Garmin Nuvi 760 kratek pregled

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

racOOn

Pripravnik
5. maj 2008
39
0
6
Hvala za wellcome!
nahrung002.gif


HC kartice, ki so hitrejše, podpira? Kaj pa oni update? Kaj naredi?
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.205
26
48
Sigurno podpira tudi HC kartice. Imam 4GB no name kartico in pa enako veliko Sandiskovo in obe mi bere brez problemov.

lp
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
CN in AR se še vedno tepeta kljub firmweru 2.90, ki naj bi to uredil. Škatla je obvisela že po dveh kilometrih.
frown-1.gif
 

jegger

Zelenc'
18. maj 2008
7
0
1
Mesto piva in cvetja....
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Pogljemo kako lahko na modelu 760 snemamo svojo vožnjo, torej pot. Zadeva je zelo podobna avtomatskemu shranjevanju tracka, zato je ta skrita opcija pač dodatek.

Zadeva deluje tudi na Nuvi 200 s FW 3.40!!

1.
71.png

Prikličemo meni s hitrostjo in na števec hitrosti držimo prst nekaj sekund dokler se ne pojavi skriti meni.

84.png

Kliknemo next in pridemo v meni za shranjevanje poti. Kliknemo start recording in začne se snemanje poti.

93.png
119.png
138.png

Na karti dobimo dodatno ikono STOP s katero ustavimo snemanje poti.

156.png

Ko prenehamo s snemanjem poti se vrnemo v skriti meni, kjer lahko posneto pot reprezentiramo.

161.png
164.png
175.png

193.png

Pri prezentaciji dobimo še dodatne ikone na karti (start, quit itd.)

2.
Če želimo posneto pot predvajati npr. v Google Earthu je postopek malo "zapleten".

Nuvi shranjuje log file v mapo \logs\gps.bin

Omenjeno datoteko je potrebno pretvoriti s progamom NUTRAK v format .gpx, nakar lahko izdelek pogledamo v Google Earthu.

Program Nutrak snameš tukaj.
http://www.anpo.republika.pl/files/nutrak005.zip

Odpakiraš v poljuben direktorij in vanj skopiraš tudi datoteko gps.bin
Ker gre za shell/dos program izvedeš ukaz npr. takole (če nimaš total commanderja)

start-run-cmd
poiščeš pravi direktorij in vpišeš

nutrak.exe gps.bin

In dobiš gpx datoteko...

3.
Zaženeš Google Earth in pogledaš "izdelek".


Žal se na sliki dobro ne vidi sled, ker Maribor še ni v detajlih. Naj kak Žabar al pa Primorc poskusi
smile-1.gif

Pozdrav vsem!
Sem nov na forumu pa bi za začetek imel tole vprašanje,mi mal živce para?Vse naredim po omenjenem postopku samo mi na screnu pokaže tole sliko ki je nalimana?
Za pomoč....Hvala to je šele začetek....
lp
335872-198.JPG
 

Priponke

  • 335872-198.JPG
    335872-198.JPG
    21,3 KB · Ogledi: 248
I

Izbrisan uporabnik #488

jegger: pač si slabo prebral. Na tvojem nuviju nimaš ustreznega softwera (imaš preveč nov FW). Zato to ne dela.

Sicer pa tega sploh ne rabiš, ker nuvi 760 avtomatsko shranjuje sled/pot, ki jo lahko uvoziš v Mapsource.
 

UMav

Zelenc'
20. maj 2008
5
0
1
Sem nov lastnik Garmin Nuvi 760. Imam vse updajte naložene in dela perfektno. Zanima me samo glede SD kartic, sedaj obstajajo tudi 16GB. Delajo vse al sem omejen na 2gb oz. 4 gb. oz. 8 gb.

Hvala...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Na internetu uporabniki pravijo, da dela tudi 16gb.

Me pa zanima tako mimogrede kaj boš dal na 16gb kartico... Omejitev ene img datoteke=map je 2gb (cela evropa je npr. 1.4gb), omejitev glede mp3 komadov je 3000 se mi zdi. Ostalo za slike?
 

UMav

Zelenc'
20. maj 2008
5
0
1
Mp3ji, no če je max 3000 komadov in 1 kom 5mb = 15gb.

pol v bistvu omejitev na 2gb je sam na mapah..., če jaz to prav razumem, daš lahko gor kartico koker češ veliko (kot fotoaparat)?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Me zanima kako boš imel preglednost na 3000 komadih
smile-1.gif

No kar pogumno.
 

UMav

Zelenc'
20. maj 2008
5
0
1
Če imaš meta podatke urejene, lahko čist enostavno izbiraš po izvajalcih, zvrsti, albumih itd. Preverjeno! Imaš funkcijo predvajaj po vrsti. Drugače pa podpira tudi playliste. Iz www.garmin.si "vgrajen MP3 predvajalnik ima sedaj tudi podporo za sezname predvajanja (playlist)."

Sem sprobal in dela perfektno, celo sama povezava preko FM Transmitorja je daleč najboljša, kar sem jih kdaj sprobal (npr. za iPod iTrip itd.).
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Pozdravljeni
Imam eno vprasanje. Enkrat je bilo v eni temi govora o POI tocka in o prikazu le teh na nuviju. Sem iskal temo vendar je ne najdem. Tudi sam sem nabavil omenjeno napravico, vendar, ko nalozim POI tocke s POILoaderjem na napravo, le teh ne vidim na zemljevidu. Sem prebrskal navodilka po dolgem in pocez in ne najdem, kje se jih vkljuci, da bodo vidna tudi na karti. Recimo, ko sem na cilju, lahko iscem BLIZNJE tocke, vendar tam lahko izberem samo eno od nastetih POI tock ki jo potem vidim na karti. Kako naredim da bom videl recimo vse kampe v bliznji okolici?

Upam da se razumemo kje me cevelj zuli
smile-1.gif

LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Poi točka se brez ikone vidi na karti kot pikica - navigacijska karta.

Poi točko z ikono pa lahko vidiš ko pregleduješ karto - zemljevid (2D način).
 

jegger

Zelenc'
18. maj 2008
7
0
1
Mesto piva in cvetja....
Pozdravljeni!
Prosim še za eno info.,sicer iščem po forumu a ne najdem.Med vikendom sem se peljal proti MB.Nekje pri Polskavi ali še višje proti Mariboru mi je v levem delu ekrana prikazovalo omejitev hitrosi 130 ravno tako v obratni smeri ko sem se vračal proti domu.Samo na tej lokaciji,vozil nisem preko130.Prpopu sm tud slikco sam da jo z 130 ne najdem je pa tudi naslikana na škatli od Garmina....
Hvala in lp.
338290-Nuvi760NavigationSpeed-thumb.jpg
 

Priponke

  • 338290-Nuvi760NavigationSpeed-thumb.jpg
    338290-Nuvi760NavigationSpeed-thumb.jpg
    21 KB · Ogledi: 243
Nazadnje urejeno:

jegger

Zelenc'
18. maj 2008
7
0
1
Mesto piva in cvetja....
Cifra živ
Verjetno se nisva razumela najbolje vem ,da to ni ikona,ki bi prikazovala mojo hitrost zanima me zakaj se mi je prikazala omejitev hitrosti samo na tem odseku avtoceste oziroma zakaj se ne prikaže tudi na drugih odsekih avtocest ali pa regionalki ipd....Sem pač novinec pri teh zadevcah jbg.
LP.