Garmin Nüvi 3490LT

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Hehe,meni pa na srečo za 1300 ni nič ponudil dodatnih ikon.

Imaš v priponki
tongue-1.gif
 

Priponke

  • 1542971-Navigon.rar
    86,5 KB · Ogledi: 274

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Za vse tiste,ki bi radi imeli nova vozila si jih lahko prenesete iz priponke iz posta od NAVI_boy ali pa preko dashboard-a,ker webupdater jih ne ponudi.

Nova vozila ?
sprasujem se.gif
Če misliš samo Navigon ikono, potem je ta res v priponki, več pa ne. Si naložil na nuvi 1300 in dela ?
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.834
87
48
Danes nabavil 3490 LMT in v primerjavi z 3790, ki ga imam slabi dve leti, moram reči, da so in plusi in minusi. Ker imam kabel antene in napajanja fiksno vdelan pod armaturo, sem 3490 priklopil posebej, da sem malo stestiral oba hkrati..
No se pridružujem Fikusu... antena z oznako 36 ne lovi dobro (dodatnega kabla nisem poskusil), sem pa tega garmina priklopil na obstoječi kabel od 3790, tam signal TMC dela brez problema.
Naslednji minus so mogoče nekoliko manjše črke podatkov, če rabiš 4 podatke.
Velik plus je ročno spreminjanje omejitve hitrosti. Grafika itak dobra, čeprav je pri enakih % svetilnosti kot 3790 slika temnejša.
Za test sem si nastavil destinacijo cca 85km, razlika v času prihoda na cilj pri isti poti je 6 minut. Jutri pa sledi pravi test, ko se odpravljam na Grossglockner. Samo je pa hudič, ko se ti dve babi naenkrat začneta dreti, kam je treba zaviti
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
V priponki popravljen text za menije in TMC.

Za text je popravljeno:

Na voljo ni nobenega sporočila --> Ni novih sporočil. Prosim, preverite kasneje.
Fotografiranje v živo --> Fotografije v živo
"Ali želite napravo izključiti" - PREKLIČI in IZKLOPLJENO --> " NE " in " DA ".
Prikaži zemlj. --> Zemljevid

Za TMC:

Popravljeni Č kjer jih ni bilo.

p.s.
Text za menije sem popravil po postopku od @NAVI_boy
 

Priponke

  • 1562598-TextmeniinTMC.zip
    67,3 KB · Ogledi: 264

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Danes testiral nuvija 3490 med vožnjo in mi je šlo prekleto na živce zvonenje na nuviju,ko te kdo kliče.
V skriti mapi .System/BTM je datoteka 006-D2484-00.wav , če bi si kdo rad spremenil zvonenje si naj vzame recimo eno pesem in jo spremeni v wav format (z MP3 nisem poizkušal) in samo potem spremeni ime v 006-D2484-00.wav in bo imel novo melodijo na nuviju,ko ga bo kdo klical.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.834
87
48
Danes sem na nuviju 3490 med vožnjo iz službe malo gledal "armaturne plošče". Ruta ni bila prižgana, sem pa našel nove opcije, ki se jih lahko vklopi za prikaz namesto nad. višine, časa ali smeri poti. Inf. izvidnikov in temperatura.
Sklepam, da se je to namestilo, ko sem poskusil tisti smartlink... vendar pa je izgleda telefon HTC Desire malo prestar, da bi zadeva delovala.
1566997-787479.png
 

Priponke

  • 1566997-787479.png
    1566997-787479.png
    48,1 KB · Ogledi: 262

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.768
117
63
Temperaturo in vreme pri smartphone linku ti kaže, ko vklopiš še Data podatke na Telefonu.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.834
87
48
Sem šel še enkrat sprobat... no deluje samo vreme, temperaturo prikazuje... ampak to je bolj fensi šmensi... itak mi tepmeraturo prikazuje v avtu...
Kaj tisti tracker pa deluje v povezavi s facebookom? Ker mi je takoj zatežilo za logiranje. Mislim da teh dveh funkcij jaz ne bom uporabljal, ker v bistvu ne priporejo k podatkom, ki jih na cesti potrebujem.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Trackerja ne boš mogel uporabljat pri nas, ker ti bo ikona izginila. Sem diplomiral zraven tega, ko sem hotel vključit. Dela samo takrat, ko si v simulaciji v drugi državi, ki to podpira, takrat si pa lahk vse ogledaš, kaj vse tracker omogoča. Zanimivo, SLO jezik pa ima, dela pa ne.
Vreme je uporabna zadeva, če greš kam daleč, za Slovenijo, ko nas ni niti za en dober kitajski blok, gre res samo za prikaz vremena. Če greš daleč, recimo proti Nemčiji in imaš nastavljeno ruto, te pa obvešča o spremembi vremena na poti.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.834
87
48
Samo tale moj HTC Desire ima androida 2.2 in če hočem satelitsko povezavo, moram imeti vklopljen tudi internet, kar pa zna biti v tujini kar drago.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Kakšno satelitsko povezavo ? Na telefon naloži Smartphone link program in preko BT skonektaj nuvija in telefon. Na telefonu vključi mobilni internet ali wifi, če si doma in zaženi Smartphone link in slediš navodilom. En šiht sem imel skonektane naprave in sem uporabljal samo vreme in mi je v dobrih 8urah pobralo okoli 80kb, torej še en megabajt ne. Za tujino je pač problem.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.834
87
48
Saj tako sem naredil... ko sem konektan na mobilni internet, se mi pri uporabi smartlinka vklopi še ikona "satelita". Če se prav zastopim, takrat telefon pobira podatke tako kot garmin s satelita in jih potem preko BT prenaša na garmina.
V SLO prenos podatkov ni problem... problem pa je v tujini, ko ti računajo vsak kilobajt in potem hitro dobiš visok račun. Prenos podatkov v tujini pa ni v "zakupljeni količini".
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Tisto, ko se ti prižge GPS sprejemnik na telefonu imaš ti tako nastavljeno. Ni potrebe po satelitski povezavi na telefonu, to si izklopi. To rabiš v primeru, ko bi rad navigiral preko telefona do poi točke, ki si jo prenesel iz nuvija. Če boš navigiral preko telefona, ti sproti nalaga zemljevide iz neta ! Za delovanje vremena rabiš samo net povezavo.