Garmin GPSmap 278 - nadgradnja kart

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.894
5.622
113
Mam na c:\test notri gmapprom.img in webupdater.exe......napredek se pozna.......samo mi jabvi tole
bonk.gif

1461393-GPSMap278-2.jpg
 

Priponke

  • 1461393-GPSMap278-2.jpg
    1461393-GPSMap278-2.jpg
    39,5 KB · Ogledi: 280

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.894
5.622
113
Ne vem zakaj javi napako kao procesorja......če poscrollam še dol pa so navedene še karte ki jih imam naložene v mapsourcu in "odklenjene" (CN, AR, SCG)
 
Nazadnje urejeno:

zakon

Guru
16. maj 2008
8.732
790
113
toti Maribor
Sicer malo off, ampak vseeno. Kolegu sem naložil na na SD kartico, karto komplet Jadrana. Naprava je GPS421s, vendar pravi, da vse normalno dela dokler karte ne zumira. Pri zoomu se enostavno ne vidijo podrobnosti v čem je fora? Baje je sprobal original kartico BlueChart g2 in dela normalno. Karta je gmapsupp.img in je unlocked. Ker nimam izkušenj z pomorskimi napravami vas prosim za pomoč.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz tudi kaj dosti s tem nisem delal.
Sta pa dva tipa teh kart.

Bluechart g2 in
Bluechart g2 vision (3d pod vodo, satelitske itd.)

Da se ni kje tukaj zapletlo..
 

18zimoni

Pripravnik
27. jul 2008
279
0
16
Obala
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Mam na c:\test notri gmapprom.img in webupdater.exe......napredek se pozna.......samo mi jabvi tole
bonk.gif

Ko se je meni pojavljala omenjena napaka je bil problem v čitalcu SD kartic.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.894
5.622
113
ne-ne-1.gif
GPSMap278 je priključen na USB........

Pojma nimam kaj je narobe........mogoče pobrišem vs Mapsource z kartami vred
frown-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.894
5.622
113
Sem pobrisal mapsource in karte....sedaj updata normalno
cheer.gif


Ve kdo mogoče če obstaja posebej ukaz za interni pomnilnik....in posebej za garmin data card......al rabš za kartico res samo cardreader???
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ali kartico zazna PC, ko napravo prikopiš na PC?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.894
5.622
113
Ne......ubistvu nič ne zazna! (samo zvok priklopa se sliši....ne zazna ga kot usb napravo.....oz zazna samo v Mapsourcu)

Sem naložil AR +SCG prek mapsourca......pa se je croguide 1.0 zbrisal

Ostal je še CN v9 (serijsko na napravi) in ko sem pognal nov CN 2012 prek ukaza z gampprom....je CNV9 izginil ostala pa je kombinacija AR+SCG

Se prav je nekako možno več fajlov (en prek mapsourca....drug prek dos ukaza.....)

Žal mi je vmes na enih 70% zopet javilo processor error....enak msg kot na prejšni strani.......mogoče sem naredil prevelik fajl ( 1,9Gb) in je zmanjkalo internega spomina

Nevem....moram še poskušat sam mi je baterije zmanjkalo.......prek usb podatkovnega vhoda je pa ne fila....malo čudno sicer ampak ok....bom dal kolegu nazaj da nafila na avtopolnilec pa se igram, naprej
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Pa saj to je klasika.
Prek Mapsourca ti naloži gmapsup...

Preko webudatera pa gmapprom...

To ma vsak Garmin oz. je mel.

Prevelik file si mel oz. je sfalilo placa.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.894
5.622
113
Aia pa mora podpirat še kak img poimenovanje....

ker Atlantic map V3 se pa še kar drži...kljub nalaganjem gmapproma in gmapsupp-a!!!!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Gmapsupp je tudi na kartici...

Mapsource je naložil na kartico a ne.

Kaj če bi ti šel lepo po vrsti. Pa naložil prvo karto Tunizije, potem pa še kaj ostane, na koncu pa se ubadal s polnjenjem preko usba
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.894
5.622
113
...trenutno se ukvarjam z polnjenjem preko avtopolnilca...oz dostave do avtopolnilca... Da se bomo lahko potem naprej igrali
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.894
5.622
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Jaz bi celo morda takole naredil.

Garmin\Webupdater.exe /upload_file rgn=49 path=d:\test\gmapprom.img /unit id=xxxxxxx /i

Ker unit ID pa najbrž ima kameleon, tako da se mu točno pove kam naj nalaga.

Malo se je treba "špilati".

Citat:

[/I] - WebUpdater should be run in installer mode.
[/k] - WebUpdater should keep running after a successful transfer.
[/autorun usb|serial] - WebUpdater should autodetect a USB or serial device and begin transfer immediately.
[/checksum_check rgn=<rgnnum> chk=<chksum>] - After transferring data to the region specified, WebUpdater will request the unit to checksum this region.
[/unlock_check fid=<familyid> pid=<productid>] - Before transferring data, WebUpdater will ensure that the user has unlock codes for the given family and product.
[/sacrifice_maps rgn=<rgnnum>] - WebUpdater will ask the unit if <rgnnum> is large enough for the data it will receive. If not, MapSource maps will be erased to make room.
[/offline path=<location of Package.XML>] - WebUpdater will perform the update using Package.XML instead of the Garmin server.
[/upload_file rgn=<rgnnum> path=<location of img file> -autorun usb|serial] - Performs image transfer.
[/offline path=<location of update files> -autorun usb|serial] - Performs all updates in the given folder.

Kako lahko uporabim te ukaze.......ker sedaj po nalaganju gmasupp na sistem in naloženi Atlantic map v3 ki je ne vem v kakšnem poimenovanju.....je na sistemu le 250MB prostora....rabil bi pa več pa ne znam pobrisat kart ki so že gor ( AR3.30 SCG 2.6 Tpop Tunis v2 Atlantic map v3.....) Rad bi pobrisal vse karte da lahko naredim novo konfiguracijo < 2Gb oz kolker pač ta GPSMap 278 sploh ima internega spomina......

bonk.gif
Obol od garmina
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.894
5.622
113
Mogoče kdo ve kako bi uporabil ukaz od zgoraj.....

Citat:
[/sacrifice_maps rgn=<rgnnum>] - WebUpdater will ask the unit if <rgnnum> is large enough for the data it will receive. If not, MapSource maps will be erased to make room.

V smislu ukazne vrstice v cmd.exe kot je za nalaganje novih kart:

Citat:

Webupdater.exe /upload_file rgn=49 path=c:\test\gmapsupp.img /autorun usb /i


Webupdater.exe /upload_file rgn=49 path=c:\test\gmapprom.img /autorun usb /i
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.894
5.622
113
Oziroma kar hočem dosežt je da bi pobrisal interni pomnilnik in tako naredu prostor za nove karte....ker mi novih po zgornjih dveh ukazih noče nalagat ker nima več free placa