Garmin Nüvi 3490LT

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.196
25
48
uf-1.gif
, sem spregledal. Se posujem s pepelom in grem spat.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.768
117
63
@ Popotnik

Bom pogledal jutri zjutraj za priljubljene na 3590, dons je še na poti.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.768
117
63
Tudi pri 3590 so srčki namesto imen, ko pa tapneš nanj, se ti spodaj prikaže orodna vrstica z imenom-opisom in možnostjo "Pojdi" za navigiranje. Isto velja za vse POI točke, ki se pojavljajo med potjo na zemljevidu - če imaš seveda vključeno možnost prikaza "Kraji ob cesti".
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Pri 3490 niso srčki za ikone "kraji ob cesti" ! Prikaže normalne ikone, večinoma samo banke / bankomate, nekatere bencinske in kakšno pomembno stavbo. Ikona "srček" je samo takrat, ko si shraniš kakšno novo lokacijo, ampak to je pa tak normalno, da si ikono spremeniš po želji.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.768
117
63
Hotel sem povedat, da če imaš "kraji ob cesti" izklopljeno, ti tudi "srčkov"(shranjene priljubljene) ne pokaže. Je pa res, da so za vsako poi točko svoje ikonice: banke, črpalke, trgovine...
Priljubljeno ti vedno shrani kot srček, potem ji pa lahko spremeniš ime in pomen ikone, imena ti pa ne prikaže poleg na zemljevidu.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.196
25
48
Ravno to me moti. Pri prejšnjem modelu je na zemljevidu pri točki pisalo isto, kot v opisu, ki si si ga nastavil. Moteče je takrat, ko si nastaviš več priljubljenih točk v majhnem območju, potem pa ne veš katera je katera.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Sem imel Garmin in servisa v Šenčurju tako poln kufer, da sem se za 14 dni moral čisto odklopiti.

Zadnjič sem ponovno prinesel na servis Garmin 3490LMT in povedal, da mi kljub zamenjavi polnilca še vedno prometne informacije ne delajo.
Tista glupa trapa v sprejemnici, mi enostavno reče, da naj vse skupaj pustim tam in bodo pogledali-jaz pa sem rekel, da zaradi enega ubogega polnilca res ne mislim biti še en teden brez garmina.

Nato je čisto popi-zdila kaj, da sem, jaz pa kaj misli, da je ona in, da dokler ne zrihtajo ne grem nikamor, pa da zahtevam potne stroške....

Ker se nisem pustil odgnati je poklicala nekega tipa s katerim sva se pa lahko vse zmenila in sva šla testirat.
Z GTM36 TMC ni delal, nato mi prinese še en nov GTM36 in ravno tako nič ne dela, nato pa mi končno prinese GTM 35 kot sem mu rekel že na začetku in dela takoj.

Pojma nimam zakaj mi z tremi GTM36 polnilci TMC ni delal(čeprav se baje originalno prilaga), z GTM 35 pa takoj....

O potnih stroških pa vseeno niso hoteli nič slišati, čeprav bi bili po zakonu dolžni jih plačat.
Ampak nisem hotel več komplicirati, ker smo zadevo rešili.

So pa modeli 2xxx, še bolj pa 3xxx taka jaj ca, da se bog usmili in s tako obupnimi izdelki, napovedujem propad Garmina v parih letih.
Pa tudi večina ostalih izkušenih uporabnikov ima podobno mnenje-3490LMT sem zrihtal kolegu taksistu in pravi, da takih ja-jc pa še ni imel-povrhu pa še menije spreminjajo za vsak model in je rabil skoraj cel mesec, da se jih je vsaj za silo navadil.
 

Kobran

Pripravnik
8. dec 2008
109
0
16
2. nadstropje
Ni potrebno metat vse v isti koš. Uporabljam model 2460LT od samega začetka in do sedaj nisem imel nobenih težav ne z navigacijo ne z TMC. Torej naprava mi nudi točno to kar od nje pričakujem. Vsakem se lahko zgodi, da ima smolo z nakupom vendar se da vse uredit.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.768
117
63
Jaz sem šel tud zamenjat 36 za 35, pa mi je delal na 3590 brez težav. Razlog je bil ta, da mi GTM36 ni delal na 1xxx seriji.
Drugač pa novejše serije delajo brez težav, lahko potrdim za 2460 in 3590. Kaj pa kdo prčka po napravah in dela kombinacije zemljevidov, je pa druga zgodba?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Kobran pravi:
Ni potrebno metat vse v isti koš. Uporabljam model 2460LT od samega začetka in do sedaj nisem imel nobenih težav ne z navigacijo ne z TMC. Torej naprava mi nudi točno to kar od nje pričakujem. Vsakem se lahko zgodi, da ima smolo z nakupom vendar se da vse uredit.

Ne kritiziram 3490LMT, ker ni delal TMC(pač se zgodi) ampak zato, ker je vse drugo kar dela v kur-cu.

Pa kombinacija AR+AT ti pri 2460LT tudi dela?
Ali še bolje kombinacija CNE+AT.

Brez brezhibnega prikaza in delovanja z AT, je zame Garmin neuporaben, ker hočem v eni napravi imeti cestno, kolesarsko in pohodniško navigacijo kot mi to omogočajo modeli 1xxx.

Nesposobneži pri Garminu so pri modelih 3xxx celo vzeli ven še možnost izbire kolesa.
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
Res so čudne stvari dogajajo s temle TMC. Sem si naložil FW 7.1, pa TMC niso delale cel dan, kar naenkrat, ko se zvečer vračam, pa spet delajo. To je potem spet neuporabno, če dela, kadar se mu zljubi.
Bi probal it nazaj na FW 7.0, pa ga nimam
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.768
117
63
Sem zadnjič rihtal 1490, pa mi je ravno tak webupdater, oziroma dashboard ponudil en kup dodatnih ikon za vozila. Ker je šlo za starejšega uporabnika, jih nisem nič nalagal v izogib zmedi.
Bom probal na 3590, kaj mi ponuja nadgradnja?