Garmin 1390 ne zazna zemljevidov AR 3.20

brabos1

Zelenc'
1. apr 2009
28
0
1
Jaz pa imam sledeč problem.Imam Nuvi 1390 Na napravi imam nameščen CN 2010.10 in zadeva dela.Ker bi si rad naložil novejšo karto in sicer 2012.10 želim CN 2010 izbrisati.Tu pa nastane problem,kajti karte nikjer ne najdem.Na Garminu jo vidim,na compu pa ne.Tako da je ne morem izbrisati.Naložil sem tudi že 2012 na kartico in dela,samo moti me ker ne morem izbrisati 2010
je imel že kdo podoben problem

lp brabos1
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Imaš "neizpraven" računalnik, vklopi si prikaz skritih in sistemskih datotek pa boš karto našel v mapi .system

Oziroma začni uporabljati total commander ali kaj drugega kar ni razsikovalec, ki je najslabše orodje v windowsih nasploh (dejansko enko kot še v win 3.1)
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Windows explorer je čisto dober,eni ne znajo prečitat ko jim napišeš da odkljukaj skrite mape in skrite sistemske mape,se pravi vzameš 2 kljukici vstran in ne samo ene.
Če ne zna tega najt potem boljše da ne šari po garminu,ker je mapa skrita z razlogom.
Samo vprašanje časa je,kdaj bo napisal,da je po pomoti nekaj izbrisal sedaj mu pa nuvi ne deluje.
Imam preko 120 takih ZS,ko so umetniki zbrisali v mapi .system datoteke,ker jih pač ne rabijo.
Če ne zna uporabljat explorerja bo še bolj zgubljen v commanderju.
Ampak če bi prečital poste od serije 1xxx bi vse odgovore našel.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.755
358
83
Vipavska dolina
Dokler se človek ne zaveda, da je NAJBOLJ pametno najprej narediti backup kompletne naprave, in potem spreminjati zadeve, do takrat bodo marsikateri imeli težave. Tudi z explorerjem se da delat, je pa res ko si enkrat navajen na TC (v času DOSa smo velikokrat uporabljali NC) ne uporablješ explorerja.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Problem pri uporabnikih je, ker delajo na pamet kot avtomati, nič ne razmišljajo zraven.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Se strinjam z vama
zmaga.gif
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
En začetnik bo naredu back up komplet . Ne bo označil skrite datoteke ali ne zna uporabljati TC .Kako si bo prenesel skrito mapo system od garmina ? Potem bo pa formatiral kot to delajo nekateri in ni ni SYSTEM-a več .? Kaj pa sedaj . Seveda forum je rešitev za take ane
hysterical-1.gif
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.755
358
83
Vipavska dolina
Ja saj vem, da je utopično razmišljevati o tem, saj zato se pa vsake toliko časa najde kdo. Zato tudi toliko radi prebiramo navodila za uporabo ko gre kaj narobe prej pa ne.
Sicer OT ampak tudi jaz sem začel comp uporabljat malce bolj z glavo, ko sem ga "polomil".
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Sem pa napisal samo v dobro nas vseh ,da ne bo kakšne zamere .Tudi jaz sem pred leti ko sem začel vse uporabljati ,spraševal tega in onega pa google .Pa potem ko kaj zaj...š , se po glavi tolčeš . Pa v drugo je boljše .Vsi se učimo na napakah .
 

matko82

Zelenc'
9. jun 2010
5
0
1
Si bom še jaz sposodil temo, ker imam garmina 1490T. Zanima katere datoteke od prednaložene karte na garminu lahko brišem. Ali lahko zbrišem samo gmaprom.img ali še katero drugo? Verjetno lahko zbrišem tudi JVC?