Garmin GPSmap 278 - nadgradnja kart

Valtino

Pripravnik
25. jan 2010
72
0
6
Pozdravljeni

Pred malo več kot pol leta sem kupil Garmina GPSmap 278. Na njem je bila prednaložena karta City Navigator Europe NT 2010.10
Ker je zunaj novejša verzija sem ga hotel nadgradit na verzijo 2010.30c.
Tukaj se je pa zapletlo. Nimam dostopa preko USB do Garmina. Ne vidim kaj je na Garminu... Baje ima 2GB prostora???
Je že kdo posodabljlal ta Garmin??? Imaste kakšne izkušnje... Koliko je lahko največji Image(karta) za prenos na Garmin?


Lp
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Tukaj so se nekaj pogovarjali o podobni zadevi:

https://www.alter.si/tabla/show...true#Post893448

Na garminovi strani pa piše da kart ni možno nalagat v interni spomin ampak samo na kartico:

https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=416&ra=true#specsTab

To sicer velja za nadgradnjo software ampak poglej pod setup v meniju če maš nastavljeno na usb:

1. Download the appropriate self-extracting archive file for your GPSMAP278 onto your hard drive.
2. Connect your GPSMAP278 to a free USB or serial port on your PC with the correct PC interface cable.
3. Turn on your GPSMAP278. If you are using USB, ensure it shows USB as connected when the cable is plugged in. If you are using serial, ensure the Serial Data Format is set to 'Garmin Data Transfer' for the port you are using. You can find this setting on the 'Interface' tab of the 'Setup' section of the Main Menu.
4. Open the self-extracting archive file and follow the instructions provided by the update application. During the upload, the GPSMAP278's display will indicate 'Software Loading....' The upload process should take 1-10 minutes to complete, depending on interface used for update. When the upload is completed, the GPSMAP278 will reset itself and turn on normally.

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=1781#Instruct
 

Valtino

Pripravnik
25. jan 2010
72
0
6
Pozdravljeni

... ugotovu sem, da se res ne da direktno posodobit City Navigator Europe NT 2010.10 preko USBja - ima le možnost nalaganja kart na zelo drage Spominske kartice. (Popotnik hvala za info)
Klical sem na Garmin in so reklil, da je potrebno plačilo okrog 60€ za posodobitev, ter da je možnost nadgradit karto pri njih ali preko Garminove spletne strani...
frown-1.gif


Ne morem verjet, da tako draga naprava nima dostopa do internega spomina zato jo bom prodal....

Lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

In zakaj nisi kupil modela 620?

Sicer pa ne razumem najbolj, da to morsko zadevo uporabljaš za cesto
smile-1.gif
 

Valtino

Pripravnik
25. jan 2010
72
0
6
Kupil sem jo za barko ter za džipanje po terenu. Gledal sem, da je vodoodporen ter da je baterija čimboljša (12ur).
Ko sem kupoval Garmina so mi dali v račun še dve spomiski karti z AdriaRote ter Bluechart...

Lp
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.894
5.622
113
Gledam navodila na nekem drugem forumu glede nadgradnje kart........sicer mam webupdater sam na drugi lokaciji, zato sem v drugem poskusu priredil link pa tudi ni bilo sreče
frown-1.gif


Citat:
1. download via this forum
2. unlock in mapsource as explained
3. open map in mapsource (unlocked)
4. select all regions
5. transfer selextion to memory stick (2 gb)
6. copy file gmapsupp.img to c:\test
7. rename file to gmapprom.img
8. transferring to device:
- open dos box
- type cd.. until you see c:
- c:\Garmin\Webupdater.exe /upload_file rgn=49 path=c:\test\gmapprom.img -autorun usb /i

Še printscreen.....kje bi lahko bila napaka ( razen v tem da rihtam čuden model garmina
smile-1.gif
)
1458013-GPSmap278.jpg
 

Priponke

  • 1458013-GPSmap278.jpg
    1458013-GPSmap278.jpg
    65,2 KB · Ogledi: 315
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.894
5.622
113
Popravil še "pot" v ukaznem stavku iz d:\test v f:\test (pač mam F: namest D:)......

