJA, in ZAKON, posumil tudi na to, da bi mogoče bila karta AR zaklenjena. Po drugi strani pa sem vedel, da to ni mogoče, ker imam to karto odklenjeno in sem jo namestil že okoli 50krat na različne Garmine (pa tudi na telefone s pripadajočimi unl datotekami), pa je vedno delovalo brez težav. Kljub temu sem poskusil celo z dvema drugima kartama AR zaradi tega suma, ampak AR zemljevidov Nuvi še vedno ne najde...

Ker sem poskusil že 1000 krat, pa še vedno AR zemljevidov ne zazna na Nuviju, bi prosil za pomoč. Primer zgleda precej enostavne, pa ni oz. je zaenkrat nerešljiv. Mogoče bi uspelo s ponovno namestitvijo celotnega SYSTEM-a, vendar žal varnostne kopije nimam (ne me spraševat, zakaj je nisem naredil varnostno, ker ne vem, sem pozabil na ta korak).

In da.... v SYSTEM mapi imam gmapbmap (zadnjo 5.0 verzijo) in nisem brez te osnovne mape.

Kje je tu problem.... že več dni poskušam rešit težavo, pa ne najdem vzroka, čemu bi bilo tako...

PROSIM ZA POMOČ! HVALA ŽE VNAPREJ!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

1001 noč
smile-1.gif
pa bo.

Poskusi dati na kartico v mapo \garmin\gmapsupp.img <-- AR.

Kako pa je zemljevid odklenjen?
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Bi te prosil da narediš printscreene vse kar imaš noter v garminu pa ti bomo lažje pomagali naprej še enkrat . Ne se sekirat ali živcirati ne pelje nikamor .Po tistem ko si mi poslal ne dolgo nazaj slike si kaj več delal ,dodajal gor .
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Kaj če mu en pošlje pravilno odklenjen img in si ga skopira na kartico kot sem napisal.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Sej ga je dobil že od mene par tednov nazaj . Je imel vse narejeno kot mora biti . Sva bila 4 ure na ZS pa slike pošiljal pa ni delalo kot mora , saj on pravi tako . Ampak po tistem kako mora imeti noter v garminu je vse vredu .
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
ali pa povej iz kje si, pa se mogoce najde kdo iz bliznje okolice, ki bi ti bil pripravljen pomagati v zivo... bi slo lazje.
 

rotvajler

Pripravnik
7. mar 2011
173
20
18
Razpakiral vsebino rar-a v skrito mapo .System, ponovno zagnal nuvija in potem zraven FTL izginli vprašajčki v inventory page, vendar to še vedno ni rešilo problema (nasvet popotnika).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Po moje je feler v tem da je Evropa skupaj z AR v isti mapi. Evropo bi moral dati v .system tam kjer je bila.

Daj jo tja, kjer bi morala biti oziroma je bila prej kot gmapprom.img.

No ne glede na navedeno daj Adrijo kot gmapsupp.img na kartico v mapo \garmin\ in mora delat.

To je isto kot če bi jo iz trgovine prinesel na kartici.
 

rotvajler

Pripravnik
7. mar 2011
173
20
18
ravno o tem sem že govoril.... da sem preimenoval mape v vse mogoče in jih premeščal v vse mogoče varjante... tudi tko sem imel, kot sedaj praviš ti, ampak mi vseeno ni delalo...

in nista evropa in ar skupaj... posebej sta.... in tut to sem preventivno probal, da sem še dve različni AR not dal namesto moje... za vsak slučaj, ker drugače moja AR dela povsod brez težav....

cne pa sem imel tudi v SYSTEM kot gmapprom, itd... vse možno sem sprobal.... po moje je problem, da sem mogoče pomotoma (pa ne vem, da i) zbrisal kakšno zadevo, varnostne kopije pa nimam...

in če dam na AR, in hočem poiskat naslove, mi že v štartu javi (ko dam išči), da ni na voljo nobenih zemljevidov.
ampak če pa pogledam za foro pod destinacije, in rekreacijo, pa najde STADION STOŽICE na Titovi cesti, kar CNE pač še nima...

zanimivo
smile-1.gif
 

rotvajler

Pripravnik
7. mar 2011
173
20
18
vse sem probal, tudi na kartici imeti mape... pa v mapi Map, pa v SYSTEM, pa eno tam, drugo tam.... ni da ni, verjemi...

pa gmapprom, pa gmapsupp, pa ar pa cne, pa obe v Map, pa obe na kartici, pa obe v system..... vse možne varjante....

nisem več pameten, kaj bi sploh lahko bilo...

in če jo dam npr. v SYSTEM kot mapo gmasupp poleg gmapprom (cne), pa AR tudi obkljukat (izbrat) ne morem več... kr neki...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kaj ta model nima več fajla GarminDevice.xml ?
smile-1.gif

V tem fajlu je bistvo naprave (bilo). Nisem se nikoli zavzel ko sem čaral po seriji 1xxx.

Ti Mapsource sploh zazna napravo? Vidim, da je nek update tudi "na čakanju" , tu se nekeja dogajalo z napravo.
 

rotvajler

Pripravnik
7. mar 2011
173
20
18
mapsource mi normalno zazna... in lahko pošiljam iz mapsourca direkt na napravo v mapo map... ta fajl mislm da je clo v mapi garmin (sistemska)
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
GarminDevice.xml mora biti v 1xxx seriji v mapi garmin
Če GarminDevice.xml zbrišeš se ti po ponovnem zagonu zgenerira samodejno.
Sam imam AR v skriti mapi .system in jo imam poimenovano gmapprom.img
 

rotvajler

Pripravnik
7. mar 2011
173
20
18
sj pravm, nisem več pameten... vse je (kao) tko kot more bit, pa še zmer ne špila, kot bi moral... škoda k nimam varnostne kopije... bom vedel za drugič...
 

stojko

Zelenc'
26. okt 2007
18
0
1
Vse ste že predebatirali. Kaj pa, ko bi še 1x odklenil AR? Mogoče je že v štartu narobe... Naloži si drugo verzijo AR (starejšo). Poskusi še v tej smeri...
 

rotvajler

Pripravnik
7. mar 2011
173
20
18
to sem že vse predhodno naredil.... in če bi bila zaklenjena, potem ne bi delalo na 50 drugih primerih, ko sem jo nalagal na druge Nuvije... in na gsm... ni fora v tem...
 

jriznar

Pripravnik
2. jun 2008
146
2
18
Ptuj
jaz imam 1490t pa imam na napravi v mapi MAP ar3.2 i imenom gmapsupp.img
na kartici pa v mapi garmin cn2011.4 z imenom gmapsupp.img in dela kot mora
pa na kartici imam še JCV
probati ni greh ...........
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Kolikor je videti po teh slikah, imaš CN in AR v isti mapi MAP. Edino pravilno bo, da daš CN v mapo .system in jo imenuješ gmapprom in AR v mapo MAP z imenim gmapsupp. Samo tako dela v tej seriji garmina. Dodatne zunanje kartice ne rabiš, ker ima naprava 4gb prostora. Če ti pa AR ne zazna z imenom gmapsupp, jo pa imenuj isto, kot se imenuje CN, torej gmapprom. Ne vem, kater model sem nalagal, ampak sem bil tudi sam presenečen, da se oba zemljevida lahko isto imenujeta.