Garmin Nuvi 760 kratek pregled

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

senator

Pripravnik
15. apr 2008
75
0
6
slo
Mislim da vem za podobne primere in tudi v čem je hint. Predvsem pri vzporednih cestah in določenih križanjih(nadvozih) se mi je prav tako aktivirala opozorilna POI. Ker se na določenih odsekih vozim večkrat in poznam te POI se ob slabšem sprejemu očitno programu mal "zrola" oz. za vsak slučaj, ker ni sigurn kje na kateri cesti je da ta sosedni POI gor.
Tudi v tvojem primeru je verjetno opozorilo iz leve ceste. (Policaji imajo pod podvozi senco in streho)
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Zato ker je na zemljevidu samo na tem odseku označena omejitev hitrosti, in jo garmin prebere. V Avstriji na avtocesti (samo avtocesti) je teh opozoril več. (testirano na avtocesti Celovec - Dunaj, zemljevid City Navigator Europe NT 2008)
 

vuzenica

Zelenc'
21. maj 2008
7
0
1
Mene pa zanima zakaj nekatere SD kartice ne bere in kako to da ni nobenga CD-ja priloženga za osnovno karto ki je že vnešena na nuviju? Namreč kartico mi ne potegne,pa noben ne zna povedat zakaj,potem pa gre še u maloro zemljevid in zdaj nimam NIČ v spominu.Sam tolk na kratko o mojih izkušnjah o 760 -ki.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

vuzenica: 1. katere SD kartice? Najbrž kakšne noname? Pač kupi kvalitetno, to je danes smešno poceni.

2. DVDja ni poleg, ker so karte v celoti prednaložene, si pač snameš z neta...

3. kako pa je šel v maloro zemljevid evrope ki je prednaložen v notranji pomnilnik?
smile-1.gif
sam od sebe že ne.
 

UMav

Zelenc'
20. maj 2008
5
0
1
Evo kupil in sprobal SDHC kartico od SanDiska Ultra II 4Gb. Vse dela tako kot mora!
 

vuzenica

Zelenc'
21. maj 2008
7
0
1
Kartica je Take MS Secure Digital SD 2GB HyperSpeed 133x
Zakaj naj snemam dol z interneta če je logično da bi bil priložen CD kar je pač naloženo gor in kar sem kupil.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

vuzenica: tebi je logično, nekaterim pa ni logično (jim je strošek). V čem je zdaj problem če ti povem da ne prilagajo modelom s prednaloženimi kartami še DVDjev...? S čimer se tudi jaz ne strinjam, ampak...

Uporaba naprave na PCju je zgolj opcija!

Kar si kupil si dobil
smile-1.gif
saj piše na škatli kar si dobil v paketu, to je 100% funkcionalna karta.

Pač cukni dol karto z neta.
 

dantek

Zelenc'
20. maj 2008
2
0
1
LP,

mene pa zanima kako na 760 nastimati POI da ti jih prikazuje na mapah na GPSu...Namreč zdej ko se pelem, mi na 3D načinu ne prikazuje bencinskih,gostiln...Kaj morm nardit da mi bo to prikazovalo?

In kako na računalniku naredim načrtovano pot?
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

1. ne kaže jih med vožnjo, kaže jih samo v opciji ko pregleduješ mapo.
2. s programom Mapsource narediš pot.
 

dantek

Zelenc'
20. maj 2008
2
0
1
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
1. ne kaže jih med vožnjo, kaže jih samo v opciji ko pregleduješ mapo.
2. s programom Mapsource narediš pot.

1. aha, hvala...sem mislil, da je kje kakšna opcija, da ti jih kaže...

2. v Mapsource mi ne kaže mest, ko jih iščem... ok tist bom ze pogruntu...

Kje pa nastavim, kdaj mi naj začne piskat za omejitev hitrosti in kakšno naj bo odstopanje?

ps: Na GPSu imam naloženo mapo City Navigator Europa NT 2008, kako jo spraviti na MapSource?
 
Nazadnje urejeno:

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Bos mogu kar nekako zdownloadad CN NT2008, in ga poinstalirat na PC-ju. Iz garmina na PC zal ne gre.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.543
4.477
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik dantek
Kje pa nastavim, kdaj mi naj začne piskat za omejitev hitrosti in kakšno naj bo odstopanje?



DLjaš POI točke in jih naložiš s POI Loaderem.

Kako piska pa je odvisno od hitrosti približevana. Bolj kot si (pre)hiter, bolj hitro piska...
smile-1.gif
 

Lipa

Zelenc'
18. sep 2007
17
0
1
Ali še komu zablokira navigacija, če ima hkrati obkljukano ARoute in ATopo karto. Nuvi 760 še namreč dela, vendar navigacija se ustavi po nekaj kilometrih. Če je samo AdriaRoute vključena, dela normalno. Karti sta skupaj še z SCG v eni .img datoteki na kartici.
 

legenda

Pripravnik
10. feb 2008
152
0
16
Sam imam enak problem z nadgradnjami, vse od 2.50 mi blokirajo po par minutah.Ko izklopim in ponovno vklopim nuvija čez nekaj časa spet zablokira. Poskusil sem že vse update in je vedno enako. Zdaj imam verzijo 2.5 in dela normalno.Kot vidim vas ima več enak problem.
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Tudi meni je to delalo z kombinacijo zemljevidov City Navigator Europe NT 2008 in Adria Route 2.00 , obe označeni v napravi. Če pa je bila označena samo ena, pa naprava ni "zamrzovala". Opazil pa sem tudi, da je zamrzovala takrat, ko sem vozil po področju, kjer je bil slab sprejem satelitov. Tam kjer je bil sprejem satelitov dober, ni bilo zamrzovanja čeprav sta bili označeni obe karti. Nisem se več obremenjeval z tem - sedaj imam po Sloveniji označeno samo Adrio, ko pa prestopim mejo, pa vklopim samo Evropo, pa mi naprava niti enkrat ni več "zamrznila".
 

ogrinc

Zelenc'
29. apr 2008
8
0
1
LP: Z mapSorce-om sem si naredil pot (route) in si jo poslal na garmina. Zdaj me pa zanima kje je to shranjeno, ker ne najdem.
 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
579
21
18
Ima enak problem. Po firmware 2.90 se mi naenkrat (po nekaj km) ustavi. Odkljukano imam samo Adriaroute in AdriaTopo. Poskusil sem tudi, da imam odkljukano samo NT City Navigator in AdriaTopo. Spet po nekaj km ... Drugače imam na garmin-u + SD card skupaj 13 kart. A je to mogoče problem? Nazadnje pa imam odkljukani samo dve: vedno AdriaTopo + City ali AdriaRoute?
A ima kdo firmware 2.50, da bi naprava spet mogoče normalno delala. A je dosti prostora na Garminu 80 Mb? A ima kdo kako rešitev, zelo, zelo bi mu bil hvaležen.
l.p. obupani