Očitno ga nekaj zeza Program Files na začetku......ampak tko mam na c: pot do webupdaterja.exe

Komu jasno?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Na začetku moraš imet c in ne f.
Tam kjer ti piše C:\User\Matej napiši zraven cd: in stisni enter tako dolgo da ti ostane še samo c:\
potem pa vpišeš samo ta del zraven Garmin\Webupdater.exe /upload_file rgn=49 path=d:\test\gmapprom.img -autorun usb /i
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.894
5.622
113
Noče it na C: Če v štartu stisnem F: takoj skoči na F disk..........vse ostalo ( CD: , C: ) ne pali vedno piše C:\User\Matej in pa: Oblika zapisa imena datoteke, imenika ali oznake podatkovnega nosilca je napačna
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Za izvedbo ukaza rabi samo webpdater.exe , ki si ga lahko skopira kamorkoli.

Morda le poiskati malo starejšo verzijo, čeprav ne verjamem, da nova ne bi podpirala ukazov.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

screenshot889.jpg


Evo, je treba malo komando popravit, skratka deluje zadeva.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Na začetku moraš imet c in ne f.
Tam kjer ti piše C:\User\Matej napiši zraven cd: in stisni enter tako dolgo da ti ostane še samo c:\
potem pa vpišeš samo ta del zraven Garmin\Webupdater.exe /upload_file rgn=49 path=d:\test\gmapprom.img -autorun usb /i

Tu not je napaka v ukazu, namesto -autorun usb mora biti /

Garmin\Webupdater.exe /upload_file rgn=49 path=d:\test\gmapprom.img /autorun usb /i

Pol pa mora delat.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz bi celo morda takole naredil.

Garmin\Webupdater.exe /upload_file rgn=49 path=d:\test\gmapprom.img /unit id=xxxxxxx /i

Ker unit ID pa najbrž ima kameleon, tako da se mu točno pove kam naj nalaga.

Malo se je treba "špilati".

Citat:

[/I] - WebUpdater should be run in installer mode.
[/k] - WebUpdater should keep running after a successful transfer.
[/autorun usb|serial] - WebUpdater should autodetect a USB or serial device and begin transfer immediately.
[/checksum_check rgn=<rgnnum> chk=<chksum>] - After transferring data to the region specified, WebUpdater will request the unit to checksum this region.
[/unlock_check fid=<familyid> pid=<productid>] - Before transferring data, WebUpdater will ensure that the user has unlock codes for the given family and product.
[/sacrifice_maps rgn=<rgnnum>] - WebUpdater will ask the unit if <rgnnum> is large enough for the data it will receive. If not, MapSource maps will be erased to make room.
[/offline path=<location of Package.XML>] - WebUpdater will perform the update using Package.XML instead of the Garmin server.
[/upload_file rgn=<rgnnum> path=<location of img file> -autorun usb|serial] - Performs image transfer.
[/offline path=<location of update files> -autorun usb|serial] - Performs all updates in the given folder.
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #488

Sem zadevo probal na Nuviju in videl da je tisti ukaz -autorun usb ok
smile-1.gif




 
I

Izbrisan uporabnik #488

Na disku sem si naredil mapo c:\test\ kamor sem vrgel exe file od weupdater.exe in gmapprom.img (AR).

Ukaz je viden zgoraj v cmdju, updater je naložil img na Nuvija, vendar ga je poimenoval gupdate.gcd in ne gmapprom.img
smile-1.gif


Očitno je na modelu 278 (276c) samo skrit notranji pomnilnik, ki ga ne vidiš v windowsih, sicer bi bil postopek enak. Prikaz skritega pomnilnika pa je nabrz mozen v kaksnem skritem meniju, podobno kot pri novih Nuvijih (2405 model npr.).
 
I

Izbrisan uporabnik #488





Tako, sem probal tudi s starim Webpdaterom in na Nuviju prav tako naredi gupdate.gcd. Tako da za Nuvije ta ukaz ne pride v poštev, na gmaps 278 pa mora delovati v nulo.