Garmin Edge 800

BorutMaja

Pripravnik
23. jul 2008
97
0
6
44
Na slovenski garmin spletni strani sem že pred časom videl ta novi model, ki pa mi je po opisu podatkov skoraj isti kot 705, le da ima še toplomer in še neke "nepotrebne" malenkosti, ki pa ne vpljivajo veliko na vožnjo oz. rezultat.

Zanima me, kakšno je kaj vaše mnenje o tem garminu, če se ga splača kupiti (imam že Edge 705 hr), kakšne so prednosti in slabosti med tema dvema - 705 in 800?

Če ima kdo oba modela, bi prosil za njegovo osebno mnenje.

Pri 705 imam že merilca srčnega utripa in kadenco. Se da na 800-tki uporabljati merilec srčnega utripa in kadenco s 705-ke?
Ker če se da, bi kupil 800 brez srčnega utripa in kadence (bolj poceni) v premieru, če je kaj boljši od 705.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Edge 800 ima v primerjavi z modelom 705 modern in bolj preprost vmesnik. Glede samih funkcij neke bistvene razlike ni, jaz bi zagotovo vzem model 800.
Nekaj časa sem imel doma model 705 pa ima res siten vmesnik in vse tiste tipke.

800ka je prava stvar po moje, na kateri se da zagotovo uporabljati merilec srčnega utripa in tisti senzor za kolo.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
No, saj koliko se pa more štrckati po njem pa tudi ni velikokrat ... Doma si pot zarišeš v map sourceu, vneseš v napravo brez da bi veliko štrckal po njem. Večinoma se bolj naprava uporablja ko stojimo, da si v miru nastavimo pot ali jo pregledamo ... Jaz med potjo samo s kurzorjem gor in dol spremljam računalnik, kjer kaže vse podrobnosti ... navigacije ne uporabljam veliko, ker vse poti poznam na pamet.

Mogel bom nekje 800tko sporbati, pa bom videl, kako je na stvari.705ka mi je čisto v redu ... edino moti me grafika karte, ker bi za to ceno lahko bila med najboljšimi grafikami - če pogledamo, da nuvi naprave za avto stanejo od 100 evrov naprej in je boljša grafika povsod, ampak je razumljivo, če bi bila na 705ki boljša grafika, da tudi baterije ne bi dolgo zdržale ...

Pri 800 je kaj boljša grafika ali nekaj podobnega kot pri starejšem modelu?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Normalno, da je boljša grafika (tudi 3d), takšna kot na Nuviju oziroma Oregonu... ti pravim, da gre za čisto nov vmesnik.
Nobene dileme ni, če kupuješ novo, sicer pa glede na funkcionalnost ni nujna menjava napram 705ki.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
ok hvala
smile-1.gif


Samo, da jo nekje sprobam in vidim kako deluje ... mislim, da je najboljše v Bigbangu, kjer so mi tudi takrat predstavili 705ko .. sem rekel, če bi lahko videl, pa je bil trgovec toliko dober da je odprl škatlo, pa mi pokazal ... sem jo kar kupil ...

Če se mi bo dopadla, bom jo kupil, ampak brez kadence in pasa, ker to že imam .. in pravite tudi, da podpira, tako da bom kupil brez.