Garmin Nüvi 3490LT

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.839
89
48
Pa sem imel res vklopljeno opcijo, da avtomatsko uporabi GPS. Samo zakaj jo pa pri tej garminovi vremenski napovedi rabi, pa ne vem. Najbrž ker išče lokacijo.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Tudi če imaš izklopljen GPS na telefonu ti bo našlo vremensko za kraj v katerem si.
Preko nuvija zazna kje si.
Sem imel GPS na telefonu izklopljen,vklopljen sem imel samo prenos podatkov in mi je dalo vremensko za MB.
Če boš pa brez signala na nuviju in boš v simulaciji na Londonu ti bo pa pokazalo vremensko za njega.
Torej kje si na nuviju pozicioniran za tisti kraj ti bo prikazalo vreme in ne raBi GPS na telefonu za prikaz pozicije.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
text.jpg


V priponki že popravljen text
 

Priponke

  • 1574156-1574156-TextmeniinTMC.zip
    67,4 KB · Ogledi: 250

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
nuvi 34xx (GCD File) software version 7.20

as of September 10, 2012

(77.63 MB)

Changes made from version 7.10 to 7.20:

Fixed the text font on the Trip Computer.
Fixed a resetting error with Traffic Provider settings.
Fixed Yandex traffic severity indicator numbers when ecoRoute is enabled.


p.s.
Naj nekdo preveri,če sedaj deluje GTM36
 

Rossi_B

Zelenc'
11. mar 2012
23
0
1
Maribor-Hoče
Sem hotel tudi sam preverit, pa mi Webupdater pravi, da je napaka na strežniku in mi ne more dol potegniti nove verzije FW-ja in to že kar celo popoldne do sedaj.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
680
11
18
Sem nov uporabnik 3490LMT, tako da se že v naprej opravičujem za kako butasto vprašanje.
Kaj naj bi pomenila siva ikona na ekranu, z oznako kot zvočnik, ki če jo pritisneš, ti pokaže na neko lokacijo npr. predor Šentvid (meni je to gorelo celo pot iz LJ v Avstrijo).
Mi je pa v Avstriji prejšnjo soboto ob zastoju na AC pred Salzburgom, nuvi prikazal ikono za obvoz (nekakšna okrogla oznaka kot neka zamenjava).
Kako se na nuviju 3490 spremeni valuto iz funtov na evre - cena pri porabi goriva?
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.770
120
63
Si imel sivo ikono v zgornjem levem kotu zaslona?

Če je bila tam, potem je to v navezi z POI točkami za radarje in ostala opozorila. Sam imam isti pojav na 3590 in mi določena obvestila obvisijo kot kvadratek na zaslonu gor levo. Izgine po ponovnem restartu naprave. Pojavljajo se mi v LJ predor Golovec in še kje. Bom za poskus izbrisal POI-Slovenija, pa da vidimo če bo bolje.
Se še komu to dogaja
sprasujem se.gif
 

Rossi_B

Zelenc'
11. mar 2012
23
0
1
Maribor-Hoče
Če imaš v mislih takšno ikono kot jo vidiš na spodnji sliki, je to opozorilo na možen pomični radar na tej lokaciji.


ali pa opozorilo na stacionarni radar:

100365.png


Ceno goriva meni vedno daje v €, je pa možno da je to pogojeno z nastavitvijo jezika, ker drugih nastavitev tudi jaz nisem našel.
 
Nazadnje urejeno:

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.770
120
63
Vse lepo in prav, ampak določeno opozorilo ti ostane kot kvadratek na zaslonu še po več deset prevoženih kilometrih od tam.
Bom naslednjič napravil screen zaslona, da vidimo kakšen je zapis POI točke.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.770
120
63
Tule je nekaj screenov, kako ostane obvestilo-kvadratek na zaslonu. Tunel je v LJ, pa ga kaže še v NM in KR.




 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.839
89
48
Ker ne bom več uporabljal Smartlinka, me zanima, kako se znebim ikon teh aplikacij na garminu. S hard resetom ali gre kako drugače?
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.196
25
48
Ali se za 3490 dobi še kakšne druge teme zemljevidov?
S temi, ki so v Garminu se ne vidi obrise stavb v dnevnem in nočnem načinu. Ponavadi imam nastavljeno temo "Italija" kjer mi odgovarja dnevni način, vendar se hiš ponoči ne vidi. Edina tema, v kateri se hiše vidijo ponoči je "Navigon", tam pa se hiše ne vidijo podnevi.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.196
25
48
Ne vem, kaj ti misliš, vendar se hiše v nočnem načinu tudi v Garmin temi skoraj ne vidijo.