Garmin Nuvi 760 kratek pregled

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.941
5.627
113
hm.....šou zdele pogledat na uradno garminovo stran in tm majo še 3,10! Je pa ta stran z driverji k sm jo dau v prejšnem postu sneta iz alter foruma! Ma kdo kak hint kako bi se dal fw 4.0 odinštalirat???
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.941
5.627
113
O tema!!! Dobr sj bluetootha niti ne uporablam tolk ampak glede na to da imam varnostno kopijo celotnga garmina na DVDju me zanima če se splača oziroma če je potem bolš če kr garmina formatiram pa še 1x naložim? Se kode v kartah ohranijo? (originalno kupljene karte!) Je to izvedljivo?
 

Neyko

Zelenc'
12. sep 2008
20
0
1
Na hitro sem preletel celo temo in moram rečt, da sem izvedel marsikaj novega. Zanima pa me sledeče; imam namreč težave z FM oddajnikom, saj bi moral ojačati signal, pa v nastavitvah tega ne znam narediti. Med poslušanjem navigacije, MP3-jev ali pa telefoniranjem, sem mi praktično vedno pojavljajo zelo močni šumi v radiu. Nekolko bolje je že držim navigacijo v rokah, vendar to ni trjna rešitev. Za vsakršne ideje bom zelllooooo hvaležen.

lp
J
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne da se očajat signala FM, v skritih nastavitvah je že po defaultu nastavljeno na maximum.
 

Neyko

Zelenc'
12. sep 2008
20
0
1
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ne da se očajat signala FM, v skritih nastavitvah je že po defaultu nastavljeno na maximum.

A je potem kakšna druga rešitev? Nektari pišejo namreč, da majo super sprejem, medtem ko pri meni je komaj poslušljivo preko FM-ja
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz imam npr. zelo dober sprejem in malo motenj, saj je nuvi montiran takoj nad radiem in je tako razdalja med anteno in navigacijo minimalna. Poskusi za hec približati nuvija k radiu ali zunanji anteni, boš videl razliko takoj.
 

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Jaz imam podobne izkušnje kot Snecer:
Ko prestavljaš Nuvija kar tako po zraku sem bil zelo obupan, poskušaj ga dat na nosilec in nato ko je fiksiraqn na neki lokaciji ponovno poizkusi. Ponekod je delal zelo dobro -ali je to direktno pod vzratnim ogledalom ali kje drugje je vprašanje testa.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Zivjo
Zakaj se meni nuvi vedno zapomni samo zadnje 3 dni poti? Pravkar sem se vrnil z 15 dnevnega dopusta, in na nuviju je samo ruta zadnjih 3 dni? Kje je trik? Nekje sem prebral da si zapomni 10.000 tock v ruti?! Se da to kje nastavit, da si zapomni na vsakih 200m tocko?

LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Uvozi track/pot v Mapsource in boš videl koliko točk je v poti. Ko jih naprava doseže 10.000 gre z nova oziroma sterješ pobriše. Se ne da nikjer nastaviti drugače, odvisno je od poti...
Če se pelješ npr. po avtocesti, ki je precej ravna bo precej manj točk, kot pa po kakšni vijugasti cesti.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Aha sepravi bo to, ker sem se vozil po zelo vijugasti cesti. Bom vedel za drugic da nesem laptop s sabo in vsak dan z naprave potegnem ruto na prenosnika. Skoda, da se ne da nastavit. Bi tako lahko spravil poljubno dolgo pot na zemljevid oz. v GE.

LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, žal se je meni tudi podobno zgodilo, da je zanimiva pot "izginila".
Interesantno pa je, da moj stari Garmin (ique) omogoča, da se pot shrani potem ko doseže 10.000 točk. Po moje bi lahko na kaj takega Garmin "spet" pomislil.
 

bosko3

Zelenc'
17. sep 2008
24
0
1
Spoštovani uporabniki Garmin 760!

Odločam se za nakup navigacije garmin in bi vas lepo prosil če mi kdo odgovori (v grobem sem prebral forum):
1. Ocena Garmin 760 (če se splača - kvaliteta, natančnost)
Ali kakšen drugi model?
2. Adria Route karta - Kako je pa z novimi cestami katere so bile npr odprte pred časom, se da narediti kakšna posodobitev oz. download iz rač?

Hvala za odgovore!
 
Nazadnje urejeno:

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.543
4.477
113
49
Na sončni strani ALP
1. se splača! imam še Navigon 7110, pa vzamem raje Garmina

2. na starni proizvajalca imaš redne popravke za dolpoteg

ni zakaj...
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

1. Naslednik modela 760 je model 765, ki bo na policah naslednji mesec. Če se ti ne mudi, počakaj na model 765, ki ima kar nekaj novosti (3D objekte-v večjih evropksih mestih zaenkrat, line assistent ipd., močnejši procesor...)

V kolikor rabiš samo osnovno navigacijo z manjšim ekranom, brez bluetootha, mp3 in ostalega kar ima serija 7, je zate čisto dovolj model Nuvi 205 za 130 EUR+ (za "nedeljsko" rabo je čisto ok).

2. Karto posodablja samo proizvajalec karte, sam je ne moreš, popravki izidejo nekajkrat letno na uradni strani.
Uporabnik kart ne more spreminjati, lahko le pošilja predloge za popravke proizvajalcu.

3. Moje dosedanje izkušnje z modelom 760 so pozitivne, gre za zanesljivo in kvalitetno napravo, preprosto za uporabo, karte so pa tudi solidne, skratka bil je dober nakup. Sedaj se ga da dobiti za dobrih 300 EUR, vendar bi raje počakal še dva tedna in vzel model 765.

O modelu 765 lahko prebereš tukaj
http://www.garmin.si/view_product.php?product=010-00715-21

napovedana cena je 419 EUR.

Kar kup denarja, če boš nedeljski šofer.
 

bosko3

Zelenc'
17. sep 2008
24
0
1
A je potem pri nadgradnji tudi možno da lahko npr 760 nadgradiš da potem vidiš tudi pasove kot npr ima oz. bo imel 765?

765 ima ali nima funkcije turn by turn (izgovorjavo ulic)?

Lp
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.543
4.477
113
49
Na sončni strani ALP
1. Pasovi bojo verjetno privilegij 7x5 serije...

2. Get Turn-by-Turn Directions

nüvi 765T's intuitive interface greets you with two simple questions: "Where to?" and "View Map." Touch the color screen to easily look up addresses and services and get voice-prompted, turn-by-turn directions that speak street names to your destination. It comes preloaded with detailed City NavigatorŸ NT street maps, over 6 million points of interest (POIs) and features digital elevation maps and 3-D building view in some areas to help you orient yourself with your surroundings. You can also upload custom points of interest (POIs). With HotFix™ satellite prediction, nüvi calculates your position faster to get you there quicker, and its ultra-fast map redraw ensures a smooth user interface.