Garancija na zamenjani izdelek?

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.742
432
83
Goriška
www.avtopro.si
Lani avgusta sem kupil izdelek X. Februarja letos se je zadeva pokvarila in so mi jo zamenjali z novo. Sedaj je zadeva spet pokvarjena. Prodajalec trdi, da garancija ne velja več, ker da velja 12 mesecev od nakupa prvega izdelka, torej do avgusta letos. Meni se zdi, da to ne drži. Imam prav ali ne? Mi zna kdo povedati, na katero pravno uredbo se lahko sklicujem? Hvala!
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.491
-1.340
63
Če zamenjajo le del izdelka, potem garancija ne velja za celoten izdelek, če pa so ti zamenjali cel izdelek, potem ti morajo izdati nov garancijski list.

"21b. člen Zakona o varstvu potrošnikov
Za zamenjano blago ali zamenjan bistveni del blaga z novim mora proizvajalec izdati nov garancijski list."

ČE si član ZPS, se lahko obrneš na njih za pomoč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: crashednburnt

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Če zamenjajo le del izdelka, potem garancija ne velja za celoten izdelek, če pa so ti zamenjali cel izdelek, potem ti morajo izdati nov garancijski list.

"21b. člen Zakona o varstvu potrošnikov
Za zamenjano blago ali zamenjan bistveni del blaga z novim mora proizvajalec izdati nov garancijski list."

ČE si član ZPS, se lahko obrneš na njih za pomoč.
imam podoben a malce drugačen primer:

Kupil izdelek z oglaševano garancijo 3 leta. Se je pokvaril po 1,5 leta in so mi ga zamenjali z NOVIM (druga serijska številka). Sedaj po 2 letih se je spet pokvaril.
In na moje vprašanje ali lahko pošljem v reklamacijo dobil odgovor v stilu da garancija na drug izdelek je 12 mesecev, ki se je iztekla. Garancija od nakupa prvega pa je seveda 36 mesecev, kar pa je tudi že poteklo.

Nemška spletna trgovina, ki je tudi proizvajalec. Vrednost izdelka cca. 300eur.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.034
3.928
113
imam podoben a malce drugačen primer:

Kupil izdelek z oglaševano garancijo 3 leta. Se je pokvaril po 1,5 leta in so mi ga zamenjali z NOVIM (druga serijska številka). Sedaj po 2 letih se je spet pokvaril.
In na moje vprašanje ali lahko pošljem v reklamacijo dobil odgovor v stilu da garancija na drug izdelek je 12 mesecev, ki se je iztekla. Garancija od nakupa prvega pa je seveda 36 mesecev, kar pa je tudi že poteklo.

Nemška spletna trgovina, ki je tudi proizvajalec. Vrednost izdelka cca. 300eur.
Po nemški zakonodaji je tako.

Po naši pa ne.
Jebi ga
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.491
-1.340
63
Kakor mi je znano, za tujino veljajo drugačni pogoji kot pri nas. Obrni se na zps.
Nekaj na to temo je tudi objavljeno tukaj