Garmin nuvi 2250...pomoč pri nalaganju map??

Kronos10

Zelenc'
20. sep 2014
11
0
1
Pozdravljeni,

Imam garmin nuvi 2250. Odločil sem se da ga bom nadgradil.Ne vem natanko kako naj ga nadgradim.
Sicer me zanima ali naj stare datoteke na garmin napravi obdržim in nove datoteke samo dodam? Prosim če mi kdo podrobneje razloži lahko tudi na zs.
Naj poudarim, da sama naprava ima 4gb prostora kar je premalo tako, da sem dodal 8gb spominsko kartico na novo. Tako, da naj se upošteva, da bo morala biti mapa na micro sd kartici. Zanima me tudi ali lahko istočasno datoteke na samem garminu in na micro sd kartici?

Zemljevidi so originalni nadgradil bi jih pa piratsko.


Sem že poiskusil. In sicer sem vse izbrisal. Naredil tako kot piše v navodilih in sem kopiral tiste 4 datoteke, vendar mi je javilo, da neka datoteka manjka in glas mi ni deloval.
Če bi mi kdo po korakih točno razložil?
Najlepša hvala!
Lp.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.757
5.384
113
Lahko imaš karte in na napravi in na SD kartici...8Gb SD bo ok

Kaj točno si pa zbrisal in ti sedaj dela bleme oz javla nam boš moral pa bolj detaljno razložit
wink-1.gif


Kaj več (od mene) pa zvečer/jutri.....
 

Kronos10

Zelenc'
20. sep 2014
11
0
1
Podpira pa do 32GB če se ne motim?
Izbrisal sem vse podatke iz garmina in nato naložil dtoteke kot piše v navodilih vendar mi ne deluje kot bi moralo. Imam pa seveda varnostno kopijo.
Pa me zanima ali naj nove datoteke samo dodam ali moram tudi kaj brisat oz. zamenjat?
Lp.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.757
5.384
113
Nove datoteke so kaj? JCV...itd

al kake iz varnostne kopije
 

Kronos10

Zelenc'
20. sep 2014
11
0
1
Izbrisal sem vse datoteke, ki so bile na garminu, ker sem želel na novo vse skupaj še enkrat naložit. Te garminove datoteke sem shranil na namizje. Tako, da na garminu ni bilo nič.
In sedaj me zanima ali bi moral te datoteke na garminu obržati in samo določene odstraniti in zamenjati z novejšimi?
Lp.
 
5. avg 2011
1.041
185
63
Okolica Ormoža
Upam, da si bil dovolj pameten in si si na računalniku res napravil kopijo vseh datotek iz nüvija. Kar nekaj brisati in potem spraševati se mi zdi precej otročje.
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Daj kompletni backup nazaj, ker kolikor te razumem in vidim, da ti zvok ne dela pomeni, da si izbrisal popolnoma vse iz naprave in je sedaj na napravi samo karta nimaš pa map .System, voice, text....

Ko boš dal backup nazaj na napravo iz naprave nato samo izbriši gmapprom.img in vsebino mape JCV.

Sedaj vzami SD kartico in na njej naredi novo mapo z imenom Map
V njo daj gmapsupp.img

Sedaj zraven mape Map naredi mapo z imenom Garmin in jo odpri ter v njej naredi mapo JCV in v njo daj jcv datoteko.

Za začetek ti toplo priporočam da pregledaš to temo:

https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1290641/an/0/page/0#1290641

Potem pa še pravila sodelovanja, ker si jih očitno preskočil in nisi videl, da je na forumu prepovedano dajati linke do torrent strani, zato sem link iz tvojega posta odstranil.
 

Kronos10

Zelenc'
20. sep 2014
11
0
1
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Daj kompletni backup nazaj, ker kolikor te razumem in vidim, da ti zvok ne dela pomeni, da si izbrisal popolnoma vse iz naprave in je sedaj na napravi samo karta nimaš pa map .System, voice, text....

Ko boš dal backup nazaj na napravo iz naprave nato samo izbriši gmapprom.img in vsebino mape JCV.

Sedaj vzami SD kartico in na njej naredi novo mapo z imenom Map
V njo daj gmapsupp.img

Sedaj zraven mape Map naredi mapo z imenom Garmin in jo odpri ter v njej naredi mapo JCV in v njo daj jcv datoteko.

Za začetek ti toplo priporočam da pregledaš to temo:

https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1290641/an/0/page/0#1290641

Potem pa še pravila sodelovanja, ker si jih očitno preskočil in nisi videl, da je na forumu prepovedano dajati linke do torrent strani, zato sem link iz tvojega posta odstranil.

Se opravičujem zaradi linka!

Vse sem nazaj dal na garmina. Aha veliko bolj razumljivo!
smile-1.gif
In sedaj, ko si omenil JCV mapo sem se spomnil, da te mape na garminu sploh nimam. Kaj pa v tem primeru narediti? Nadaljujem normalno naprej in dodam na novo JCV na garmin?
Lp in hvala!
 

Kronos10

Zelenc'
20. sep 2014
11
0
1
Aja pozabil sem omeniti kaj naredim pa z datoteko gmapprom.sum?
Lp.
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
.sum datoteke lahko izbrišeš.

Če boš dal jcv na napravo moraš to datoteko dat v mapo .System/JCV/ ( če mape JCV nimaš v mapi .System jo naredi in v njo daš .jcv datoteko )

Na SD pa ko boš naredil mapo Map in v njo dal karto jo lahko preimenuješ iz gmapsupp.img v naprimer CN2015.20.img
 

Kronos10

Zelenc'
20. sep 2014
11
0
1
Hvala za pomoč. Stvar sem uredil in sedaj kot kaže da deluje
smile-1.gif

Še nekaj bi me zanimalo kje bi lahko dobil datoteko za slovenski govor?
Lp.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.757
5.384
113
Webupdater....al pa na tem forumu...tema novo slovensko voenje-Mateja...
 

Kronos10

Zelenc'
20. sep 2014
11
0
1
sem poskusil z web updaterjem ampak ne najde nič. Prej mi je slovensko delalo. Sedaj mi pa noče. Voice slovenska datoteka je velika 1MB.
Bi kdo vedu kej je narobe?